Ook Pa Uytpluizer couponknipper Gerechten voor een feestelijke tafel A.H.-BLIKGROEIVrEN De kwaadvüegrfioek 5+6=.. Dit is het verhaal VERTELLOGRAM met Waardebonnen als prijzen Nieuwe kans op aardige prijzen voor de jeugd „Van alles waf voor iedere heurs MZ ALLER HAND5 Voordelig! Voedzaam! Vitominenrijk Laai op de toch al drukke feestdagen liet gemak U dienen: neem ldikgroenten! Kies uit de fijnste kwaliteiten, die de zoiner- oogst heeft opgeleverd. Te meer voordelig, nu de geringe aanvoer van de koude grond zich in hoge pryzen weerspiegelt. (Zie de ruime sortering in onze prijslijst op pap. 5) se. Wanneer men voor Albert Heijn. zo kris-kras door Nederland ge zinnen bezoekt, kan men zonderlinge dingen beleven. Is het gezin echter een pnzzle-familie (een familie dus, waarvan Pa het vreemde beroep van puzzle-ontwerper uitoefent), dan kan men uitzonderlijke dingen beleven. Laten wij U iets van dit bezoek aan Pa, Ma en de kinderen Ab en Mies Uytpluizer vertellen en laten wij dit, om in stijl te blijven, doen door middel van een VERTELLOGRAM. Het VERTELLOGRAM is een kruiswoordachtige puzzle-vorm. In het verhaal waaruit de puzzle bestaat zijn woorden of gedeelten van woorden weggelaten en deze woorden zijn vervangen door de letters V of H gevolgd door een cijfer. Deze letters betekenen res pectievelijk Verticaal of Horizontaal. De weggelaten woorden moe ten uit het zinsverband worden opgemaakt en dan op de, door de letter en cijfer, aangegeven plaats in het diagram worden ingevuld. Dat wij met een zonderlinge puzzle-familie te maken hadden, bleek 6V direct toen wij het huis van het 14V Uytpluizer betraden. Wij vonden namelijk deze familie niet in de huiskamer maar in de 18V verenigd. Daar zaten zij alle maal op een 27H rond het fornuis. Pa, Ma en de kleine Uytpluizer- tjes 1H en Mies. Het is een ge zellige familie. Pa, in een zwart wit geblokt puzzle-jasje gekleed, is een gezellige dikke man. 5H Uytpluizer is een vrolijke yrouw, Ab is een olijke blonde jongen van ongeveer zeven jaar en 5V is een 23H meisje van een jaar of tien. Het eerste wat wij dit gezin vroegen was, wat wel de reden van deze conferentie was. Waar om hadden de kinderen hun 11H onderbroken op deze Zaterdag middag. Wel de 20H hiervan wis ten wij spoedig. De oorzaak was de eerste Albert Heijn obligatie, waarmee Pa stond te 12V. Zodra 24V over de obligaties had 10V, is Ma direct 26H zijn advies met sparen begonnen en ziedaar de eerste obligatie was er 8V. Het 9H voor de hand, dat de tweede obligatie spoedig zal volgen, temeer daar Ma nog maar 60 zegels aan het tweede spaar boekje 16H (twee woorden) komt. Enthousiaste pa Pa is, toen hïj de eerste obli gatie ontvangen had, natuurlijk een 17H gaan brengen aan een Albert Heijn 19H. Hij wilde nu als obligatie-houder toch wel eens zo'n zaak bekijken. Van dit bezoek was hij juist teruggekeerd en hij deed de rest van de familie nauwkeurig verslag. Hij had het niet 13V kunnen treffen, vertelde hij. Vol bewon dering was hij over de 23V van artikelen, die Albert Heijn in de winkels heeft. Ook was hij enthousiast over de 7H, die de bedienden geven. „Als het kan," vertelde hij, „dan 13H ik al mijn geld 21V Albert Heijn. Het is er zo safe als bij de 21H. Met dit systeem had men al veel 3V moeten beginnen. Als 22V op de vuurpijl van volmaakt heid vind ik wel die 25H Boffie- Koffie van Albert Heijn. Zo 2V vindt men ze in de hele 19V niet. Nee, Ma zorg er in 't vervolg maar voor, dat er alleen levens middelen met het A.H. 4V in onze 15H staan. De beste kwaliteit, de laagste prijs en bovendien nog rente winstaandeel doet mij Albert Heijn kiezen. Ik heb dagelijks met puzzles en problemen te maken. Een grote puzzle, waar mijn vrouw haar levensmiddelen haalt is nu opgelost. De oplossing van deze puzzle is Albert Heyn er bovenstaande drie voordelen vind ik een prachtige hoofdprijs. Eer hoofdprijs, die iedereen kan win. oen. Zend Uw oplossing op een briefkaart vooi 15 April 1955 aan Pa Uyt pluizer, postbus 1171, Am sterdam. Onder de goede oplossingen wordep 10 waardebonnen van 5. en 10 waardebonnen van 2.50 verloot. Kijk, dat is nu eens een ver rassing. Je krijgt, net als de grote menseneen kruiswoord raadsel op te lossen. Om het echter niet te moeilijk voor je te maken, zijn van de woorden, die je moet invullen geen om schrijvingen gegeven, maar tekeningen. Naast iedere tekening staat de letter V of H (hetgeen hori zontaalvan links naar rechts of verticaal van boven naar beneden betekent). Achter deze letter staat een getal, dat de plaats aangeeft, waar het gevraagde woord in het middelste vierkant moet worden ingevuld. Als je het niet helemaal begrijpt, laat vader of moeder dan maar weer eens helpen. Zend je oplossing voor 15 April a.s. in aan Oom Kwaad- vlieg, postbus 1171, Amster dam. Je moet echter je oplos sing wel op een brief kaart zetten, anders word ik echt kwaad. Volgende maand worden de prijswin naars weer bekend gemaakt. Er zijn weer tien prijzen be schikbaar gesteld. Zend maar vlug in. OOM KWAADVLIEG. (De uitslag van de vorige Re bus voor de Jeugd staat op pag. 8, 5e kolom.) Pasen behoeft werkelijk niemand achter te blijven om iets heei feestelijks op tafel te brengen. De prijs van de eieren, die nu uiteraard in het middelpunt van de belang stelling staan, is passend voor elke beurs. Er is zo'n grote variatie in eierengerechten, dat het U beslist nog moeilijk zal vallen, hieruit een keuze te maken. Mogen wij U even helpen? U vindt „van alles wat", dus als van ouds „Allerhande"! Paasbrood 500 gram zelfrij zend bakmeel van A. H., 1V2 eet lepel zout, 3 afgestreken eetlepels boter of margarine, wat suiker, 2 eieren, 3/z dl koude melk, 200 gram krenten, 200 gram rozijnen, 100 gram sucade. Bereiding: De eieren me* het zout en 2 eetlepels suiker kloppen en er daarna de gesmol ten boter en de melk bijvoegen: vervolgens het bakmeel erbij schudden en het geheel tot een soepele bal kneden. Voeg er daarna de gesnipperde sucade en de gewassen en afgedroogde ro zijnen en krenten bij en doe het deeg vervolgens in een met bo ter ingesmeerde broodvorm. Be strijk de bovenkant met een pap je van suiker en water, vóór het brood de oven ingaat: deze moet flink heet zijn. terwijl als bak tijd ongeveer drie kwartier aan gehouden dient te worden. P.S. In sommige streken van ons land is het gewoonte, aan het deeg enkele eierdooiers toe te voegen, zodat het brood mooi geel wordt. Ook bakt men er wel over de gehele lengte een dikke rol amandelpers in; het vereist enige vaardigheid, deze precies in het midden van het brood aan te brengen. Paastimpjes 500 gram zelfrij zend bakmeel van A. H., 1Y> eet lepel zout, l ei er extra 3 dooiers, 2 eetlepels boter of margarine, 2 eetlepels suiker, 3 dl koude melk. Bereiding: maak een deeg op dezelfde wijze als het b.s. Paasbrood. vul er kleine brood vormpjes mede, die U tevoren insmeert. Strijkt U, vóór de broodjes na ongeveer drie kwar tier uit de oven gehaald kunnen worden, met een vochtige kwast over de bovenkanten; de korst glimt daardoor feestelijk mede op Uw tafel. P.S. De traditionele vorm van Paastimpjes is dezelf de als van de z.g. puntbroodjes. Veenendaals Paasmaal Dit streekgerecht is beslist de moeite waard er eens kennis mede te ma ken; op de gewone wijze kookt V rijst met melk gaar tot een smeuïge brij, waarna V er hardgekookte en in plakjes gesneden eieren, bruine suiker en klontjes boter doorheen roert. Eierragout in rijstrand 10 eieren, blikje champignons, 5 dl bouillon, l dl melk, 50 gram bo ter of margarine, 40 gram bloem, stukje foelie, wat peterselie, wat citroensap. Drooggekookte rijst op de gewone wijze bereid. Bereiding ragout: eie ren 8 min. koken, pellen en in partjes snijden. De boter, in een pannetje smelten, bloem toe voegen en glad roeren, daarna de bouillon, waarin tevoren de pe terselie en de foelie zijn afge trokken, toevoegen. Vervolgens ook de melk. Deze saus roe rende ongeveer een kwartier door laten koken, zeven en wat citroensap, een snufje zout, de champignons en de eie ren toevoegen: naar behoefte de saus nog aanlengen met het vocht uit het blikje. De rijstrand opvullen en de overgebleven ra gout apart opdienen. Eiersoep lYs liter bouillon en 3 hardgekookte eieren. Bereiding: de eieren in gelijkmatige stukjes snijden en hierop in de soepterrine de ko kende bouillon gieten. Vlug op dienen en presenteren met grote toast. Eiergehakt 6 eieren, een restje koude aardappelen, een fijn gesneden ui en fijngehakte peter selie, naar smaak peper, nootmu haat en zout. Bereiding: de eieren pel len en fijnwrijven, daarna ver mengen met de fijngemaakte koude aardappelen, de goudbruin gebakken ui, de kruiden en het zout, zodat een goed samenhan gende massa wordt verkregen. Hiervan balletjes vormen, pa neren en in heet frituurvet, boter of margarine bruin bakken. Ser veren met een takje peterselie. Kampersteur Dit gerecht, alias „vis", kunt U zonder vissers latijn even groot vangen en op ta fel brengen als V zelf wenst. Het bestaat uit hardgekookte eieren, die U gehalveerd, netjes in het gelid opgesteld op een fleurige schotel, overdekt met mosterdsaus, op tafel brengt. Het recept voor mosterdsaus luidt: maak een boter saus op de gewone wijze en roer er een lepel mosterd doorheen. Advertentie Als ik U als vergeet dan niet een fles goudgele Advocaat van Al- bert Heyn op Uw Paasprogramma te zetten. Echte, ouder wetse, pittige advo caat, uit roomverse eieren bereidIk verzeker U, op mijn hazen-cer (en als Paashaas zeg je zo iets niet één-twee drie), U zult ver gulde gezichten zien. De advocaatken ners geven me al een knipoogje. Ik weet wat ze willen zeggen„Hij staat al op het bood schappenlijstje!" Paashaas mag raden.... goudmerk Advoca "OODMERK

Allerhande | 1955 | | pagina 6