NIEUW FABRIEKSGEBOUW KOMT BEGIN VOLGEND JAAR GEREED Albert Heijn heeft grootse uitbreidingsplannen Glas, plastic, beton en.... tere tinten Veranderingen in versneld tempo GEKNIPT Waur de schoen wringt Lente-weelde Zijn A.H.-obligatie- zegels meer waard dan 10 cent 13-voudig voordeel bij Albert Heijn Aller ALBERT HEIJN N.V. ZAANDAM HOFLEVERANCIER APRIL 195 J TA ANK zij de prijsverlagingen van vorig jaar Februari en J-/ nu kortelings het initiatief om de klanten belangheb benden in het bedrijf te maken, moest de productie van de AH-fabrieken te Zaandam dit jaar belangrijk worden op gevoerd. Het aantal bij de productie betrokken medewerkers groeide van ongeveer 550 tot tegen de 700. Voor vele nieuwe, moderne en vernuftige machines moest in het bestaande gebouwencomplex weer plaats worden ge zocht. Onder andere voor een toffee-machine, die 650 van dit soort snoepjes per minuut produceert, en voor nieuwe koffie-sorteermachines, waarmede de kwaliteit van de Boffie-Koffie nog verder kon worden vervolmaakt. Zo kon het dus niet langer. En gelukkig behoeft het zo ook niet langer te blijven! In 1951 reeds kocht Albert Heijn Ie aan haar gebouwen grenzende rijstfabriek „Mico", die was leeg gekomen. Het werd sindsdien voor opslag van emballage gebruikt. Het was maar een gebouw van één verdieping en bood dus wei nig mogelijkheden. Het wordt thans gesloopt. In Februari 1956 zal op de verzwaar de fundering ervan een nieuw fabrieksgebouw van drie verdie pingen zijn verrezen met een frontbreedte van 43 meter en een hoogte van 16 meter. Een „glazen" toren van 21% meter hoogte, waarin een trap penhuis wordt ondergebracht, zal het voor een fabriekspand be paald fraaie gebouw straks flan keren. Op de begane grond van deze nieuwbouw zal de leeggoed-af- deling gehuisvest blijven; op de eerste verdieping komt een ex peditieruimte; op de tweede étage komen nieuwe koekovens en de „handwerk-afdeling"; op de der de verdieping komen de opslag van groothandelsartikelen en een magazijn voor de duizenden kilo's papier, die uiteraard in dit bedrijf ook nodig zijn. Een brede plastic-luifel aan Zaan- en straatzijde zal het mogelijk maken ook bjj regenachtig weer „droog" te lossen en te Iaden zonder dat de ruimte eronder wordt ver duisterd. Hygiëne staat voorop De hygiëne speelt in ieder levensmiddelenbedrijf een belang rijke rol. Het interieur van deze nieuwe fabriek zal dus hier in de eerste plaats op zijn afgestemd. De vloeren zullen worden bete geld; de wanden, voorzover geen in staal gevat glas, worden ge schilderd in tere, lichte kleuren. Vóór het gebouw aan de straat zijde komt een ruim plein Het is de oplossing van het expeditie probleem, waarmee men nu nog wel eens te kampen heeft, omdat alle af. en aanrijdende auto's „binnenshuis" gelost en geladen moeter worden. In een van de A.H.-filialen in Haarlem wees een verkoopster een oude dame op de schaar, die op de winkelruit was aan gebracht en vroeg: „Doet U ook mee, mevrouw?", waarop zij als antwoord kreeg: „Ik heb al drie scharen thuis." Een dame moest in een fitiaal wachten en verzonk daarbij in een zoet gepeins. Haar geaach- ten waren net aangekomen bij delaatste acte, toen de chef zich tot haar richtte. „En X], mevrouw?" Klant opschrikkend: „Oh, ja, een ons obligatiezegels alstu blieft." Dank zij deze nieuwe fabriek zal de totale vloeroppervlakte van de A.H.-fabrieken in Zaan dam met ongeveer 15 worden uitgebreid, en dan de 35.000 m2 benaderen. Overigens is deze nieuwbouw niet de enige verandering, die het A.H.-bouwbureau op zh'n pro gramma heeft staan. Allengs wordt ook het bestaande complex steeds verder gemoderniseerd. Wanneer er straks ruimte zal zijn gewonnen, zullen deze verande ringen zich in versneld tempo kunnen voltrekken. 'T1 OEN in grijze oudheid een bekend Romein door zijn vrienden iverd berispt, omdat hij zijn gefortuneerde en knappe vrouw had verstoten, stak hij volgens Plutarchus zijn schoen vooruit en zei: „Ook deze schoen ziet er mooi en nieuw uit, maar niemand weet waar hij mij knelt". Met beide zou den we het Zaandamse bedrijf van Albert Heijn kunnen ver gelijken: de schone Romeinse joffer, en men vergeve het ons de knellende schoen. De hoog oprijzende fabrieken aan de Zaan zien er tvelverzorgd en fris uit, maar er knelt iets. Ze worden te klein! De nieuwe vleugel GEZICHT op de nieuwe vleugel van de A.II.-fabriek, van de Zaan- zijde gezien, tvaardoor de totale oppervlakte van het gehele A.H.- productieapparaat tot 35.000 m3 wordt opgevoerd. ARME RIDDERS GEZOCHT Neen, dit heeft niets te ma ken met een rijke Amerikaanse erfgename, die zich tegen blin kende dollars van een eeuwen oude adellijke titel wenst te ver zekeren! Het betreft hier een gerecht uit Scheveningen, waarvan één onzer lezeressen gaarne het re cept zou ontvangen. Mogen wij op deze plaats voorgeleide van minstens één arme ridder verzoeken? ftJKT één oog wakend over haar spruit, Het ander gericht op de lens Zit Moeder Hen het kiekje uit IVat ben je toch lastig, Mens! ONLANGS hebben in verschil lende Nederlandse dagbladen advertenties gestaan, waarin obligatiezegels te koop gevraagd werden voor elf en in sommige gevallen voor twaalf cent per stuk. Men heeft Albert Heijn hierop opmerkzaam gemaakt en ge vraagd naar de commentaar van het bedrijf. Vooropgesteld dient te wor den, aldus deelt men van de zijde van de directie van Albert Heijn mee, dat de zegels die men in de A. H. filialen koopt nooit boven het vastgestelde be drag van tien cent per stuk ver kocht mogen worden. ER is wel geen ander feest in de ronde van het Christelijke jaar te bedenken, dat zozeer als Pasen, naast de grote geestelijke waarden die deze herdenking van de Wederopstanding heeft, tege lijkertijd ook voor het lichaam zulk een'grote be tekenis heeft. Want Pasen is niet alleen het blijde feest van nieuwe lente, van jong ontbloeien, van hoop op goede toekomst, van verwachting en van wederop standing, het is ook het feest dat voor ons het einde van de lichamelijk-moeil'ijkste tijd van het jaar markeert. Een barre, eindeloze winter lang heeft de mens gekluisterd gelegen in de ban van duisternis en somberte. Zoals de boerderijen in ons wijde land schap onbeschermd neer gehurkt liggen als 111 zens in angst voor een reuzenmacht. die hen zal treffen als zij zich op zouden richten, zoals de dorpen en steden zich angstig en deemoedig neerdrukken tegen de aarde, de adem van hun schoorsteenrook dun en rafelig uiteengeslagen door de stormen, zo is het ook met de mens. DE winter en de koude belagen hem, de laatste krachten uit zijn voorraad worden opgeëist en zijn weerstanden worden ondermijnd. Bleek en vermoeid, verzwakt en huiverend treedt de mens tevoorschijn uit de donkere poort van de winter. Dan voelt hij de zon en hij heft het hoofd omhoog naar het licht: het is lente! De duisternis is voorbij. Het licht stroomt in zijn hart en in zijn hele lichaam. Hij voelt zijn krachten terugkeren. Hij ziet de bloei ontluiken aan plant en struik en hij Hier is de vreugde van de ziel. die in deze dagen lichter dan 1 tevoren omhoog kan wieken weet dat de winter voorbij is. De winter van zijn leven maar ook de winter van zijn hart. De vrouwen werpen de vensters open en vieren er is geen ander woord voor zonder het eigenlijk zelf te weten, het feest van het voorjaar, van de nieuwe wereld, van de wedergeboorte, de wederopstanding, met het reinigen van het huis en zij verzetten bérgen in hun blijdschap. En vóór Pasen zijn zij wel klaar met in ieder geval een heel groot gedeelte van het huis, zo zij al niet met alles gereed zijn. ER zit een mooie, vreugdegevende betekenis in deze zo symbolische schoonmaak en wie eerlijk in zichzelf tast en dat geldt vooral voor de huisvaders die zal miniummoeten erkennen, dat hij zich bij de bedrijvigheid van de schoonmaak vol voelt stromen met een tintelende blijdschap. Hij beseft dat deze schoon maak een geheel opnieuw beginnen, een volkomen rein wederopstaan met een hernieuwd tot kracht gekomen lichaam zo veel gemakkelijker maakt. Die blijdschap nu is de vreugde van de ziel die in deze dagen lichter dan tevoren omhoog kan wieken naar beter leven en de uitvoering van alle goede voornemens. Deze vreugde is als de leeuwe rik die zingend omhooggaat naar de wolken van het voorjaar die voorbijtrekken als gewassen zo helder. Men raakt vervuld van rijkdom en men richt zich op, zoals de hofsteden en de dorpen dat doen in hun fluwelen kragen van het lichtste groen dat men zich denken kan. Men proeft geluk in de lucht: Pasen Daar wordt onder geen enkele omstandigheid van afgeweken. Wanneer iemand zich het recht heeft verworven zegels te kopen om de eenvoudige reden dat hij of zij voor een bepaald bedrag aan boodschappen bij het A. H. filiaal besteed heeft, dan is dis klant onbetwistbaar eigenaar ge worden van die zegeltjes. M.a.w hij mag er alles meedoen, opplak- ken, weggeven, doorknippen er zeker ook verkopen voor het be drag dat een ander er voor biedt. Men dient echter te bedenken dat er mensen zijn, die terecht di waarde van de AH-Obligatiezegeli hoger aanslaan dan 10 cent, er daar gebruik van trachten ti maken. tiac.-.o In de financiële pers is n.l. reeds aandacht gevestigd op het feit, dat de AH-Klantenobligaties welke tegen inlevering van deze zegels te verkrijgen zijn, belang rijk hogere waarde hebben dan de nominale waarde van 50. en wel eens tot 6065 gulden kunnen oplopen. Men kan dus veilig aannemen, dat wanneer de AH-zegels voor anderen begerens waardige objecten zijn, dat daar een reden voor is. En deze reden geldt in even sterke mate voor U, de bezitter, als voor de adspirant- koper. de beste kwaliteit de laagste prijzen rente plus winstaandeel

Allerhande | 1955 | | pagina 1