Zo'n Vier huisvrouwen geven mening over het spaarsysteem kwaliteit Mooie vacantie voor Hans en een reis naar Afrika 73 63 25 KAAS in cijfers ALLER HANDE Je weel- nooit In Dordrecht woont in de Bosboom Toussaintstraat mevr. J. J. M.B. Zij is al jarenlang klant bij Albert Heijn en het spijt haar, dat men niet vijftig jaar geleden aan een derge- Mevr. J. J. M.B. reisje naar Johannesburg? lijke spaarregeling als die van obligaties en spaarbrieven heeft gedacht. Dan had zij veel meer plezier van een spaarbrief kunnen hebben. Mevr. J. heeft zeven kinderen, van wie er nog drie thuis zijn. Haar rekening bij A. H. loopt dus iedere maand in de papieren, zodat zij hoopt haar spaarboekje binnen niet al te lange tijd vol rode zegeltjes te hebben. Mevr. J. vindt het spaar systeem van A. H. iets moois. Haar man hoopt heel mis schien met de opbrengst van de spaarzegels een reisje naar Johannesburg (waar een van de drie zoons van de familie woont) te maken. („Het is natuurlijk maar een grapje, maar je weet nooit.") Mevr. J. koopt niet al haar boodschappen bij Albert Heijn; zij geeft ook wel eens een kleine kruidenier de klan dizie, zegt mevr. J. „Je komt echter steeds weer tot de conclusie, dat je jezelf eigenlijk benadeelt, wanneer je nu eens naar de een dan weer naar de ander gaat." „Ik geloof dat veel huisvrou wen, die tot nu toe haar bood schappen bij verscheidene kruideniers kochten, het spaar systeem van A. H. zo aanlok kelijk zullen vinden, dat zij al haar boodschappen in een van de A.H.-filialen gaan doen, om zo snel mogelijk haar spaarboekje vol te krij gen." Man enthousiast Mevr. C. A. K.P., Zwaar- demakerstraat, Bussum, is bang dat het gros van de huis vrouwen niet direct het fijne van de spaarregeling van Albert Heijn zal begrijpen. Wanneer men er echter aan gewend is, zal het spaar- Mevr. C. A. K.—P een pracht-idee systeem vast ingang vinden, denkt mevr. K. Haar man, die in Amster dam op het kantoor van een papiergroothandel werkt, had het spaarsysteem van A. H. op kantoor al met enkele col lega's besproken. De heer K. is er enthousiast vóór: „Ik voel wel iets voor een spaar brief. Wanneer alle kinderen de deur uit zijn (de familie K. heeft drie kinderen, van wie er een naar Canada emi greerde) en wij zijn samen over, dan kunnen we van het geld, dat wij bij A. H. spaar den een mooie reis maken. Ik vind het een pracht-idee. Geld, dat je in een spaarpot stopt, kun je ieder moment te voorschijn halen. Je komt er echter niet zo vlug toe naar de winkel te lopen om je spaarbrief of obligatie in te wisselen." Mevr. K. daarentegen wil eerst de kat nog eens uit de boom kijken, maar wanneer zij haar man zo vol vuur over een reis naar het buitenland hoort praten, zwicht zij al half. En zo zeker als twee maal twee vier is ligt er bin nenkort en een A. H.-spaar- boekje bij mevr. K. in de kast met de bekende rode zegels. Eerste zegels al geplakt De dames C. A. van G.L., Provenierssingel, Rotterdam, en J. H. van A.L., uit de Hoevestraat, eveneens in Rot terdam, zijn zusters. Eerlijk gezegd waren zij geen vaste klant bij Albert Heijn. Zij kochten nu eens hier, dan daar haar boodschappen. Maar zij zijn vast van plan daarin verandering te brengen en A. H.-klant te worden. Aangelokt door de adver tenties in de kranten en de raamaffiches staken zij in een van de filialen van Albert Heijn haar licht eens op over het nieuwe spaarsysteem. Zij kregen van de chef het boekje. „Hoe en Wat over de Spaar regeling" en het slot van het liedje is, dat de eerste zegels al in "e spaarboekjes zitten. Mevr. Van G., die een zoon tje van 11 jaar heeft (Hans) is van plan haar 490 spaar zegels zo vlug mogelijk om te zetten in een spaarbrief, die zij wil gebruiken om Hans een mooie vacantie te geven wanneer hij een jaar of tien ouder is. Haar zuster voelt meer iets voor een obligatie. Een obligatie, die zij wil in wisselen, zodra zij genoeg geld bijeen heeft voor een nieuwe jurk. Een werkelijk mooie japon, waarvoor zij de con tanten zo ineens niet bij elkaar heeft. Dames C. A. VAN G.L. en J. H. VAN A.—L. ...eerste zegels al in het boekje... Veilige manier Mevrouw. C. E.Van L., Marathonweg, Amsterdam, be steedt niet zoveel geld aan boodschappen bij Albert Heijn, omdat haar gezin slechts uit drie personen bestaat. Maar bij de 15, die zij per week aan boodschappen bij A. H. uitgeeft, komt nu vast en z-eker 1.50 aan zegels. Dan spaar je ongemerkt, vindt mevr. E. Voor een spaarbrief voelt zij DE A.H,OBLIGATIEZEGELS zijn waardepapieren en worden dus met de nodige zorgvul digheid omringd. Ze rolden bij Nederlands „geheime drukke rij" van de persen, bij de firma Joh. Enschedé en Zonen te 'H a a rl e m, sinds het einde van de 18e eeuw de drukkers van ons geldswaardig papier en sinds 1862 van al onze postze gels. Een acht-en-dertig man sterk eigen politiecorps waakt hier dag en nacht over de waarden die in het eeuwenoude Haar lemse gebouwencomplex liggen opgetast. Een vriendelijke en ivelwil- lende portiermet een gela den revolver in de holster, ont vangt de bezoekers. Een staf van knappe kunstenaars staat de klanten terzijde om bijzon dere opdrachten uit te voeren. Hebben we te veel gezegd met onze bewering, dat de waardevolle A.H. Obligatie- zegels met de nodige zorgvul digheid iverden omringd? Op de foto ziet men een van de vaklieden bezig met het per foreren van de zegels. Advertentie KOEKJES IIISCUITS MIKIIIWlltK IIIH OI tDH Voor Albert Heyn gaan de duimen omhoog. Zie maar eeng welk een uitgebreide sortering koekjes en biscuits Albert Heyn U beeft te bieden. Zie welk een ruime keuze in toffee's, aman delbonen, goudhopjes, enz., enz. en niet te vergeten: Albert Hey n's extra-zware en e x t r a-f jj n e chocoladerepen. Bjf Albert Heyn besteedt U minder en krygt U méér. Daarom gaan al die duimen omhoog. Straks ook d« Uwe! KOEKJES EN BISCUITS Formosa Biscuits 250 gram 4 Roomb. Petit Beurre 250 gram 4 Hippodrome Biscuits met cocos 250 gram Bali Wafels 100 gram 28 Mocca Wafels 100 gr. 28 Parijse Wafels 100 gr. 45 De Echte Zaanse koeken p. bus 55 Spritskoeken per bus 55 Bitterkoekjes 100 gram 32 Arnh. Meisjes 100 gr. 29 Krakelingen 100 gram 29 Amandelkoekjes 200 gr. 59 Carabiesjes 250 gram 59 Speculaas 250 gram 44 CHOCOLADE/SUIKERWERK Fijne Rumbonen ïoogr. 29 Pastilles melk/puur per rol 100 gram Choc. Boomschors 100 gram Goudhopjes 100 gram 35 Hazelnoottoffees 100 gram Amandelbonen 100 gr. 38 niet veel. Zij is niet zo jong meer, er is nog maar een dochter thuis, dus voor haar kinderen hoeft zij niet meer te sparen. Nee, zij ziet meer in een obligatie. Ook de heer E., die bij de Posterijen is, juicht het nieuwe spaarsysteem van A. H. toe. „Wij komen er niet toe aan delen van de een of andere firma te kopen en op deze manier krijgen wij het idee, dat A. H. ook van ons is. Het is een veilige manier om je geld te beleggen en een mooie manier van sparen." Dat is de mening van de heer E. Mevrouw was vol lof over de manier, waarop zij sinds 1939 bij A. H. wordt bediend. „Alleen die zelfbedienings winkels, daar houd ik niet van, ben ik zeker te ouderwets voor. Ik vind het veel prettiger als je door het winkelperso neel aardig te woord wordt gestaan." Mevr. C. E.Van L. ...veilige manier van beleggen... Alle in deze krant vermelde prijzen zijn vrijblijvend. Prijswijziging blijft voorbehouden. KAAS is niet voor niets reeds sedert eeuwen een der popu lairste voedingsmiddelen, zowel in ons land als daarbuiten. Kaas kan bij iedere maaltijd worden toegepast; het is een volwaardig voedsel en men kan het gerust eens in plaats van vlees gebruiken, hetgeen wel overtuigend blijkt uit het vol- gende staatje: Calo Ei Vet 100 gr. rieën wit gr. gr. Kaas (volvet) 350 25 29 idem 40 325 28 24 idem 20 218 31 10 Rundvlees 189 18 13 Kalfsvlees 143 20 7 Varkensvlees 280 16 24 Kalk IJzer Phos- Vit. phor A Vit. B mgr. mgr. mgr. eenh. 580 0.5 325 1000 700 0.5 400 0.5 530 700 230 370 330 280 3 200 12 2 230 260 10 2 200 540 Verklaring: Calorieën brandstof; gr. gram; mgr. milligram; eenh. eenheden; microgr. mi crogram; Vit. vitamine. Men kan uit dit lijstje verschillende dingen leren. Kaas staat, wat voedingswaarde betreft, boven de meeste vleessoorten, terwijl het toch een goedkoper artikel is. Voorts ziet men, dat ook de magerste kaas (20+) lang geen slecht figuur slaat en ln enige categorieën zelfs met de hoogste cijfers uit de bus komt. Neen, met kaas doet men zich nooit te kort

Allerhande | 1955 | | pagina 3