Als de dagen gaan lengen Heieen met de streepjesblouse 5 houd nu de ketel op het vuurl Koning Winter en zijn modieuze perikelen ALLER HANDE f HET is een onverdeeld ge noegen om kennis te maken met Heieen van Meur s, het 23-jarig televisie-omroepstertje van de A.V.R.O. Op het eerste ge zicht is zij een klein, kwiek figuurtjemet bruine ogen, een wipneusje en springerig haar. Wie met haar in de tele- visie-cantine een flits-interview heeft, bemerkt al spoedigte doen te hebben met een ontwik keld, scherpzinnig mensenkind. Het feit, dat Heieen van Meurs voor haar docto raal staatillus treert dit vol doende. In Gro ningen, waar zij op kamers woont, studeert Heieen rechten. Hoe is Heieen eigenlijk bij de televisie en haar chef Siebe van der Zee verzeild geraakt? Het begon allemaal bij de lustrumviering van de Groningse Meisjes-Studenten- Vereniging, November 1953. De lustrum-musical werd voor de televisie gebracht en Siebe van der Zee had met de presi dente van de vrouwelijke studenten (Heieen) een in leidend interview voor de ca mera's. Dat was voldoende om haar talent te openbaren. Er volgden oefeningen voor de spiegel, aanwijzingen en de lessen, die alleen de practijk kan geven. En hoe voelt het omroepstertje zich nu. „Zenuwachtig, vlak voordat ik „erin" moet", zegt zij er zelf van. „Maar dat is gauw over. Je moet eenvoudig van je afzetten, dat er veel men sen naar je kij ken De kleding levert voor Heleentje nog wel eens moei lijkheden op. Een streepjes blouse is erg foto-geniek. Wit licht te zeer op. Zwart valt „weg" op het witte scherm. Heieens probleem na ongeveer 50 uitzendingen is: Wat zal ik nu weer eens aandoen Variaties zijn dan een uit komst", vertelde ze mij, dikwijls neem ik gewoon een kringel-dasje HELEEN VAN MEURS Televisie-omroepster Ja, U leest het goed: „voor en door", want nu het brei werk niet langer tot een ver vaardiging op de naalden be paald blijft, breit iedereen. Voor de bediening van een AH-Boffie-Koffie De krachtigste, de geurigste, de voordeligste. SNEEUW- en ijspret in eigen land of elders, Koning Winter stelt gebiedend zijn eisen. Niet dat het .nu zo'n straf betekent, aan die eisen tegemoet te komen, verre van dat! En zeker voor de vrouw met smaak en handigheid zal dat niet zwaar vallen. Ook kan men nauwelijks van „zorgen" spreken, wanneer men de schitterende collec ties in ogenschouw neemt, waaruit men deze winter- keuze kan maken. Nieuw sportief genre i après-ski-modellen Voeg daarbij nog het vele, dat men door eigen vlijt, aan de hand van uitstekende pa tronen, kan vervaardigen en het is begrijpelijk, dat zeifs het straatbeeld in deze koude maanden een verandering ondergaat. Het verschijnsel „après-ski"-modellen is hier aan allerminst vreemd: dit nieuwe genre maakt het immers mogelijk om ook zon der een vlucht uit de lage landen te profiteren van modieuze, degelijk-sportieve, maar toch zeer gedistingeerde kledingstukken. Halve en driekwart jasjes, lu xueus gevoerd met het weinig kostbare teddy of een charmant gebloemde, gewatteerde stoffen voering, al of niet voorzien van een capuchon, jeugdige blouses van geruite of effenkleurige fla nel, heel gewoon in overhemd model, doch ook „in raglan" met aangebreide boorden bij hals en polsen. Voor thuis en het buitenleven effen of geruite slacks met smalle pijpen en gezellig brede omslag; charmante plooirokken in Schotse ruiten, die zelfs de grote maten zich kunnen veroorloven door het lange, glad ingestikte heup stuk en het plissé-effect er onder. Mutsjes, caps, bonte wanten, wol len handschoenen en hét snufje van het seizoen: de mohair-sjaal, nu eens niet in een geraffineerd kantmotiefje uitgebreid. doch met de hand tot indrukwekkende ruiten verweven. Vlot breiwerk Bij dit alles nog een ge varieerde breimode als nimmer tevoren, geheel in overeen stemming met deze haastige tijd door het toepassen van dikke garens en grove steken, zoals de verspringende boordsteek of de pa tentsteek; modellen, die zich in een uit te tellen aantal werkuren voor en door groot en klein, man of vrouw, vlot laten uitbreien. mouwkop, geen andere maat regelen dan het maken van een rekensommetje aan de hand van een proeflapje, het nemen van dunnere naalden voor de 1 r. 1 av. boorden aan taille, mouwen en hals, geen grotere zorgen voor het „uitsnijden" van de hals dan het aftellen der steken, waarvan eerst 1 6 van het totale aantal in het midden op een draad wordt geregen en vervolgens aan weers zijden nog zo lang telkens 2 ste ken tot er voor elke schouder 1/3 overblijft. Na het sluiten van de schouders ROOD-BLAUW GERUITE FLANEL en handgebreide wollen boorden vormen samen de creatie van het modehuis Texmer te Milaan op het gebied van warme, sportieve winterblouses. breimachine of zo'n simpel plastic en weinig kostbaar brei- apparaat schaamt niemand zich, terwijl dan bovendien nog aanmerkelijk op de werk tijd. wordt ingelopen. Wintertrui Een uitstekend voorbeeld treft U aan in de afgebeelde winter trui; coupe en garnering zijn smaakvol, doch van de grootst mogelijke eenvoud. Twee rechte lappen met een ellipsvormige uitsnijding voor de grote, tweekleurige hals boord, twee rechthoeken voor de mouwen, dat is alles. Geen ingewikkelde wegminde- ringen voor de armsgaten of worden dan in de uitsnijding de steken weer opgenomen, aange vuld en met de contrastkleur op vier naalden rondgewerkt voor de boord tot halverwege de ver eiste hoogte, waar het aantal tot de helft wordt teruggeminderd en met de hoofdkleur afgebreid. In plaats van meteen in de uitsnij ding aan te breien kan deze boord echter ook apart vervaar digd en later ingezet worden, hetgeen van belang is voor de uitvoering op machines en appa raten. Tot besluit van dit notedop- breipatroon nog even het aller eenvoudigste recept voor de mo dieuze patentsteek: alle naalden in 1 r. 1 av. breien en te begin nen met de 2e naald voor elke averechtse steek één toer dieper insteken! Als 't Weermannetje bultan komt, dan gaan de kragen omhoog: sneeuw, ha gel, regen, wind,. Zo la Januari. Uw man. Uw kinderen trekken Iedere dag die koude in. Stuur ze warm de deur uit. Ontvang ze met een warme dronk: een kop chocolade, koffie, anijsmelk, thee, soep. Dank zij Albert Heijn speelt U dat wel klaar. Daar la met minder geld zoveel méér te doenl ALBERT HEIJN'S THEE extra geurig en waterhoudend en...... 10 tot 12 cent p. pak goedkoper Blauwmerk per pakje 112 Groenmerk per pakje 108 Roodmerkper pakje 102 Geelmerk per pakje 99 Onze speciale mélanges Zilvermerk „tarry" smaak 120 Goudmerk Eng. mélange 120 \H-CACA0, p. 100 gr. pak 57-65 ANIJSTABLETTEN, 2 stuks 25 Uitgebreide sortering SOEPEN Maggi, Roy co, Heinz, enz. Zie onze speciale advertentie! MODIEUZE HANDGEBREIDE SPORT- TRUI „voor en door iedereen"; fleurige combinaties van twee kleuren Evanyl- of Engadina-sportwol, waarvan ook de uit voering van licht met donker in eenzelfde tint zeer gewild Is. Foto 8 Suisses, Tilburg. leder pak Boffie-Koffie Is tot 25 cent goedkoper dan welk ander kwali teitsmerk ook. UIT HET ZONNIGE FLORENCE dit verrukkelijk warme, reversible „après-ski"-jasje van zwart laken en hardgroene teddy, dat in een zwart-wit uitvoering zeifs over een avondjapon gedragen zou kunnen worden. PER PAK Groenmerk 223 Roodmerk 205 Bruinmerk 187 Onze speciale mélange Oranjemerk243

Allerhande | 1955 | | pagina 5