m Dat is Wat zegt hun het Kerstfeest 'n Goed begin het haive baksucces ALBERT HEIJN maakt het hakken tot een feest m Eet met Kerst thuis alsof U „uit" was 6 ALLER HANDE Begin goed! Maak gebruik van de beste ingrediënten. Koop ze bij Albert Heijn, waar de basis voor Uw baksuc ces wordt gelegd Met AH-artikelen zijn Uw tulbanden, cakes, oliebollen, enz. „uit het goede deeg" gebakken. Prima Bloem 500 g. 2620 Fijnste Patentbloem p. pak 32 Zelfrijzend Bakmeel p. pak 34 Bakmeel Superieur p. pak 12 Cakemeel p. pak 40 Slaolie hele fles 129 Arachideolie hele fles 175 Poedersuiker 100 g. 10 Krenten 100 g. 13 Blauwe Cal. Rozijnen 100 g. 12 Bakpoeder Gist Sultana Rozijnen 100 g. 14 Gele Rozijnen 100 g. 19 Extra blanke Rozijnen 100 g. 23 Sun-maid Rozijnen p. pak 69 Sucade 100 g. 47 Snippers 100 g. 25 Bigarreaux 100 g. 60 Calif. Amandelen 100 g. 57 Gemalen Cocos 100 g. 22 Bakgember 100 g. 40 Vanillesuiker Ouwel Als de klokken in de Kerstnacht beieren, trek ken de gelovigen ter ker ke. En men zal weten dat er een kind is geboren, een kind, dat in ons allen leeft. En weer zal mende woorden horen, waarmee Christus' geboorte werd aangekondigd: „Weest niet bevreesd, want zie ik verkondig u grote blijd schap." Wij luisteren naar deze woorden, maar verstaan we ze? Brengt het Kerst feest blijdschap? Geen blijdschap met feestmut- sen en papieren toeters, maar blijdschap diep in onze harten. Vreugde, die uitstraalt en onze omge ving verlicht, die ook onze medemensen aan steekt. Blijdschap, die ons de moed geeft om de moeilijkheden van een heel jaar het hoofd te kunnen bieden Begrijpen we wat er met deze blijdschap wordt be doeld? Begrijpen de mensen, die dag-in-dag-uit in een fa briek werken, chocolade figuurtjes op bonbons spuiten. kijken of er de juiste hoeveelheid spijs in een Kerstkrans gaat. of de Kerststaven met hel gekleurde vrucht jes versieren, verstaan zij de betekenis van deze woorden? Voor de een betekent het Kerstfeest twee da gen vrij, lekker eten en uitslapen, voor de mees ten echter is Kerstmis het feest van licht en blijd schap. mr Greetje Otto (21) uit Amsterdam, die zevenen een halt jaar lang op de chocolade-afdeling van Al- bert Heijn inpakt, bon bons decoreert en aan de lopende band oplet ot er geen beschadigde exem plaren tussen de duizen den en duizenden rum bonen zitten, viert het Kerstfeest thuis samen met haar zes broertjes en zusjes en haar moeder. Een vader heeft Greetje niet meer. Niet één van de kinderen gaat met Kerstmis uit. „Dat is niet nodig ook," vindt Greetje. Ieder jaar komt er een Kerstboom bij de familie Otto en dat moet ook. volgens Greetje want: „Het Kerstfeest is het mooiste i feest, dat er be staat, niet om de vrije dagen en het Kerstpak ket, dat ik van A.H. mee naar huis krijg, maar om dat. het een bijzonder feest is dat iets te ma ken heeft met een klein zwak plekje binnen in je." In de Kerstnacht gaat Greetje samen met haar zusje naar de Mis. Een cadeautje koopt zij alleen voor haar moeder, want voor iedereen wordt het te duur en toch wil zij met Kerstmis iets geven. Bakker D. C. Berg- hege 14 jaar in de bakkerij bij Albert Heijn) is voorman o"f» de deeg kamer. Hi) herinnert zich nog heel goed zijn mooi ste Kerstfeest. Dat ivas toen hij 12 jaai was thij is nu 41) in Ooster beek op het Kerstfeest van de Zondagsschool. Er ivas daar een Kerst boom, die tot de zolder reikte, vol kaarsen, die onderling door een draad waren verbonden. Toen de dominé de eerste kaars aanstak, plantte het lichtje zich langs de draad voort tot alle kaar sen in de boom brand- den Deze draua van licht, die de witte staafjes tus sen het groen omtoverde tot kleine sterretjes, maak te zo'n indruk op het jongetje dat hij de her innering eraan nog steeds meedraagt. Bakker Berghege woont met zijn vrouw en vier dochters in De Koog Hij beschouwt het Kerstfeest als het enige lichtpunt in deze donkere wereld „Er komt met Kerstmis een boom in huis, maar dat is alleen voor de kin deren. die wij trachten bij te brengen dat het niet op het uiterlijk ver toon aankomt in de Kerstdagen want zolang het fees de ménsen niet verder raakt dan de be wondering voor een boom, dan verwacht ik niets van Kerstmis.' De heer Berghege vindt dat Kerstmis hét middel is om de mensen op het Evangelie te wijzen, 'het. is het feest, dat 't meest aanspreekt De heer T. van Dui men.' uit Rotterdam is leraar aan de bedrijfs- school van Albert Heijn. Hij leidt de bedienden en verkoopsters voor de filialen op „Jammer genoeg zijn de verkoopsters altijd op de cursus, als ik er net niet ben." merkte hij spijtig op, met een blik op de brede ruggen en kortge knipte hoofden van de jongens, die in het lichte leslokaal zatenInder daad moet het er voor de heer Van Duimen aan trekkelijker uitzien, wan neer meisjes het lokaal bevolken. Ook winkelchefs volgen van tijd tot tijd een cuisus op de bedrijfs- school om op de hoogte te blijven met het nieuw ste op het gebied van verkooptechniek. De heer Van Duimen komt zelf uit de bediening. Zes jaar lang werkte hij in een filiaal van A.H en twee jaar in een zelfbedie ningszaak. Hij was bereid alles over de techniek van het verkopen te vertellen, maar Kerstmis vond hij (geheel onvoorbereid) een moeilijk onderwerp. Niet getrouwd, viert hij het Kerstfeest thuis bij zijn ouders Een Kerst boom staat er niet in huize Van Duimen wel een Kerststal, die ieder jaar weer te voorschijn wordt gehaald en op nieuw ingericht. Mijn mooiste Kerstfeest? Dat van 1944, toen er een konijn op tafel kwam. We konden ons haast niet meer voor stellen hoe konijn smaak te en de lucht van het braden maakte ons draai erig: „Dat was het lekkerste konijn dat ik ooit heb gegeten en ik kan me niet voorstellen dat de fijnste caviaar beter smaakt." De héér Van Duimen blijft de eerste Kerstdag thuis bij de familie, de tweede is er het Kerst bal Tinie Suvaa Zaandam is 19 jaar en werkt twee en een half jaar als buffetjuffrouw in het ontspanningsge bouw van Albert Heijn. Tussen de middag schenkt zij honderden koppen koffie voor de leden van het personeel, die in de cantine hun boterham komen eten. Juist toen zij met een grote kan vol koffie tussen de volle stoelen balanceerde, moest, zij vertellen hoe zij Kerst mis vierde Een moeilijke i opgave, wanneer iedereen1 om Tinie met de koffie roept Zij heeft het vlug ver teld: „Ik vind dat je Kerstmis thuis hoort te vieren. Wij zijn thuis met z'n tienen en we hebben het wat gezellig met de Kerstdagen. „Of ik me nog een extra-mooi Kerstfeest herinner? Iedere Kerst mis na de oorlog was en is voor mij mooi." Meer kan Tinie heus niet vertellen, want ze kan zich boven het kof- fiegeroep nauwelijks ver staanbaar maken. Chef G. Ta ls ma (52)j uit Zaandam (dertig jaar! bij Albert Heijn). Alsj jongste bediende begon-r nen is hij opgeklommen, tot chef van de koekbak-1 kerij en van de deeg- en wafelkamer. Aan de Kerst-, feesten uit zijn jeugd be-| waart chef Talsma geer» erg mooie herinneringen.! Als bakkersknecht waffl het voor hem werken ge-ï blazen, want de mensen] wilden verse banketstavenl en vers Kerstbrood heb-] ben. Voor zijn kinderen? heeft de heer Talsma het1 Kerstfeest anders ge-f maakt, voor hen is heti een werkelijk feest. f „Twee jaar geledenj: schaften we de Kerst-ij boom af, omdat de Kin-f deren nu ouder worden;]1 er hangen wel overal ver-1' sieringen. Nee cadeau'si geven we elkaar niet, yell komt er iets extra's op tafel En wij zorgen ervoor,!' in huis de werkelijks sfeer te scheppen." Voordat chef Talsma' weer doorliep om het in-Ji pakken van de Kerst-I. kransen te controleren]! vertelde hij nog dat zijnj' Kerstmis extra goed ïsj! wanneer hij tevreden kanl, zijn over zijn werk r\rie bekende koks hebben »ns speciaal voor het Kerstdiner thuis hun advies gegeven, zodat het thans in ieder ge zin. dat Aller Han de leest, mogelijk is een feestelijk restaurant-menu in huiselijke kring te brengen. Dek uw tafel extra feeste lijk. poets en wrijf liet tafelzilver en de glazen glanzen der dan ooit tevo ren. maak officiële menu-kaarten en fleurige bloem stuk jes en geniet uw Kerstdagen dit jaar alsof u „uit" was. MENU I Zalmsalade. Inhoud Vc-n blikje rode zalm laten uitlekken; een glazen MA1ZENA-VAN1LLE-PUDD1NG met een garnering van slagroom lange vingers, geconfijte rode kerstjes en hulstblaadjes schaal met sla bedekken, hierop de zalm stoiten en deze bedekken met mayonnaise. Gameren met stukjes ei, tomaat en augurk. Heldere Vermicellisoep Gebraden konijn, appelmoes en ge kookte aardappelen. Snijd een ko] nijn in stukken, wrijf het in mei zout en wai peper en braad heli: in pl.m 1 uur lichtbruin Maizena vanille pudding (zie foto)| MENU II Koude voorgerechten (als kleine hors-d'oeuvre) Salade, ei. sardines] tomaten en augurkjes met garna-; len-mayonnaise Tomatensoep. 1 liter bouillon per v personen; doe een stukje boter de pan en fruit hierin een uitjes, blaadje laurier en kruidnagelen Voeg er al roerendé„ wat bloem bij en daarna de beno] digae hoeveelheid bouillon. Door. laten koken met de inhoud van één] of twee blikjes tomatenpurée en af binden met een beetje room Gebraden kip, abrikozencompote erï: gebakken aardappelen ?r -I iaa Wc*. Groot assortiment soepen Mock Turtle Soup, Heinz p. blik 96 Oxtail Soup, Heinzp. blik 96 Volledige Sortering Maggi en Royco Soepen Geconcentreerde Tomatensoep met rijst. Voortreffelijk!. p. pot 54 Worcestersauce Lea Perrins p. flac. 140 Soepballetjes, Unoxp. blik 78 Pikante Oude Kaas 100 gram 36 Extra Belegen Goudse100 gram 34 Goudse volv. licht belegen 100 gram 32 Belegen Edammer 100 gram 2931 Leidse Kaas 100 gram 24 Volvette Leidse 100 gram 30 Lunchkaasjes volvet p. stuk 160 Baby Edammers p. stuk 275 Dessert Kaas p. doosje 75 Emmenthaler Kaas p. doosje 150 ALBERT HEIJN waar kaaskenners kaas kopen

Allerhande | 1954 | | pagina 6