J AH KOFFIE Wat lig je daar nou weer akelig AH CACAO RAASDONDERTJES Albert Heijn Per pak 100 gram 60-65 Vraag het aan j Ciska Verheul Een Heerlijk Toetje Toe ALLER HANDI TV/AT verveend!'. zeggen de Yv vrouwen-thuis vaak tegen de mati, „wat vervelend nou weer dat je vanavond zo laat thuiskomt. En wat ongezéllig da: je nou net de he'.e week moet overwerken, en ivat treft dat nou akelig eigenlijk, nou komen nét Miesje en Wout 'es een paar daagjes over en nou moet jij met de Vereniging vergaderen. Wat treft dat nou naar allemaal! We vinden het nét zo gezellig als jij thuis bent!" Dan glimlacht de man. Want zo hoort hij het graag Hij ziet graag dat de vrouwen-thuis de man mis sen als hij niet aanwezig is om de Zaken te Regelen. Om Adviezen te Geven. Om een Geduldig Wijs Ooi- te lenen aan de vrouwen-thuis als zij met hun Klachten en Zorgelijk heden bij hem komen. Hij is na tuurlijk de Zuil waarop het. gezin en zo rust, daar gaat NIETS van af, hij is de ROTS der Veiligheid, best!, maar het is tóch wel eens prettig als hij dat zo eens onom wonden te horen krijgt uit de mond van de vrouwen-thuis. Geen man vergadert zo'n avond zonniger dan hij. Geen burger streeft zo voorwaarts met de Ver eniging als juist hij. op zo'n avond, als hij weet dat nu de vrouwen stil en bevangen ternederzitten, wach tend op zijn stralende aanwezigheid. Soms ziet hij ze dan door de siga renrook van de vergaderruimte voor zich, zoals zij nu waarschijnlijk, als brave nonden op net riiatje in de gang liggen, de oortjes aanhanke lijk gespitst. 1e neusjes tegen de kier var. de de'ir gedrukt, de staar tjes gereed om te kwispelen bij de Tred VAN DE BAAS. Hij ziet ze voor zich zoals ze (wéér net als de hond) luidruchtig geeu wen van verlangen, geen koekje door de trouwe keel kunnen krij gen, laat staan een kopje thee of koffie, en hoe ze hun etensbakjes onaangeroerd laten staan. Als brave honden op het matje liggen, lï/Jj ',n denkt: Zaterdagmiddag lek- Ifl. ker vrij. Fijn naar huis. Jofel de sloffen aan. Joechei! De radio aan. En dan de hele dag verder lek ker warm binnen zitten. Met thee, koekjes. Lange vingers. Allerhande. BanketstaafE:i iedereen in een milde, allervoorkomendste stem ming De Zaterdagavond nog open en vrij vooruit, de Zondag nog onaange roerd in de linnenkast en Maandag Hal# pond koffie, half pond amandel- kransjes, half pond koffie, half pond amandelkransjes, half pond Zo kan ze haar boodschap het gemakkelijkst onthouden. Dat heeft Moeder haar geleerd. Maar wat niemand haar meer hoeft te leren is waar ze de beste kwaliteit koffie en de voor deligste prijzen kan vinden. Dat weet ze precies: bij Albert Heijn! Dat weet trouwens iedereen, die eenmaal de weg naar Albert Heijn heeft gevonden. Neemt U de proef maar eens. Doe het juist nu, met de komende feestdagen. Dan hebt U niet alleen de beste koffie, maar dan kan er door het ge noten prijsvoordeel nog een extra kopje af ook. Dat kan de gezelligheid alleen maar verhogen! De krachtigste en de geurigste enper pak minstens een kwartje goedkoper Groenmerk p. pak 113 Roodmerk p. pak Bruinmerk p. pak Onze extra-kwal'teit Oraniemerk p. pak nog een wee- -einde ver weg. j denkt men. En men spoedt zich als man, naar huis van de jachtvelden. Men laat de brontosaurussen en oer-ossen rustig grazen. Men ivipt op de fiets en trapt (altijd tegen de wind in) snel. tiaar huis, een lach van verwachting op het gelaat. Ach... Nog effe '"Poen wij thuis kwamen die Zater- dagmiddag bleken de vrouwen- thuis iets haastigs te hebben. Jets van kmoetsodedeurnogeffeuit. Kmoet nog effe Kmoet nog effe de leur uit. Kmoet booschapjes doen. Ze moesten nog boodschappen doen. En ze heten ons achter, vermoeid als wij waren van een week bronto saurussen vangen, bij de onafge dekte lunchtafel. Dus moesten wij de bordjes opstapelen en daartoe eerst alle vorken en messen ertus senuit halen, en alles vo^zichtig naar de keuken dragen. En daarna moesten wij de vlootjes en potjes, de jam, de gestampt" muisjes en de vlokken in de kast zetten en het tafellaken uitslaan. Waarna wij het ook weer op moesten vouwen. Hoe moeilijk ir het niet voor een brontosaurussenjager om een tafel laken op te vouwen: dat vertoont namelijk aan iemand, die zoiets op de normale manier opvouwt, daarbij geleid door het redelijke verstand, altijd op de gekste plaatsen onver wachtse vouwen: daar moet men eens op letten. En toen ineens lieten wij, in onze neerslachtigheid- om onze verlaten heid alle chocoladekorrels in de gang vallen. Want wij liepen, be merkten wij later om geheel onver klaarbare redenen, al geruime tijd met het potje met chocoladekorrels in de hand. Nu, daar moest toen de stofzuiger bij gehaald worden. De stofzuiger echter vertoond, een levensgevaar lijk defect dat onmiddellijk hersteld diende te worden. En daartoe moes ter.! wij naar de schuur voor het gereedschapskistje. Maar wat zagen we toen? We zagen de stokroos, die het van de zomer zo prachtig had gedaan, geheel plat liggen: die moest eerst opgebonden worden. Daar moesten wij echter eerst even de raffia voor zoeken. Juist. Toen werd er gebeld. Het was het buurmeisje. „Vader zag u net in de tuin en nou vroeg hij of u even met uw tang dit dingetje van mijn fiets vast zou wilier zetten. U hebt zo'n fijne tang, zegt vader." zei dat buurmeisje. Dus haalden wij di tang. En zet ten even die fiets in de vestibule. Maar die fiets was juist gesmeerd. Daar liep de olie vanaf. Op het nieuw». kleedj?. Daarom haalden wij, reeds wat nerveus, de benzine- fles uit de schuur er. veegden met een flink-natte lap over de vetvlek. Kom, nóg eens! Er nóg eens! En toen schoot er ineens, flits!, een Hoe moeilijk, een laken op te vouwen lange blauwe vlam uit die fles hele maal naar de keuken, waar immers de geiser juist aan was. O, kijk 'es Even lagen we plat na zo'n vlam. Toen kwamen ze juist thuis. „Ba, wat lig je daar nou akelig!" riepen ze, „wat heb je nóu weer uit gevoerd. Je ligt midden in het vet. Het nieuwe kleedje! JEn, kijk 'es: de Karstchocolsde en -fondant Om te presenteren of in de Kerstboom te hangen per 100 gram Musketkransjes45 Choc. Kransjes, puur. 69 Choc. Kransjes, gevuld. 39 Choc. Kerstbonbons 50 Fondantkransjes25 Kerstmélange (fondant). 29 Schuimkransjes25 Choc. Dennetakjes 75 Chocolade Beschuitjes p.pak 30 gang ligt vol chocola. En de stof- 'zuiger is helemaal uit elkaar. O, kijk 'es: hij heeft de stokroos omge trokken. En moet je zien: zijn wenk brauwen zijn eraf! Wat héb je uit gevoerd!! En je gezicht is zwart en alle haar is van je revers ge schroeid.' Wij stonden, wat wankel, op. Wij waren groot in onze toorn. „Ba, wat lig je daar nou akelig!" Wij hijgden zwaar. Wij riepen ge weldig door het hele huis: „Wel alle mensen!! Waar zijn jullie de hele middag! Wat doen jullie de hele dag op straat!' „Wij zijn gewoon even naar de kruidenier geweest." zeiden ze. „Ba!", schreeuwden wij en nog -ens: „Ba! Naar de kruidenier! En jullie praten de hele week als ik naar mijn werk moet over gezellig thuis zitten. Thuis HOKKEN! Die kruidenie van jullie is blijkbaar nog veel gezelliger! Wat antwoordden toen de vrouwen- thuis? Ze zeiden: „Ja, het is er erg gezellig. En helder. En zonnig. En je kunt er alles krijgen. Alles!" En toen voegden ze er aan toe: „Maar hoe jij zó vlug zó'n rommel kutit maken is ons een raadsel! We zijn nog geen kwartier weg geweest" Kijk, mannenbroeders, daar staat het verstand dan bij stil. Nietwaar? DP. VRAAG HET AAN CISKA VER-. HEUL! Onder deze aanmoedigende titel» openen wij onze speciale VRAAG- en ANTWOORD-rubriek, waar«i van wij hopen, dat zij in een wederei zijd se behoefte zal voorzien. WIJ" onderstrepen nog eens extra „wederzijds", omdat het o.i. voor ujj zowel als voor ons als medewerkepj, den aan het Albert Heijn-bedrijf van het grootste belang is, wai}^ neer door uw vragen tevens ver schillende punten in de aandacht komen. Daarom: VRAAGT U HET VOO^| AL AAN CISKA VERHEUL! Ves tigt u haar aandacht op elk ondq^ werp, dat u de moeite van het behandelen waard vindt; legt haar ook elk probleem voor, waar», mede u in uw huishouding of bil uw aankopen te kampen hebt of-S geeft u haar van uw kant bezien uw advies, wanneer er situaties oi onderwerpen zijn, die hiervoor ui aanmerking komen! Door een dergelijke uitwisseling zal een prettige verstandhouding kujjf nen ontstaan, welke inderdaad vo«: beide partijen van het grootste '$(|i lang is; u hebt dan niet alleen uw; Ciska Verheul als troost en toeve# laat, maar ook opent u zich klant de mogelijkheid, wensen baar te maken, waarmede in productie zo goed mogelijk ning gehouden kan worden, voldoening voor u, een voldoen! voor alle werkers van de Albert Heijn-familie, dus: een dag^ lijks wederkerend genoegen, elkattt ter zijde te kunnen staan! Adresseren: Harstenhoekweg 189, Scheveningen. OPLEIDING VOOR ADVISERENDE TAAK Dezer dagen is de vijftienhonderdsCi leerling van de bedrijfsschool vopX: de verkoop van Albert Heijn t(l Zaandam „afgeleverd". Toen in Maart 1951 begonne^' werd met een aantal cursussen voor het verkooppersoneel van-AI-;' bert Heijn, welke gehouden werdml in het jeugdhotel de Laurier te Amf- sterdam, verklaarde een van de di-; recteuren, de heer G. H e ij n„Hél is niet voldoende dat verkopers en verkoopsters in onze zaken het Br vraagde kunnen inpakken en overi handigen. De huisvrouw van tege'n/' woordig heeft behoefte aan desKStv dig advies en zulk advies kan 3jJ leen gegeven worden, wanneer iédej re medewerker in ons verkoopappN raat volledig op de hoogte is van alle producten: waarmee ik wil z$J gen, dat men naast de normale '"we tenswaardigheden. ook smaak, sa' menstelling, toepassingsmogelijkh^ den en research tot zijn geestelijk bezit moet hebben." Ook de menu-leer behoort op het programma van de opleiding t* staan. m-• Op 8 Februari van dit jaar ver plaatste men de bedrijfsschool vai Amsterdam naar Zaandam, waai een speciale opleidingsschool dicht bij de fabriek werd geopend. Naai de normale lesruimten voor di theoretische leerstof staan de cuf sisten een tweetal proefwinkeh (waarvan één een zelfbediening; ter beschikking voor het practise! onderwijs. Bijzonderheden over he fabricageproces worden in de fa briek gedoceerd. Kerstpudding gram 25 Pudding, 7 smakenper pak 17 Ananas Pudding met stukjes ananas 100 gram 25 Amandeltjesgriespak 250 gram 55 Bitterkoekjesgriespak 250 gram 49 A H. Custarddubbel pak 54 per pak 29 Puddingsausper ties 35-51 Rode Bessensapper fles 47 Sinaasappelsap, Delmonteper blik 59

Allerhande | 1954 | | pagina 2