Honderdduizenden vriendschapsbewijzen over Nederland uitgestrooid jpgy min i iiiiiiiiEiiiiii i jjne Majesteit „Het Banket" heerst kort en feestelijk - v:t Albert Heijn rnaakt U het leven goedkoper! Aw jégjiL' EEN UUR VOOR 15 SECONDEN Ten Geleide .Overdag kijken, 's nachts werken SAH001000001 Allerhande december 1954 Aller 'ERT HEIJN N V. ZAANDAM DECEMBER 1954 VAARDIGE HANDEN pakken de kilometerslange reeks ban- ketstaven in om in ontel bare gezinnen als een feestelijke tractatie te worden ontvangen. Majesteit „Het Banket" heeft ontbijtkoek en biscuit, be en toast, boterkoek en lange vinger van hun plaats ngen in de bakkerijen: Majesteit „Het Banket", dat van directeur tot jongste -.de, van bakkersmaatje tot bedrijfsleider bekend staat als •iendschapsproduct van het bedrijf van Albert Heijn, heeft art van de beschikbare bak-capaciteit opgeëist, uke naam is dat: het vriendschapsproduct. Maar ook: wat iivere typering van wat hier gewrocht wordt. Wie die naam rst gebruikt heeft, is niet meer na te gaan. Men zegt een ate Amsterdammer. fabrikant dus niet vertelt, dat hij zijn „amandelspijs" vervaardigd heeft van abrikozenpitten, witte bonen of griesmeel. of verzwijgt, dat hij maar een klein beetje room boter aanmengde met een vele malen grotere hoeveelheid vet, kan de klant misschien tot de ontdek king komen, dat hij bedrogen is, maar die fabrikant is niet straf baar. Pas wanneer die fabrikant er een briefje bij gedaan had „Bereid uit zuivere roomboter en amandelen," zou hij strafbaar geweest zijn. Dus doen die fabrikanten dat niet, tenzij ze met een dergelijke mede deling de volle waarheid zouden zeggen. TE AMANDELSPIJS JURE ROOMBOTER wonder, dat er m deze van volle bedrijvigheid in de .j met. dit product, een sfeer hangt dan anders? ast koninklijke sfeer Waar- ■i en eerbied strijden er om ■orrang. Waar men anders .1 was het lied van de arbeid t te laten schallen, beperkt zich thans tot een gepast in. De deegmaker en de pil- ,aier, de toerentellers en de rs, de inpaksters. zij allen n er ieder jaar weer plezier gelijke schijn zal denken, dat wij overdrij- En wij kunnen ons dat in- n, maar er is hier reden voor iuichtoon. Banketstaven - nationaal product, dat ner- in het buitenland gezien kunnen naar hun samen- koninklijk zijn of vulgair, hun naam altijd hetzelfde Algemene eisen van de Wa- - zijn er alleen voor geldig, ggen, dat product noch ver- g misleidende opschriften /oeren, meer niet. Als een De Koninklijke weg Bij de banketstaven en Kerst kransen van Albert Heijn is zo'n mededeling echter wel opge nomen. Op iedere drie kilo deeg van het fijnste Amerikaanse bloem, ziet de toeschouwer, die de aanmaak van dit edele pro duct komt volgen, bijna twee kilogram zuivere roomboter toe voegen. Een witbestoven machine walst boter en deeg samen in drie toeren uit tot een meters lang en millimeterdun „laken", dat naar de snijtafels gaat. Dank In deze krant treft U een reeks adverten ties aan, welke een compleet overzicht bie den van de uitgebreide sortering kwaliteits artikelen, die Albert Heijn sinds jaar en dag voert. Deze advertenties zullen U eveneens een beeld geven van de spreekwoordelijk lage prijzen, die Albert Heijn sinds jaar en dag noteert. Bestudeer deze aanbiedingen zorgvuldig en doe er Uw voordeel mee! Wij wensen U gaarne toe: een Gelukkig Kerstfeest, een Gezellige Oudejaarsavond en een Voorspoedig Nieuwjaar! zij een vernuftig systeem van vouwen en koelen, loerden in die paar millimeter dikte 4000 a 5000 laagjes boterdeeg tezamen ge perst. Straks bij het bakken, zal de boter ertussen gaan smelten, en de bladdunne deeglaagjes uit elkander drukken. Maar zover zijn we nog niet. Op de snijtafel worden eerst nog de dertig centimeter lange deegrepen gesneden. Elders zit men er al op te wachten. De amandelspijs-pillen zoals de vakterm luidt, moeten erin gerold worden, en om de kransen en staven dan straks ook hun kleur en glans te geven, worden ze ten slotte nog tweemaal bestreken met zuivere eierdooier, alvorens gedu rende een half uur aan een oven- hitte van maar eventjes 260J C blootgesteld te worden. Puur natuur Geen essences of onnatuurlijke smaakstoffen zijn op deze vlug vertelde, maar langdurige en uiterst zorgvuldige productieweg toege voegd. Amerikaans bloem, room boter, suiker, echte amandelen, een snufje fijngewreven echte citroenen en eierdooiers zijn alleen gebruikt. Voor de kerstkransen en kerst staven komen daar als garne ring nog wat geconfijte kersen en sïnaasappel-snippers overheen. Op nieuw dus puur natuurproduct. Voorwaar een kostelijk artikel. Een artikel ook. samengesteld uit kost bare grondstoffen. Dynamisch bedrijf gaat door met openen van Z.B.'s Medio December zal Albert. Heijn op de kop af dertig zelfbedienings zaken bezitten: dit is ongeveer 15% van het totaal aantal Z.B.'s in Nederland. De hypermoderne verkoopplaatsen zijn verspreid over een aantal belangrijke steden in Nederland o.m. in Rotterdam. Utrecht. Eind hoven, Den Haag, Zwolle, Leeuwar den, Arnhem. Amersfoort, enz. Deze reeks van Z.B.'s. die zulk een uiterst belangrijke rol speelt in het sehele verkoooaooaraat van Albert Heijn, heeft de bijzondere aandacht van de Albert Heijn-leiding. Men is zich ervan bewust, dat de moderne verkoopmethoden, waarvan de opzet uit Amerika afkomstig is. aangepast moeten worden aan de Nederlandse volksaard. Indien zulks op de juiste wijze geschiedt, zal ook in ons land de Z.B. die grote vlucht nemen, die men in andere landen ziet. Na een voorzichtig begin in 1952 CA.H. opende toen drie Z.B.'s) wer den in het volgend jaar niet min der dan 11 zelfbedieningszaken ge opend. In het jaar 1954 voegde men hier nog 16 aan toe, terwijl de plan nen voor de toekomst er op wijzen dat Albert He'm op de ingeslagen weg zal voortgaan. Alle in deze krant vermelde prijzen zijn vrijblijvend. Prijs- wijziging blijft voorbehouden J Banketletters, chocolade-figuurtjes en suikerbeesten waren dezer dagen medespelenden in een televisie-uit zending. In het filiaal van Albert Heijn aan de Grote Houtstraat te Haarlem werkten mannen van de AVRO meer dan een uur onafgebroken om hun „shot" te krijgen, die een on derdeel vormde van een speciale televisie-uitzending over de feest dagen in de Decembermaand, Een „shot", die vijftien seconden moest duren. Banket en chocolade hebben gedul dig. als ideale figuranten, hun best gedaan om deze vijftien seconden feestelijkheid voor de maag tot een goede opname te maken. Een zich explosief ontwikke lend bedrijf als het onze heeft meer te vertellen dan de steeds wederkerende (overigens zo uiterst belangrijke) medede lingen omtrent de prijzen van haar producten. Immers, achter dergelijke mede delingen ligt een wereld waarin vakmensen op ieder gebied dag in dag uit ijverig werken om de lijn van dat bedrijf te be palen. Wat is de weg die Albert Heijn ingeslagen heeft? Welke motie ven liggen ten grondslag aan datgene wat elders in dit blad enigszins schertsend de A.H.- lijn genoemd wordt? Dit willen wij U vertellen. Regelmatig, steeds als er iets nieuws te vertellen is. U bent nauw met dit bedrijf verbonden; U hebt uw vertrouwen in kwa liteit en zuiverheid van onze producten in handen gegeven van de vele werkers in labora toria, achter de machines, in de winkels en de kantoren. U hebt er recht op, iets meer te horen over die mensen, aan wie U uw vertrouwen geschonken hebt. Aan de mensen, die zorgen dat producten van hoge kwaliteit tegen een geringe prijs onder het bereik van zovelen kunnen komen. Vandaar dit blad „Aller Hande" waarin, naast vele lezenswaar dige algemene artikelen, het ver haal van ons bedrijf, de A.H.-lijn dus, steeds opnieuw aan U ver teld zal worden, opdat wij elkaar leren kennen als goede vrienden en weten dat wij ons vertrou wen niet op los zand gebaseerd hebben. G. HEIJN Op haar trip door Europa „deed" Mrs. Evadna Ham mer sley uit Denver Co loradode fabrieken van Albert Heijn te Zaandam. Mrs. Hammersley blauwe jurk en rood-wit-blauw gestreept hoed je) houdt lezingen voor de radio en televisie in Amerika (radio- and television commen tator). Zij kwam naar Zaan dam om eens te kijken, waar de levensmiddelen worden ge maakt voor de Amerikaanse troepen in Duitsland. In de tijd, die een normaal toe rist nodig zou hebben voor het bezoeken van één land, reisde de Amerikaanse door Ierland, Engeland, België, Duitsland, Zwitserland, Italië, Frankrijk en Holland. „Over de meest interessante plaatsen maak ik banden (ik heb een wire-recorder bij me), die ik opstuur naar Ame rika en die direct worden uit gezonden. Overdag kijk ik rond en 's nachts werk ik." Wat ik mis in Holland?" De supermarkets zelfbedienings winkels, waar van alles te koop is, o.a. verse groenten, vlees en vis)

Allerhande | 1954 | | pagina 1