93 Regelingen voor pensioenen en overige vergoedingen na pensionering Ahold Jaarverslag 2004 volgens US GAAP moet worden uitgevoerd, de waardering van onze opgenomen en niet-opgenomen activa van rapportage-eenheden. Bij het maken van deze veronder stellingen nemen wij historische resultaten in acht, die zijn gecorrigeerd voor actuele en geprojecteerde operationele omstandigheden. Bijzondere waardevermindering (in EUR miljoenen) NL GAAP US GAAP Werkelijke bijzondere waardevermindering per ultimo 2 157 Stijging in geschatte contant gemaakte toekomstige nettokasstromen met 10,0% 2 46 Daling in geschatte contant gemaakte toekomstige nettokasstromen met 10,0% 32 547 De volgende tabel toont het bedrag van bijzondere waarde vermindering die we zouden moeten opnemen voor goodwill indien we de contant gemaakte toekomstige nettokasstromen met 10% zouden verhogen of verlagen: Voor een volledige bespreking van onze verantwoording van vaste activa zie de Toelichting op de geconsolideerde jaar rekening in dit verslag onder 2 en 14. Voor een volledige bespreking van onze verantwoording van immateriële activa en goodwill zie de Toelichting op de geconsolideerde jaar rekening in dit verslag onder 2, 12 en 13. Ahold heeft verschillende toegezegd-pensioenregelingen en toegezegde-bijdrageregelingen voor de medewerkers. Toe- gezegde-bijdrageregelingen gelden voor alle werkmaat schappijen. Voor de werkmaatschappijen in de Verenigde Staten en Nederland betreft dit voornamelijk toegezegd- pensioenregelingen. De toegezegd-pensioenregelingen betalen uitkeringen aan medewerkers per pensioendatum, waarbij formules worden gebruikt die gebaseerd zijn op de dienstjaren en de beloning van de betreffende medewer kers. Tevens zijn er aanvullende regelingen voor het kader en directieleden van onze werkmaatschappijen in de Verenigde Staten. Ahold financiert deze regelingen zodra de aanspraken daarop worden gemaakt. We verstrekken levens- en ziektekostenverzekeringen aan bepaalde gepensioneerde medewerkers van onze Amerikaanse ondernemingen die voldoen aan gestelde criteria met betrekking tot leeftijd en dienstverband. Ahold financiert ook deze regelingen zodra de aanspraken daarop worden gemaakt. Wij dragen tevens bij aan pensioenregelingen in de Verenigde Staten waaraan meerdere werkgevers deel nemen en die worden beheerd door vakbonden. De regelin gen van de betreffende CAO's bepalen welke bedragen wij moeten betalen voor elke regeling en op welk moment wij dat moeten doen. overige vergoedingen na pensionering een zeer belangrijke schatting is, aangezien veranderingen daarin een materieel effect kunnen hebben op de geschatte uitkeringsverplich tingen en de netto periodieke pensioenlasten. Wij gebruiken actuariële berekeningen bij de berekening van de kosten van toegezegd-pensioenregelingen. Deze berekeningen zijn gebaseerd op belangrijke veronderstel lingen zoals de rekenrente, het verwachte lange-termijn- rendement op de fondsbeleggingen, de stijging van vergoeding voor medische kosten, het personeelsverloop, sterftecijfers, de pensioenleeftijd, toekomstige salarissen en overige uitkeringen, aanspraken op medische regelingen en toekomstige ziektekosten. De verschillen tussen werkelijke resultaten en de verwachte uitkomsten op basis van deze veronderstellingen worden op de balans opgenomen en geamortiseerd over toekomstige perioden. De veronderstel lingen waarop de berekeningen zijn gebaseerd, zijn zeer onzeker en vragen om een grote mate van oordeelsvorming, leder jaar beoordelen wij de belangrijkste veronderstellingen die worden gebruikt bij de bepaling van de fondsbeleggingen voor pensioenverplichtingen en de netto periodieke pensioenlasten, zoals voorgeschreven door SFAS 87. De pensioenverplichtingen worden bepaald per de peildata van de regelingen. In de Verenigde Staten is de peildatum 30 september en in Europa is dit 31 december. De reken- rente is gebaseerd op de rendementscurve van overheids- obligaties in de betreffende regio, gecorrigeerd met een marge van één van de twee hoogste ratings toegekend door een erkend ratingbureau. Toekomstige uitgaande kas stromen van de pensioenregeling worden dan gerelateerd aan de rendementscurve. De opgenomen verplichtingen voor pensioenen en overige vergoedingen na pensionering zijn onze best mogelijke schatting van de toekomstige kosten om aan onze verplich tingen uit hoofde van deze regelingen te voldoen. Wij zijn van oordeel dat de schatting van kosten voor pensioenen en

Jaarverslagen | 2004 | | pagina 95