Algemene Vergadering van Aandeelhouders Stemrecht Ahold Jaarverslag 2004 toepassing bij de uitgifte van aandelen aan medewerkers van Ahold-ondernemingen. De Algemene Vergadering van Aandeelhouders kan besluiten het voorkeursrecht te beperken of uitte sluiten. Ook kan de Algemene Vergadering van Aandeelhouders de Raad van Bestuur voor een periode van maximaal vijfjaar aanwijzen als het ondernemings orgaan dat bevoegd is om voorkeursrechten te beperken of uit te sluiten. Om een besluit te nemen het voorkeursrecht te beperken of uit te sluiten of deze bevoegdheid te delegeren aan de Raad van Bestuur is een absolute meerderheid van stemmen in de Algemene Vergadering van Aandeelhouders vereist, vooropgesteld dat ten minste de helft van het uitgegeven en uitstaande aandelenkapitaal in deze vergadering is vertegenwoordigd. Indien minder dan de helft van het uitgegeven en uitstaande aandelenkapitaal is vertegenwoordigd, is een tweederde meerderheid van de stemmen vereist. Indien de meerderheid van de uitgebrachte stemmen niet ten minste een derde van het uitgegeven aandelenkapitaal vertegenwoordigt, kan een tweede vergadering bijeen worden geroepen. In deze tweede vergadering kan het voorstel worden aangenomen met een meerderheid van de op die vergadering uitgebrachte stemmen, ongeacht het aantal aandelen dat tijdens die vergadering is vertegenwoordigd. De Algemene Vergadering van Aandeelhouders heeft de bevoegdheid tot beperking of uitsluiting van het voor keursrecht van houders van gewone aandelen bij de uitgifte van gewone aandelen en/of het geven van rechten tot het nemen van gewone aandelen tot 26 mei 2005 gedelegeerd aan de Raad van Bestuur. De aandeelhouders oefenen hun rechten uit tijdens de jaarlijkse en buitengewone Algemene Vergaderingen van Aandeelhouders. Deze vergaderingen worden gehouden in de gemeenten Zaanstad, Amsterdam, Den Haag, Rotterdam, Utrecht, Amersfoort of Haarlemmermeer. Elk boekjaar dient, uiterlijk in juni, een jaarlijkse Algemene Vergadering van Aandeelhouders te worden gehouden. Extra buitengewone vergaderingen mogen te allen tijde bijeen worden geroepen door de Raad van Commissarissen, de Raad van Bestuur of aandeelhouders die gezamenlijk ten minste 10% van het geplaatste aandelenkapitaal vertegenwoordigen. Op de agenda van de jaarlijkse Algemene Vergadering van Aandeelhouders dienen bepaalde onderwerpen te staan zoals omschreven in de statuten of opgenomen in de wet, waaronder de vaststelling van de jaarrekening. Aandeelhouders hebben het recht voorstellen op de agenda van de Algemene Vergadering van Aandeelhouders te laten zetten op voorwaarde dat zij ten minste 1% van het geplaatste kapitaal bezitten of hun aandelen een marktwaarde van ten minste EUR 50 miljoen vertegenwoordigen. Deze voorstellen vereisen een meerderheid van stemmen op de Algemene Vergadering van Aandeelhouders die ten minste eenderde van het geplaatste kapitaal vertegenwoordigt. Voorstellen om punten op te nemen in de agenda van een Algemene Vergadering van Aandeelhouders dienen ten minste 60 dagen vóór de vergadering te worden ingediend. Wij kunnen echter weigeren een onderwerp op de agenda te plaatsen als dit afbreuk zou doen aan zwaarwegende belangen van de onderneming. De Raad van Bestuur kan een datum vaststellen om te bepalen of een persoon de Algemene Vergadering van Aandeelhouders kan bijwonen en de daarbij behorende rechten kan uitoefenen. Aandeelhouders die op die datum zijn geregistreerd, zijn bevoegd de vergadering bij te wonen en de rechten van aandeelhouders tijdens de Algemene Vergadering van Aandeelhouders uit te oefenen, ook als de aandelen na de peildatum zijn verkocht. Aandeelhouders kunnen zich door een schriftelijk gevolmachtigde laten vertegenwoordigen. Ahold is één van de ondernemingen die deelnemen in het Communicatiekanaal Aandeelhouders. We verwachten het Communicatiekanaal Aandeelhouders te gebruiken voor de distributie van het jaarverslag, de agenda voor de jaarlijkse Algemene Vergadering van Aandeelhouders en een steminstructieformulier, dat het aandeelhouders mogelijk maakt bevoegdheid te geven aan een onafhankelijke gevolmachtigde. De houders van American Depositary Receipts (ADR- certificaten) ontvangen bericht van de depotbank wanneer deze op de hoogte is gesteld van de oproeping van een Algemene Vergadering van Aandeelhouders of wanneer deze een verzoek heeft ontvangen om toestemming of volmachten van de houders van gewone aandelen. De depotbank geeft een verklaring af dat de houders van de ADR-certificaten op de peildatum het recht hebben de depotbank opdracht te geven tot uitoefening van de stemrechten op de aan de ADR-certificaten ten grondslag liggende gewone aandelen. Indien de depotbank geen instructies ontvangt van de certificaathouder, gaat de depotbank ervan uit dat de houder de depotbank opdracht heeft gegeven om een blanco volmacht te verstrekken aan een persoon die door Ahold is aangewezen voor de uitoefening van het stemrecht op de gewone aandelen. Behoudens uitzonderingen in de wet of de statuten worden besluiten aangenomen met meerderheid van stemmen. Een voorstel tot statutenwijziging, waarbij wijzigingen zouden optreden in de rechten van de houders van een bepaalde

Jaarverslagen | 2004 | | pagina 29