Waarschuwing 255 Ahold Jaarverslag 2004 Bepaalde uitspraken in dit jaarverslag zijn forward-looking statements (toekomstgerichte uitspraken) in de zin van het Amerikaanse effectenrecht. Die uitspraken omvatten, maar zijn niet beperkt tot: uitspraken over veranderingen in netto-omzet, operationele resultaten en bepaalde lasten met betrekking tot bepaalde activiteiten en inschattingen betreffende de factoren die dergelijke verwachte veranderingen kunnen veroorzaken; verwachtingen ten aanzien van de reductie van onze nettoschulden last, verwachtingen met betrekking tot de belastingdruk en onze fiscale positie; verwachtingen ten aanzien van het effect van operationele verbeteringen op productieniveau, de operationele resultaten en winstgevendheid van onze winkels; verwachtingen ten aanzien van besparingen uit en synergieën in het kader van onze arenastrategie, nieuwe projecten en programma's en uit intensievere samenwerking tussen onze dochtermaatschappijen, in het bijzonder in de V.S. en Europa; uitspraken over het tijdstip, de effecten, de beperkingen en de effectiviteit van genomen of voorgenomen maatregelen om tekortkomingen in onze interne-controleprocessen te adresseren en van verbeteringen en andere veranderingen in de grondslagen van onze financiële verslaggeving interne-controlesystemen en corporate governance; verwachtingen ten aanzien van onze financiële positie en vooruit zichten, onze toegang tot liquide middelen, de toereikendheid van ons werkkapitaal en de toereikendheid van onze bestaande kredietfaciliteiten, de eisen betreffende onze letters of credit (krediet brieven) en het tijdstip en de omvang van bepaalde aflossingen van onze bestaande schulden en de beschikbare financiële middelen voor die betalingen en het effect van ons nieuwe financiële plan en onze nieuwe strategie; verwachtingen ten aanzien van het tijdstip van en ons vermogen tot het opnieuw verkrijgen van het 'investment grade'-profiel; uitspraken over het tijdstip, de reikwijdte en het effect van bepaalde desinvesteringen, het bedrag van de te verkrijgen opbrengst, en de besteding van de opbrengst van dergelijke desinvesteringen; verwachtingen ten aanzien van de groei in het foodservice segment; uitspraken over het tijdstip, de reikwijdte, de voortgang in en het verwachte effect van het strategie- en herstelplan van U.S. Foodservice, inclusief haar opleidingsprogramma, de reorganisatie van haar activiteiten, de volledige implementatie van haar SIS tracking-systeem, de integratie en verbetering van haar operationele platforms, de versterking van haar governance en interne-controle processen, het herstel van haar koopkracht en wijzigingen in haar beloningsplannen; uitspraken over het verwachte tijdstip, de strategie, het resultaat, de kosten en het effect van bepaalde juridische procedures en onderzoeken en de toereikendheid van onze beschikbare verweermiddelen en antwoorden; uitspraken over de omvang van onze voorwaardelijke verplichtingen; verwachtingen ten aanzien van onze bijdragen aan bepaalde pensioenregelingen en andere compensatieregelingen voor werknemers; uitspraken ten aanzien van het tijdstip van toekomstige dividend uitkeringen, indien van toepassing; verwachtingen ten aanzien van onze concurrentiepositie en het effect van de verzwakte economie op onze bedrijfsvoering; verwachtingen ten aanzien van een mogelijke herziening van onze berekende goodwill en mogelijke bijzondere items voortvloeiende uit onze desinvesteringen; uitspraken over het effect van onze naleving van IFRS en de besluiten en veranderingen die worden doorgevoerd respectievelijk moeten worden doorgevoerd in verband met de naleving van IFRS; verwachtingen betreffende onze groei en kapitaaluitgaven; en verwachtingen ten aanzien van het effect van de bekendgemaakte boekhoudkundige onregelmatigheden op onze activiteiten, liquiditeit en ondernemingsactiviteiten. Deze forward-looking statements zijn onderhevig aan risico's, onzekerheden en andere factoren waardoor de werkelijke resultaten aanmerkelijk kunnen verschillen van de toekomstige resultaten welke tot uitdrukking zijn gebracht in de forward-looking statements. Belangrijke factoren waardoor de werkelijke resultaten aanmerkelijk kunnen verschillen van de informatie tot uitdrukking gebracht in de forward-looking statements, omvatten, maar zijn niet beperkt tot; overschrijding van onze verwachte liquiditeitsbehoeften, de bedragen die beschikbaar zijn onder onze kredietfaciliteiten, ons vermogen onze schulden die in 2005 opeisbaar worden te herfinancieren, ons vermogen normale voorwaarden met leveranciers en klanten in stand te houden of te verbeteren, ons vermogen om succesvol U.S. Foodservice te herstructureren en ons kasstroom- en schuldreductieplan uitte voeren, ons vermogen om voor ons acceptabele overeenkomsten ten aanzien van en/of om kopers te vinden voor de resterende activiteiten die wij desinvesteren, ons vermogen om juridische belemmeringen bij de uitvoering van de verwachte desinvesteringen te adresseren en aan de andere voorwaarden voor de afronding van de verwachte desinvesteringen te voldoen, ons vermogen of dat van elk van onze arena's en werkmaatschappijen hun plannen en strategieën succesvol te implementeren en af te ronden of vertragingen of additionele kosten in verband met hun implementatie, het effect van algemene economische omstandigheden en schommelingen in voedselprijzen, problemen bij het streven naar samenwerking tussen de dochtermaatschappijen en bij de invoering van nieuwe operationele verbeteringen, verdeling van de aandacht van het management, het verlies van belangrijke medewerkers, de integratie van nieuwe leden van het management en ons vermogen om belangrijke bestuurders en medewerkers aan te trekken en te behouden, ons vermogen om tekortkomingen in onze interne-controleprocessen te weg te nemen en de hoeveelheid middelen die nodig is voor de implementatie en handhaving van verbeterde boekhoudkundige systemen en controleprocessen, toename van concurrentie in de markten waarin onze dochtermaatschappijen en joint ventures opereren en veranderingen in door concurrenten gebruikte marketingmethodes, het mogelijk nadelige effect van bepaalde joint-venture-opties, indien uitgeoefend, op onze liquiditeit en kasstroom; schommelingen in de rentetarieven in de landen waar wij actief zijn en in de wisselkoersen tussen de euro en de andere valuta waarin onze activa, passiva en operationele resultaten worden aangeduid, in het bijzonder de Amerikaanse dollar; ons vermogen om ons marktaandeel te behouden op de markten waar wij actief zijn, de uitkomsten van lopende of toekomstige juridische procedures waarin wij en bepaalde van onze huidige en voormalige bestuurders, leden van het management en overige medewerkers partij (zouden kunnen) zijn en de toereikendheid van onze bestuurdersaansprakelijkheidsverzekering; de maatregelen van overheids-, toezichthoudende en justitiële instanties, een verdere verlaging van onze kredietratings of onze onmogelijkheid om het 'investment grade'-profiel te herkrijgen, de toereikendheid van onze verzekeringsdekking en enige verdere verhoging van de verzekeringspremies, onvoorziene vertragingen in onze naleving van IFRS of onvoorziene effecten van IFRS, de mogelijk nadelige invloed van de in dit jaarverslag verstrekte gegevens op onze operationele resultaten en liquiditeit, en andere factoren die elders worden besproken in dit jaarverslag. Veel van deze factoren zijn voor ons niet beheersbaar en evenmin voorspelbaar. Gegeven deze onzekerheden, wordt lezers geadviseerd behoedzaam om te gaan met de forward-looking statements, die uitsluitend geacht worden te zijn gedaan per de datum van dit jaarverslag. Wij nemen, tenzij daartoe gehouden ingevolge toepasselijk effectenrecht, geen verplichting op ons om gewijzigde forward-looking statements te publiceren naar aanleiding van al dan niet voorziene gebeurtenissen of omstandigheden die zich voordoen na de datum van dit jaarverslag. Noch onze onafhankelijke accountants noch andere onafhankelijke accountants hebben procedures vastgesteld, onderzocht of uitgevoerd met betrekking tot toekomstige financiële informatie in dit jaarverslag. Evenmin hebben zij enige opinie of in enigerlei vorm een garantie gegeven met betrekking tot zulke toekomstige informatie of de haalbaarheid daarvan. Zij aanvaarden geen aansprakelijkheid voor en nemen afstand van elke connectie met toekomstige financiële gegevens. Zie voor aanvullende informatie over deze forward-looking statements en de factoren waardoor de werkelijke resultaten aanmerkelijk kunnen verschillen van de toekomstige resultaten welke tot uitdrukking zijn gebracht in deze forward-looking statements, onze publieke mededelingen. Buiten Nederland presenteert Koninklijke Ahold N.V. zich onder de naam 'Royal Ahold' of kortweg 'Ahold'. Voor het gemak van de lezer worden 'Ahold' of 'de Onderneming' ook in het jaarverslag gebruikt. De statutaire naam van onze onderneming is 'Koninklijke Ahold N.V.'

Jaarverslagen | 2004 | | pagina 257