252 Verwijzing naar Form 20-F en overige vereiste informatie Vereisten met betrekking tot 'backup withholding tax' en rapportage van informatie Ahold Jaarverslag 2004 Met inachtneming van de inhoud van de onderstaande paragraaf 'Vereisten met betrekking tot 'backup withholding tax' en rapportage van informatie is een niet-Amerikaanse aandeelhouder van gewone aandelen of ADS-aandeien in het algemeen niet onderworpen aan Amerikaanse federale inkomsten- of bronbelasting over de winsten bij verkoop of ruil van deze gewone aandelen of ADS-aandelen, tenzij (1) een dergelijke winst feitelijk verbonden is met het drij ven door deze niet-Amerikaanse aandeelhouder van een onderneming in de Verenigde Staten of (2) indien de winst wordt gerealiseerd door een niet-Amerikaanse aandeel houder die een natuurlijk persoon is, deze aandeelhouder 183 dagen of langer aanwezig is in de Verenigde Staten in het fiscale jaar waarin een dergelijke verkoop of ruil plaats vindt, en aan bepaalde andere voorwaarden wordt voldaan. De Amerikaanse vereisten met betrekking tot 'backup withholding tax' en rapportage van informatie zijn in het algemeen van toepassing op bepaalde uitkeringen aan bepaalde aandeelhouders anders dan vennootschappen. De te rapporteren informatie omvat in het algemeen de betalingen van dividenden op, en de opbrengsten uit de verkoop of terugbetaling op/aflossing van, gewone aandelen of ADS-aandelen verricht in de Verenigde Staten, of door een Amerikaanse uitkerende partij ('payor') of tussen persoon aan een houder van gewone aandelen of ADS- aandelen (anders dan een vrijgestelde ontvanger ('exempt recipient'), waarondereen vennootschap, ontvanger anders dan een Amerikaans persoon die toereikend bewijs indient, en bepaalde andere personen). Een uitkerende partij dient 'backup withholding tax' in te houden op alle dividend uitkeringen of de opbrengsten uit de verkoop van, of terugbetaling op/aflossing van gewone aandelen of ADS-aandelen binnen de Verenigde Staten aan een aandeelhouder, of door een Amerikaanse uitkerende partij of tussenpersoon (uitgezonderd 'een vrijgestelde ontvanger') indien deze aandeelhouder niet in staat is zijn correcte fiscale identificatienummer te verstrekken, of anderszins niet in staat is te voldoen aan deze vereisten met betrekking tot 'backup withholding tax', of niet in staat is de vrijstelling te laten vaststellen. Het tarief voor de 'backup withholding tax' bedroeg 30% in 2002, en bedraagt 28% voor de jaren 2003 tot en met 2010. In het geval dergelijke uitkeringen in de Verenigde Staten gedaan worden aan een buitenlandse 'simple trust', een buitenlandse 'grantor trust' of een buitenlandse maatschap (uitgezonderd uitkeringen aan een buitenlandse 'simple trust', een buitenlandse 'grantor trust' of een buitenlandse maatschap die is aan te merken als een zogenoemde 'withholding foreign trust' of een 'withholding foreign partnership' in de betekenis van de geldende voorschriften van het Amerikaanse Ministerie van Financiën, en betalingen aan een buitenlandse 'simple trust', een buiten landse 'grantor trust' of een buitenlandse maatschap die feitelijk verbonden is met het drijven van een onderneming in de Verenigde Staten) zijn de begunstigden van de buiten landse 'simple trust' de personen die, afhankelijk van de situatie, worden behandeld als de eigenaren van de buiten landse 'grantor trust' of de vennoten van de buitenlandse maatschap, verplicht om het bewijs van hun status te verstrekken teneinde de hierboven vermelde vrijstelling van de vereisten met betrekking tot 'backup withholding tax' en rapportage van informatie te verkrijgen. Bovendien kan een uitkerende partij alleen rechten ontlenen aan door een ontvangende partij, anders dan een Amerikaans persoon, verstrekt formulier inhoudende bewijs indien deze uitkerende partij geen feitelijke kennis heeft, noch een reden heeft om kennis te hebben, van het feit dat de informatie of de daarin opgenomen verklaring op een dergelijk formulier onjuist is. Bovenstaande samenvatting is niet bedoeld als een volledige analyse van alle fiscale consequenties die relevant kunnen zijn bij het verwerven, houden en vervreemden van gewone aandelen of ADS-aandelen, en behandelt geen fiscale wetgeving van staten, lokale en buitenlandse overheden of andere fiscale wetgeving. Houders van gewone aandelen of ADS-aandelen dienen hun eigen belastingadviseur te raadplegen met betrekking tot de fiscale consequenties in hun individuele situatie.

Jaarverslagen | 2004 | | pagina 254