Verwijzing naar Form 20-F en overige vereiste informatie Ahold Jaarverslag 2004 ten minste 10% van onze stemrechten vertegenwoordigen, een verlaging naar 5%, tenzij de ADS-aandelen en/of gewone aandelen en/of cumulatief preferente financierings aandelen die door deze ingezetene worden gehouden, toegeschreven kunnen worden aan bedrijfsactiviteiten die, geheel of ten dele, worden ondernomen via een vaste inrichting of een vaste vertegenwoordiger in Nederland. Het Verdrag voorziet in een volledige vrijstelling voor dividenden die worden ontvangen door vrijgestelde pensioenlichamen en andere vrijgestelde organisaties, zoals gedefinieerd in het Verdrag. Behoudens in geval van vrijgestelde organisa ties kan het verlaagde dividendbelastingtarief direct worden toegepast bij de uitkering van de dividenden, mits de juiste formulieren (IB92 U.S.A. of IB95 U.S.A.) voorafgaand aan de uitkering zijn ingediend. Daarvoor in aanmerking komende vrijgestelde Amerikaanse organisaties komen voor volledige teruggave van de ingehouden belasting in aan merking door de juiste formulieren in te dienen. Een houder van ADS-aandelen, gewone aandelen en/of cumulatief pre ferente financieringsaandelen, uitgezonderd een natuurlijk persoon, komt niet in aanmerking voor de verdragsvoorde len indien deze houder van ADS-aandelen en/of gewone en/ of cumulatief preferente financieringsaandelen niet voldoet aan de criteria in de bepalingen van artikel 26 van het Verdrag inzake de beperking van verdragsvoordelen. De depotbank ('depositary') voor de ADS-aandelen heeft met de Nederlandse belastingdienst een speciale regeling getroffen, die van tijd tot tijd kan worden aangepast, inzake de toepassing van het verdrag op uitgekeerde dividenden aan de houders van ADS-aandelen. Volgens die regeling verschaft de depotbank voor de ADS-aandelen Ahold één belastingformulier dat het aantal ADS-aandelen aangeeft dat door ingezetenen van de Verenigde Staten wordt gehou den die volgens het verdrag recht hebben op vrijstelling of verlaging van de Nederlandse bronbelasting. Indien de depotbank voor de ADS-aandelen dividenden uitkeert door middel van telegrafische overboeking of een soortgelijke methode aan een bank, effectenmakelaar of depotbank (zoals The Depositary Trust Company) zal de depotbank voor de ADS-aandelen op uit te keren dividenden 25% belasting inhouden. De desbetreffende bank, effecten makelaar of depotbank kan namens de cliënt bij de depot bank voor de ADS-aandelen om teruggave van deze belasting verzoeken in de vorm van een aanvullende dividendbetaling. Een vrijgestelde organisatie die ingezetene is van de Verenigde Staten en volgens artikel 36 van het Verdrag gerechtigd is tot volledige vrijstelling van de Nederlandse bronbelasting, kan geen gebruik maken van de in deze alinea beschreven regeling. Derhalve zal Neder landse bronbelasting worden geheven over dividenden die aan een dergelijke aandeelhouder worden uitgekeerd, tegen een tarief van 25%. Deze aandeelhouder kan om toepas sing van de verdragsvoordelen verzoeken door rechtstreeks formulier IB95 U.S.A. in te dienen bij de Nederlandse belastingdienst. De depotbank voor de ADS-aandelen zal de houders van ADS-aandelen, voorafgaand aan iedere dividenduitkering, een bericht sturen met de procedures voor het verkrijgen van een verlaagd tarief of een vrijstelling van Nederlandse bronbelasting. Conform een bepaling ter voorkoming van dividendstripping zal geen vrijstelling, vermindering of teruggave van Neder landse dividendbelasting worden toegekend indien de ontvanger van een door Ahold uitgekeerd dividend niet beschouwd wordt als de uiteindelijk gerechtigde tot dat dividend. Deze ontvanger wordt niet beschouwd als uitein delijk gerechtigde indien hij in verband met het dividend een vergoeding heeft betaald (in contanten of in natura) aan een andere partij en indien deze vergoeding deel uit maakt van een reeks transacties (zoals onderstaand gedefinieerd), en indien het daarnaast waarschijnlijk is dat (a) deze andere partij, een natuurlijk persoon of een vennootschap (anders dan de houder van de dividend- coupon) geheel of ten dele, direct of indirect, voordeel genoot van het dividend en als deze andere partij, natuurlijk persoon of vennootschap geen, of in mindere mate, recht zou hebben op vrijstelling, vermindering of teruggave van Nederlandse dividendbelasting of hier in mindere mate recht op zou hebben dan de ontvanger van het dividend, en (b) deze andere partij, natuurlijk persoon of vennootschap, direct of indirect, een positie behoudt of verwerft in ADS- aandelen, gewone aandelen en/of cumulatief preferente financieringsaandelen, die vergelijkbaar is met de positie in gelijksoortige ADS-aandelen, gewone aandelen en/of cumulatief preferente financieringsaandelen die hij/zij had voordat de reeks transacties begon. Het hier gebruikte begrip 'aaneenschakeling van transacties' omvat de enkele verwerving van een of meer dividendcoupons en het vesti gen van genotsrechten op korte termijn op ADS-aandelen, gewone aandelen en/of cumulatief preferente financierings aandelen, terwijl de overdragende partij gerechtigd blijft tot de ADS-aandelen, gewone aandelen en/of cumulatief preferente financieringsaandelen. Onder bepaalde omstandigheden is een betaling aan de Nederlandse belastingdienst van het volledige bedrag van de ingehouden bronbelasting niet vereist met betrekking tot dividenduitkeringen ontvangen van met ons verbonden partijen. Het bedrag dat niet hoeft te worden betaald, bedraagt 3% van het brutobedrag van in contanten uitge keerde dividenden op de ADS-aandelen en/of gewone aandelen, maar kan niet meer bedragen dan 3% van de brutodividenden ontvangen van met ons verbonden buiten landse partijen in het kalenderjaar tot de inhoudingsdatum en de twee voorafgaande kalenderjaren, exclusief dividend-

Jaarverslagen | 2004 | | pagina 248