242 Verwijzing naar Form 20-F en overige vereiste informatie Onderdeel 6D - Werknemersrelaties Medewerkers Relaties met vakbonden en ondernemingsraden Ahold Jaarverslag 2004 J.L.M. Sliepenbeek Senior Vice President en Chief Accounting Officer, Ahold Th. Smit Senior Vice President Internal Audit, Ahold 4 december 1963 Joost Sliepenbeek heeft de Nederlandse nationaliteit. Hij trad in dienst bij Ahold in 1994 als Director Mergers and Acquisitions. Achtereenvolgens was hij controller van GVA, nu Deli XL, en van april 1999 tot juli 2003 was hij Executive Vice President en Chief Financial Officer van Albert Heijn. Hij werd benoemd tot Senior Vice President Controller in juli 2003. In april 2004 werd hij benoemd tot Senior Vice President en Chief Accounting Officer. Voor de heer Sliepenbeek in dienst trad van Ahold werkte hij als Investment Manager voor Gilde Investment Management en als consultant in de sector Financieel Management van KPMG Consulting. De heer Sliepenbeek is voorzitter van de bestuursraad van het Ahold Pensioenfonds, lid van de Raad van Commissarissen van Schuitema en lid van de Raad van Bestuur van het Albert Heijn Vaste Klanten Fonds, een beleggingsfonds voor klanten van Albert Heijn. 25 juli 1956 Thijs Smit heeft de Nederlandse nationaliteit. Hij trad in dienst bij Ahold in augustus 2000 als Senior Vice President Internal Audit Europe, in 2001 werd hij aangesteld in zijn huidige positie als Senior Vice President Internal Audit. Voor hij in dienst trad bij Ahold had de heer Smit posi ties als directeur Audit bij Corus, hoofd Internal Audit bij Koninklijke Hoogovens N.V., directeur Financiën bij Belgische Distributie en hoofd Internal Audit bij PTT Post. Momenteel is de heer Smit eveneens voorzitter van de bestuursraad van het Instituut van Internal Auditors Nederland en maakt hij deel uit van diverse commissies op het gebied van de audit-beroepspraktijk. In 2004 was het gemiddeld aantal medewerkers van Ahold 231.003 (FTE's), vergeleken met 262.409 ultimo 2003 en 268.846 ultimo 2002. De daling van het aantal mede werkers in 2004 ten opzichte van 2003 wordt vooral veroor zaakt door desinvesteringen in Zuid-Amerika en Spanje. De stijging van het gemiddeld aantal medewerkers in 2003 ten opzichte van 2002 werd vooral veroorzaakt door de stijging bij U.S. Foodservice. In 2004 en begin 2005 hebben wij meer desinvesteringen afgerond. Deze desinvesteringen zullen vooral van invloed zijn op het gemiddeld aantal medewerkers bij de Arena BI-LO/Bruno's en het segment van Rest van de wereld. Voor informatie over het gemiddeld aantal medewerkers in dienst van Ahold in 2004, zie de tabel Gemiddeld aantal medewerkers in FTE's in Toelichting op de geconsolideerde jaarrekening onder 5 in dit jaarverslag. Ultimo 2004 werden circa 108.700 medewerkers van onze Amerikaanse retailwerkmaatschappijen en circa 5.600 mede werkers van de werkmaatschappijen van U.S. Foodservice vertegenwoordigd door vakbonden. Collectieve arbeids overeenkomsten die van toepassing zijn op circa 30% van het totaal van onze Amerikaanse retailmedewerkers en circa 9% van onze medewerkers van U.S. Foodservice, zijn verlopen of zullen voor eind 2005 verlopen. Daarnaast zijn voor al onze medewerkers in Tsjechië, hoewel slechts een minderheid lid is van een vakbond, collectieve arbeids overeenkomsten afgesloten. In 2004 werd in Tsjechië een nieuwe collectieve arbeidsovereenkomst afgesloten die van kracht is van juli 2004 tot eind 2007. Er zijn in Slowakije geen contacten met vakbonden. Collectieve arbeidsovereenkomsten in Nederland, die van toepassing zijn voor circa 95% van onze medewerkers, zijn eind 2004 verlopen in verband met aanzienlijke veranderingen in de wetgeving op het gebied van VUT en de betaling van ziekengeld. Onderhandelingen over collectieve arbeidsovereenkomsten zijn uitgesteld en zullen naar verwachting in 2005 hervat worden. Bij onze Nederlandse activiteiten zijn momenteel onder nemingsraden bij de moedermaatschappij en bij alle werkmaatschappijen. Een ondernemingsraad is een vertegenwoordigend lichaam van de medewerkers van een Nederlandse onderneming dat gekozen is door de mede werkers. De directie van elk bedrijf dat een onderneming met een ondernemingsraad leidt, is verplicht het niet- bindende advies te vragen van de ondernemingsraad voor bepaalde beslissingen die met betrekking tot de onderne ming worden genomen, zoals met betrekking tot belangrijke reorganisaties, een verandering in het controlerend belang of een benoeming of het ontslag van een lid van de directie. Indien het te nemen besluit niet overeenstemt met het advies van de ondernemingsraad, dient de uitvoering van het bewuste besluit minimaal een maand uitgesteld te worden. In die periode kan de ondernemingsraad dit besluit voorleggen aan de Ondernemingskamer van het Gerechts hof in Amsterdam. Overige besluiten die direct betreking hebben op alle medewerkers of bepaalde groepen mede werkers, zoals besluiten die de beloningssystemen, pensi oenen of winstdelingsregelingen beïnvloeden, mogen alleen genomen worden met goedkeuring van de ondernemings raad. Zonder zo'n goedkeuring vooraf mag het besluit ook genomen worden met voorafgaande toestemming van het Kantongerecht. Indien een Nederlands bedrijf is onder worpen aan een gematigd structuurregime mag een onder nemingsraad een kandidaat voordragen voor een benoeming in de Raad van Commissarissen en mag hij ook bezwaar maken tegen een voorgedragen kandidaat voor de Raad van Commissarissen. Voor aanvullende informatie over het

Jaarverslagen | 2004 | | pagina 244