16 Bericht van de Raad van Commissarissen introductie Onafhankelijkheid Commissies van de Raad van Commissarissen Auditcommissie Remuneratiecommissie Selectie- en benoemingscommissie Ahold Jaarverslag 2004 binnen de retailactiviteiten van de arena's, U.S. Foodservice, de voortgang van de desinvesteringen, juridische procedures, interne controle, voortgang van de voorbereiding op de naleving van de bepalingen van de Sarbanes-Oxley Act (SOx), voortgang van de voor bereidingen op de verslaggeving volgens IFRS en de samenstelling van de Raad van Commissarissen. De Raad van Commissarissen besprak en stemde in met de kwartaalresultaten en de daarmee samenhangende persberichten over de eerste drie kwartalen van 2004. In augustus 2004 hield de Raad van Commissarissen een tweedaagse bijeenkomst met de Raad van Bestuur over de strategie en de risico's die aan onze activiteiten zijn verbonden. In december 2004 beoordeelde de Raad van Commissarissen de begroting voor 2005 en keurde deze goed. De leden die in 2004 tot de Raad van Commissarissen toetraden, volgden een introductieprogramma van één dag op het hoofdkantoor in Zaandam. Leidinggevende staf functionarissen informeerden de leden van de Raad van Commissarissen over financiële, juridische en verslag- gevingszaken die de onderneming en haar activiteiten raken. Leden van de Raad van Commissarissen bezochten in de loop van het jaar verschillende arena's en hun managementteams. De Raad van Commissarissen bevestigt dat alle leden van de Raad van Commissarissen onafhankelijk zijn zoals bedoeld in bepaling 111.2.2 van de Nederlandse Corporate Governance Code. De commissies van de Raad van Commissarissen voerden in 2004 alle hen opgelegde taken uit. Een overzicht van de samenstelling van de commissies is opgenomen in het hoofdstuk Corporate governance van dit jaarverslag. Begin 2004 waren de heren Jan Hommen, voorzitter, Lodewijk de Vink en Karei Vuursteen lid van de Auditcommissie. In augustus 2004 trad de heer Karei Vuursteen terug uit de Auditcommissie, terwijl de heer Rene Dahan en mevrouw Karen de Segundo lid werden van de Auditcommissie. in 2004 vergaderde de Auditcommissie elf maal, vier maal in verband met de publicatie van de kwartaalberichten en vier maal ter bespreking van de persberichten inzake de voorlopige omzetcijfers; tijdens alle vergaderingen kwamen verschillende onderwerpen aan de orde, zoals het jaarverslag, publicatieprocedures, interne beheersing en herstelmaatregelen. De voorzitter van de Auditcommissie had daarnaast nog een bijeenkomst met de CEO, de CFO, de Chief Corporate Governance Counsel, de Chief Accounting Officer, de interne accountant en de externe accountant. Deze personen worden normaliter door de voorzitter van de Auditcommissie uitgenodigd om de vergaderingen van de voltallige Auditcommissie bij te wonen. Andere leden van de Raad van Bestuur en leiding gevende staffunctionarissen worden uitgenodigd als dit noodzakelijk wordt geacht. Verder sprak de Auditcommissie ook afzonderlijk met de CFO, de interne accountant en de externe accountant. De belangrijkste onderwerpen die in de Auditcommissie werden besproken, waren het jaarverslag over 2003, de interne controle en de voortgang van de voorbereidingen op de naleving van de regels van de Sarbanes-Oxley Act, de klokkenluidersprocedure, de begrotingen voor 2004 en 2005, het proces van interne en externe accountants controle, de referenties, onafhankelijkheid en prestaties van de interne en externe accountant, de implementatie van IFRS, en de herinrichting van de financiële organisatie. De Auditcommissie heeft de Raad van Commissarissen ondersteund bij diens toezicht op de financiering van de onderneming, de betrouwbaarheid van de geconsolideerde jaarrekening van de onderneming, het financiële-verslag- gevingsproces, de interne beheersingsorganisatie en het systeem van risicobeheersing. De Auditcommissie besprak en stemde in met de kwartaal resultaten en de bijbehorende persberichten over het vierde kwartaal van 2003 en de eerste drie kwartalen van 2004. De Remuneratiecommissie vergaderde in 2004 viermaal. De CEO werd voor al deze bijeenkomsten uitgenodigd. Voor een verslag over beloningen en de werkzaamheden van de Remuneratiecommissie zie het hoofdstuk Beloning van dit jaarverslag. De Selectie- en benoemingscommissie vergaderde in 2004 viermaal. De heer Karei Vuursteen, voorzitter, Sir Michael Perry en dr. Cynthia Schneider waren begin 2004 de leden

Jaarverslagen | 2004 | | pagina 18