142 Jaarrekening - Toelichting op de geconsolideerde jaarrekening Toelichting 8 Ahold Jaarverslag 2004 lijk zijn geworden (vijfjaar na toekenning), bij beëindiging van het dienstverband binnen vier weken na de beëindiging worden uitgeoefend. Daarna vervallen ze. De in 2004, 2003 en 2002 toegekende opties uit hoofde van de internationale regeling, de kleinste van de regelingen, hebben een looptijd van vijf jaar en zijn uitoefenbaar na drie jaar. Bij beëindiging van het dienstverband kunnen de uit hoofde van de internationale regelingen voor 2004 en 2003 verstrekte opties die onvoorwaardelijk zijn geworden (drie jaar na toekenning), binnen vier weken na de beëindiging worden uitgeoefend. Zij vervallen indien ze niet binnen deze termijn worden uitgeoefend, terwijl de opties van 2004 en 2003 die nog niet onvoorwaardelijk zijn geworden, onmiddellijk komen te vervallen. Bij beëindiging van het dienstverband kunnen de uit hoofde van de internationale regeling voor 2002 toegekende opties binnen vier weken na de beëindiging worden uitgeoefend. Indien zij niet binnen deze termijn uitgeoefend worden, komen ze te vervallen. Er zijn diverse wijzigingen geweest in de regelgeving met betrekking tot aandelenopties, zoals wijzigingen in belastingvoorschriften, wijzigingen in de vereisten op het gebied van corporate governance en de implementatie van de IFRS-verslaggevingsstandaarden vanaf 2005. Naar aanleiding van deze wijzigingen heeft Ahold haar regelingen voor 2005 aangepast. Er werden geen veranderin gen aangebracht in de uitstaande opties. Ahold heeft met ingang van 2005 één mondiale aandelenoptieregeling voor alle deel nemers (met uitzondering van de Raad van Bestuur) met een uniform pakket voorschriften en voorwaarden (de regeling voor 2005). De looptijd van de aandelenopties voor 2005 bedraagt acht jaar. Deze opties kennen een wachtperiode van drie jaar waarin het dienstverband moet voortbestaan. Tevens worden met ingang van 2005 jaarlijks aandelenopties toegekend op de eerste maandag in april. In 2005 zal Ahold de kenmerken van de aandelenoptieregeling opnieuw beoordelen met het oog op 2006 en de periode daarna. Voor de leden van de Raad van Bestuur geldt een afzonderlijke regeling (zie Bezoldiging bestuurders). Het totale aantal gewone aandelen dat is goedgekeurd in verband met de toekenningen van aandelenopties uit hoofde van de regeling voor 2005 bedraagt 11 miljoen. Hieronder is een verloopoverzicht opgenomen van de regelingen voor 2004, 2003 en 2002.

Jaarverslagen | 2004 | | pagina 144