ACTIVA toelichting op de geconsolideerde PASSIVA Gebouwen en terreinen Dit bedrag stelt voor de kostprijs van fabrieken, winkelpanden en verdere onroerende bezittingen, onder aftrek van de gebruikelijke en extra af schrijvingen. De verzekerde waarde per uit. 1963 van de opstallen bedroeg ca ƒ76.200.000. Machines, gereedschappen, vervoermiddelen, kantoor- en diverse inventarissen en winkelinrichtingen De hiervoor opgevoerde balanswaarden stellen voor de kostprijzen dezer activa, verminderd met de gebruikelijke en extra afschrijvingen. De ver zekerde waarde van deze activa bedroeg per uit. 1963 ca ƒ79.800.000. Deelnemingen Deze post stelt voor de waardering van de aandelen in vennootschappen, waarvan de activa en passiva niet in de geconsolideerde balanscijfers zijn opgenomen. De waardering vond plaats tegen ten hoogste de verkrijgingsprijs. Effecten De ter beurze genoteerde effecten zijn gewaardeerd tegen beurskoers, de overige tegen kostprijs of indien hiertoe aanleiding bestond tegen een lagere koers. Voorraden De waardering der voorraden is geschied tegen kostprijs, tenzij de markt waarde lager is,c.q. met toepassing van aftrek wegens lopend risico van incourantheid en prijsdaling. Vorderingen Het bedrag der vorderingen is opgevoerd tegen nominale waarde onder aftrek van de nodige reserve tegen eventueel oninbare posten. Kassen en Giro Deze post is samengesteld uit het totaal der beschikbare kas- en girosaldi. Kasbeleggingen Hieronder zijn opgenomen op korte termijn belegde geldmiddelen, waar onder ter beurze genoteerde obligaties tot een beurswaarde van 532.000. Transitorische activa Onder dit hoofd zijn begrepen de diverse vooruitbetalingen als huren, verzekeringspremiën, sociale lasten, diverse kosten, enz. Algemene reserves en extra reserves Dit zijn vrije reserves. Minderheidsdeelneming dochterondernemingen Onder dit hoofd is opgenomen dat gedeelte van het nominaal aandelen kapitaal van dochtermaatschappijen, dat in handen van derden is, alsmede de verdere bedragen, die door deze derden aan de dochterondernemingen zijn verstrekt.

Jaarverslagen | 1963 | | pagina 28