financierings- en kapitaalstructuur In het jaarverslag over 1962 deelden wij reeds mede, dat wij in het begin van 1963 onze aandelen van de N.V. Biscuitfabriek Patria overgedragen hebben aan N.V. Paul C. Kaiser. In het najaar van 1963 werd door onze vennootschap tezamen met Beleg gingsmaatschappij Finemos N.V. te Utrecht opgericht N.V. Ahorn met een geplaatst aandelenkapitaal van ƒ10.000.000,Hierin heeft onze ven nootschap deelgenomen voor ƒ5.000.000,Volstorting onzerzijds vond grotendeels plaats door inbreng van terreinen en opstallen, die onze ven nootschap reeds eerder verworven had. Het is de bedoeling, dat N.V. Ahorn op deze terreinen bedrijfspanden zal stichten, voornamelijk winkelpanden, die aan Albert Heijn N.V. verhuurd zullen worden. Ter financiering van deze objecten heeft N.V. Ahorn zich van aanvullende leningen op langere termijn verzekerd. Verder namen wij voor 54.000,nominaal deel in het aandelenkapitaal van een nieuwe vennootschap N.V. Pluimveebedrijf Uddel. Deze vennootschap heeft inmiddels een pluimveebedrijf gesticht, dat be doeld is als model-bedrijf te dienen. De in het bedrijf van deze vennoot schap geproduceerde eieren worden door ons detailbedrijf afgenomen en als merkeieren in de handel gebracht. Daar wij in geen van bovengenoemde ondernemingen een meerderheids belang hebben, zijn deze vennootschappen niet in de consolidatie betrokken en zijn de aandelen in ons bezit onder deelnemingen opgevoerd. Door aandelenruil werden alle geplaatste aandelen van N.V. Elf Provin ciën verworven. Deze vennootschap is eigenaresse van een aantal kleinere winkelpanden, die aan ons verhuurd worden. In verband met voorgenomen verbou wingen en samentrekking met belendende panden was het van belang, dat onze vennootschap de indirecte eigendom van deze panden verkreeg. Als gevolg van bovenstaande transactie werden nominaal ƒ116.000, aandelen van onze vennootschap uitgegeven tegen een koers van 575%. De agioreserve steeg hierdoor met ƒ551.000,15

Jaarverslagen | 1963 | | pagina 19