VERSLAG OVER HET BOEKJAAR 1950 Aan de Algemene Vergadering van Aandeelhouders. Gevolg gevend aan het gestelde in art. 22 sub 2a der statuten hebben wij de eer U hiermede verslag uit te brengen over de gang van zaken in het jaar 1950 van Uw vennootschap. De bij dit verslag behorende Balans en Verlies- en Winstrekening wordt U, evenals vorige jaren, in geconsolideerde vorm overgelegd. In verband met de belangen, die in de loop van 1950 bij enkele vennootschappen zijn ver worven, is het kapitaal der vennootschap met nominaal 700.000,vermeerderd. Aan de jaarrekening is toegevoegd de voorgeschreven toelichting, vermeldende naar welke maatstaf de onroerende en roerende zaken der vennootschap zijn gewaardeerd. Het machine-park en de verkoopinstallaties ondergingen ook in 1950 verdere uitbreiding en modernisering, waar door niet onbelangrijke geldmiddelen werden vastgelegd. De opgetreden spanningen op de wereld-goederenmarkten, veroorzaakt door de in 1950 voorgekomen internationale gebeurtenissen waren aanleiding tot het aanhouden van ruimere voorraden van goederen, grondstoffen en verpakkingsmiddelen. Enerzijds heeft dit geleid tot bevredigende resultaten, anderzijds tot een achteruitgang in de liquiditeit. Dit laatste heeft ons aanleiding gegeven het bedrag van de bestaande onderhandse leningen te verhogen. De nieuwe leningen zijn in het voorjaar van 1951 gesloten voor een termijn van 10 jaar, tegen een rentevoet gedeeltelijk van 3I/2 gedeeltelijk van 3% De afschrijvingen, die het vorig jaar 1.232.184,09 bedroegen, zijn thans opgevoerd tot 1.887.245,36, waaronder begrepen afschrijvingen bij dochterondernemingen tot een totaal van 228.666,28, welke thans voor de eerste maal in de geconsolideerde cijfers zijn ondergebracht. Het netto winstsaldo beloopt 1.803.567,10, tegenover 1.374.735,96 in het vorig jaar. Dit saldo is verkregen, nadat in de voorraden zodanige reserveringen zijn gemaakt, dat schijnwinsten op goederen, veroorzaakt door de grote prijsfluctuaties, die in het bijzonder in het tweede half jaar 1950 optraden, niet in het eindresultaat werden opgenomen. Aangezien het hier ten dele betreft winsten, die bij het thans vigerende fiscale systeem belast worden, moest tegenover deze belastingaanspraken een reserve worden gevormd.

Jaarverslagen | 1950 | | pagina 7