VERSLAG OVER HET BOEKJAAR 1948 Aan de Algemene Vergadering van Aandeelhouders. Ingevolge het bepaalde in artikel 22 sub 2a der statuten bieden wij U hierbij aan het Verslag over de gang van zaken in het boekjaar 1948 bij Uw vennootschap. In verband met het karakter der vennootschap en ten einde het inzicht in de juiste positie der vennootschap voor aandeelhouders te vergemakkelijken hebben wij gemeend goed te doen de bij dit verslag behorende Balans en Verlies- en Winstrekening in geconsolideerde vorm aan U voor te leggen. Aan deze Jaarrekening is verder toegevoegd de voorgeschreven toelichting vermeldende naar welke maatstaf de onroerende en roerende zaken der vennoot schap zijn gewaardeerd. De statutenwijziging, waarbij o.m. het kapitaal der vennootschap werd gebracht op een bedrag van 15.000.000.(waarvan na emissie geplaatst en volgestort 8.000.000.verkreeg de Ministeriële verklaring van geen bezwaar, waarna de publicatie plaats vond in de Staats courant van 16 Juli 1948, no. 17. In het afgelopen jaar werd het concern verder uitgebreid en het apparaat geperfectioneerd. Ook in het nu lopende jaar hebben wij deze gedragslijn verder gevolgd. Zoals reeds in bet prospectus werd medegedeeld, heeft de vennootschap in het afgelopen boekjaar de meerderheid van de aandelen in de N.V. Vereenigde Amsterdamsche Melk inrichtingen V.A. M.I. verworven. Teneinde onze bedrijven in de melkverwerking en de ijsproductie op modern peil te houden, hebben wij nog uitbreiding gegeven aan de in vesteringen in onze dochterondernemingen op dit gebied. Ter opvanging van de behoeften aan geldmiddelen voor uitbreiding in het nieuwe boekjaar zijn maatregelen genomen door het aangaan ener onderhandse lening tot een maximum bedrag van 3.000.000.

Jaarverslagen | 1948 | | pagina 7