In meer dan honderd winkels gewerkt' ELKE DAG DE BESTE Pieken, uitblinken, presteren. Veel collega's zien hun inzet als de gewoonste zaak van de wereld. Of het nu om vandaag of morgen gaat, ze willen de beste zijn. In Elke dag de Beste leren we hun persoonlijke drijfveren en ambities kennen. Dit keer is het de beurt aan (64), teamleider Verkoopklaar AH 1388 Pijnacker. 7 Aha Een halve eeuw geleden... 'Begon ik fulltime bij Albert Heijn in Dongen. Ik was 14 en werkte 58 uur in de week voor 12,65 gulden. Inmiddels ben ik 50 jaar in dienst en heb ik bij meer dan 100 winkels gewerkt. Dat komt doordat ik destijds in een team werkte dat inviel in winkels waar te weinig medewerkers waren door ziekte of vakantie. De variatie in werkomgeving en collega's hield het voor mij al die jaren uitdagend.' En nu ben je eindelijk honkvast? 'Ik werk nu al acht jaar in AH 1388 Pijnacker. Daarvoor in Rotterdam. Daar heb ik heel wat meegemaakt: de eerste bommelding bij Albert Heijn en herhaaldelijk kreeg ik een mes op mijn keel. Op een gegeven moment kon ik niet meer tegen dat geweld. Maar ik heb er nooit aan gedacht om te stoppen. Je kunt dat soort situaties overal meemaken. Het is volgens mij een economisch gevolg van het verschil tussen arm en rijk.' Welke gebeurtenis herinner je je alsof het gisteren was? 'Op een zaterdag- middag ongeveer twintig jaar geleden bezochten Albert Heijn en zijn vrouw onverwachts de AH 1540 aan de Lijnbaan in Rotterdam. Ze wil- den met eigen ogen zien hoe deze eerste ondergrondse winkel eruitzag. Ik heb ze door de stampvolle winkel rondgeleid. Achteraf werd ik gebeld dat ze zo netjes waren geholpen en met verbazing hadden gekeken hoe deze winkel draaide en hoeveel klanten erop afkwamen.' Wat kan echt niet in jouw team? 'Producten pikken uit de winkel. Dat kan echt niet en dat gebeurt ook niet als je een vast team hebt waarin je de mensen goed kent. Eerlijkheid is heel belangrijk. Eerlijk toegeven als je iets niet goed hebt gedaan bijvoorbeeld en niet ten koste van iemand anders jezelf in een goed daglicht proberen te zetten.' Hoe zorg je dat je team 'elke dag de beste' is? 'Ik ga ervan uit dat mensen solliciteren omdat ze willen werken en leren. Wanneer een medewerker minder gemotiveerd is, vraag ik of dit de reden was dat hij/zij sol- liciteerde. Als het antwoord ja is, dan krijgen we het wel weer op de rit. Tijdens mijn loopbaan heb ik maar een persoon ontslagen. Soms hebben mensen maar een klein duwtje in de rug nodig om weer enthousiast te raken.' Zijn er raakvlakken tussen je werk en vrije tijd? 'Ik reis graag en vaak. Samen met mijn vrouw heb ik veel bergtoppen beklommen. De over- eenkomst tussen bergtoppen beklimmen en mijn werk als teamleider is dat je voor allebei veel energie nodig hebt. Door elke dag gezond te eten en genoeg te slapen kun je topprestaties leveren!' Bergbeklimmen geeft je vast een kick. Waarvan krijg jij op de werkvloer een kick? 'Als we met zijn alien een uur eerder klaar zijn dan gepland. Dan hebben we tijd over om een nieuwe taak op te pakken. Wanneer het in de winter koud is, drinken we soms als beloning een extra bakje koffie. De boog kan niet altijd gespannen staan!' Als ikeven wegdroom... 'Ik droom nooit weg. Ik heb alles wat ik graag wilde doen al gedaan. Wat je vandaag kan doen, moet je doen. Je weet nooit of het over een jaar nog kan. Dat geldt ook voor je werk. Wacht nooit tot morgen. Van uitstel komt afstel en daar hebben klanten geen boodschap aan.' Ben jij ook Elke dag de Beste? Mail aha-magazine(a)ah.nl

Personeelsbladen | 2009 | | pagina 7