HIER DAAR Tali en Shu Shu Bij Albert Heijn werken medewerkers uit meer dan 100 ver- schillende culturen, daar maken we graag eens kennis mee. Wil jij ook in Hier Daar? Mail aha-magazine(g)ah.nl 3 Aha Shlinairis, ofwel Shu Shu, werd geboren in Buena Vista, een van de velen wijken in Willemstad. Haar moeder en andere familieleden wonen nog steeds op Curagao, haar vader vertrok twaalf jaar geleden naar Nederland. Een jaar later kwam Shu Shu -'Het was juni en echt koud was het niet, maar ik zat de hele dag met mijn jas aan'- en een maand later ook Tali Samen werken zij op de bakkerijafdeling. Shu Shu:'Nederlandse collega's zijn heel direct terwijl ik wel tien keer nadenk voordat ik iets zeg. Wanneer ik boos ben, is dat goed van mijn gezicht af te lezen, maar ik durf het meestal niet te uiten als me iets dwarszit. Dat blijft moeilijk voor m ij Shunairis (24, links op de foto) en Tali (19) Serberie 1 Verkopers AH XL 1617 in Hoogvliet Blali: 'Ikvolg een opleiding tot boekhoudkundig medewerker.' Shu Shu: 'Ik begin in September met HBO Personeel&Arbeid en werk nu 24 uur bij AH.' Beiden liepen we stage op Curagao. Vlakbij Albert Heijn Zeelandia, een grote winkel (2500 m2, red.), waar we vaak boodschappen deden. Ze verko- pen er hetzelfde brood als hier. Grappig.' 'Een lekker- nij? Karko: een grote zeeslak dieje kunt stoven of grillen. Of kabritu stoba, een stoofschotel met geitenvlees en groenten. Jambo soep en funchi ook trou- wens.' 'Thuis spreken we Papiamento en Nederlands door elkaar. Maar op het werk alleen Nederlands. Spreken in een taal die anderen niet begrijpen is onbeleefd tegenover je col lega's en klanten.' Shu Shu:'Tali vindt mij te netjes. Als ik me met haar werk bemoei kan het wel eens tot irritaties leiden. Als zusjes onder elkaar werkt dat toch net even anders dan bij collega's onder elkaar.' Tali: 'We zien elkaar elke dag thuis. Dat is een verschil met andere colle ga's. In die zin kunnen wij weer heel direct zijn tegen elkaar, ook op het werk. Mijn zus is eigenlijk een soort moeder voor me, ook metgoede raad.' y'ledere keer als we op vakantie zijn in Curagao moeten we weer wennen aan het tempo van het leven. Dat ligt daar echt een stuk lager ligt dan hier.'

Personeelsbladen | 2009 | | pagina 3