ELKE DA DEBESTE Flexibel zijn en nooit terugkijken Pieken, uitblinken, presteren: woorden die je associeert met echte toppers. Veel collega's zien hun inzet als de gewoonste zaak van de wereld. Of het nu om vandaag of morgen gaat, ze willen de beste zijn. In de rubriek Elke dag de beste leren we hun persoonlijke drijfveren en ambities kennen. (54) werkte het afgelopen jaar als assistent supermarktmanager bij AH 1012 Hoogvliet. 7 Aha Je werkt al 41 jaar bij Albert Heijn. Hoe is je carriere ooit begonnen leerling-slager in de Centrale Slagerij in Rotterdam maakte ik snei promotie en werd ik een van de jongste chef-slagers van Nederland. Mijn eerste slagerij had ik in AH 1012 Hoogvliet, waar ikook afgelopen jaar werkte. Het was flink slikken toen Albert Heijn met deze formule beslootte stoppen. Het proces naar een nieuwe baan ging niet zonder slag of stoot. Je leert een vak en dan bestaat je baan ineens niet meer. Dat deed pijn. Toen ik als filiaalmanager werd overgeplaatst naar Jamin en supervisie over twee winkels kreeg, heb ik me daar weer in vastgebeten. Nog een tijdje als interne controller bij het hoofdkantoor gewerkt, tot Albert Heijn zeven jaar geleden besloot om Jamin te verkopen en mij gevraagd werd om managementassistent te worden. Tot ook deze functie vorigjaar augustus kwam te vervallen.' I vrolijk op. Het is ook een uitdaging om dit met een team van acht mensen voor elkaar te boksen. We hebben met elkaar enorm veel werk moeten verzetten, maar het is gelukt. Uiteindelijk is er een Blij dat deze klus weer geklaard is' Veel functies die na verloop van tijd ophielden te bestaan. Is dat niet frustrerend? Natuurlijk was het emotioneel niet altijd even gemakkelijk te accepteren, maar ik kan vrij snel omschakelen. De andere kant van de medail- 'Natuurlijk was het emotioneel niet altijd even gemakkelijk te accepteren, maar ik kan vrij snel omschakelen. De andere kant van de medail- le is dat ik in veel verschillende functies heb gewerkt. Mijn motto is: flexibel zijn en nooit terugkijken. Ik ben heel resultaatgericht. Op de racefiets hang ik ook niet snel achter in de race. Het zit een beetje in de aard van het beestje, telkens mijn tanden in iets nieuws willen zetten. Zo moest ik het afgelopen jaar het AH 1012 in Hoogvliet draaiende houden in de wetenschap dat op 12 juli de deuren definitief gesloten zouden worden. Op 5 december 2006 was even verderop een AH XL geopend. Omdat we niet onder het huurcontract uit konden, moest de winkel openblijven.' Wat wordt je volgende stap? Je staat in een winkel waar nauwelijks nog klanten komen. Dat is moeilijk. De winkel werd stapje voor stapje afgebroken, gaande- weg verdwenen er steeds meer artikelen uit het assortiment. Zo werden klan ten steeds vaker gedwongen om naar de XL te gaan. Zo'n situatie is tegen- natuurlijk, je wilt het liefst zo'n groot mogelijke omzet draaien. Tegelijkertijd moest alles er schoon en strak uitblijven zien. Toch stond ik elke dag weer Nou, ik vind het wel jammer dat ik straks weer afscheid moet nemen van mijn zelfstandigheid. Ik had voor mijn gevoel toch weer even mijn eigen winkeltje omdat de supermarktmanager alleen op afstand over m'n schouders meekeek.' 'Momenteel worden er landelijk meer dan vijftig ClOOO-winkels tot AH-supermarkt omgebouwd. Bij een aantal regionale winkels help ik met het invoeren van de gegevens in de computer. Ik heb het komende halfjaar mijn handen weer vol. Wat dan volgt, durf ik niette zeggen.' 'Binnen Albert Heijn blijft er altijd werk. Ik maak me geen zorgen. Er komt ongetwijfeld iets nieuws op mijn pad.'

Personeelsbladen | 2008 | | pagina 7