HIER DAAR Vrijheid blijheid 1 Bij Albert Heijn werken medewerkers uit meer dan 52 ver- schillende culturen, daar maken we graag eens kennis mee. 3 Aha Arzhang en Payam (rechts) Davazdahemami (28) Medewerkers verkoop- klaar AH XL 1626 Utrecht In Iran werkte Gezondheidszor ik in een apotheek, hielp ik mee verkopen en medicijnen klaarma- ken. De Iraanse gezondheidszorg is goed. Als een huisarts je een recept voorschrijft, kun je dat bij elke willekeurige apotheek halen. In Nederland moet je echt naar die ene apotheek.' Naast mijn werk bij Albert Heijn werk ik ook als muziekdocent, ben ik gast- speler bij het conservatorium in Amsterdam en treed ik af en toe op. Vanaf mijn dertiende speel ik tombak, een soort percussie. Muziek is voor mij de manier om in mijn drukke leven een beetje rustte krijgen. 'Vlakvoordat ik naar Nederland kwam, versche- nen de eerste supermarkten in Iran. Tegenwoordig zijn er supermarktketens als Refah en Hamshahri, die zeker in grote steden als Teheran en Esfahan - waar ik woonde - te vergelijken zijn met een Albert Heijn XL. Er worden alleen minder verschil- lende producten verkocht. En varkensvlees en alcohol vind je er helemaal niet. Wlkdenkdatde werkmentaliteit en werksfeer in Iran niet veel anders zijn dan in Nederland. Maar salarissen lig- gen er een stuk lager. Mensen die in Iran fulltime in een super- markt werken, hebben daarnaast nog een tweede baan nodig om een beetje normaal te kunnen leven.' JP 'Wat ik na mijn studie ga doen, weet ik niet. Misschien ver- der studeren, misschien werken. Maar na een paar jaar zal ik in iedergeval teruggaan naar mijn eigen land. Ik hou van Iran.' Natuurlijk mist Payam dingen uit zijn vaderland, sinds hij vijf jaar geleden naar ons land kwam om Informatica te studeren aan de Hogeschool van Amsterdam. Maar wat hij hfer enorm waardeert, is vrijheid. 'In Iran mag veel niet. Als je wilt protesteren, ga je zo de gevangenis in. Hier voel ik me vrij. Daarentegen zijn mensen daar minder bevooroordeeld ten opzichte van allochtonen dan in Nederland', vindt Payam. 'En's avonds is het daar ook een stuk gezelliger. Want na het werk gaat iedereen er naar buiten.' Vorig jaar kwam ook Payams broer Arzhang (19) deze kant op, voor een studie Luchtvaart en Ruimtevaarttechniek aan de Technische Universiteit Delft. 'Nu we allebei in Nederland studeren staat ons een betere toekomst te wachten dan veel studenten in Iran.' Tot die tijd zorgen de broers er in hun vrije uurtjes voor dat de schappen in AH 1626 goedgevuld zijn. Wil jij ook je verhaal kwijt in Hier Daar? Mail aha-magazine aah.nl

Personeelsbladen | 2008 | | pagina 3