Team persoonlijke verzorging, HK Zaandam Anouk Bels, category manager Team verkoopafhandeling, AH 1199 Roermond Teamleider Stephanie Quadvlieg Aha 20 Teamspelers Ben je een teamspeler? 'Zeker, met z'n zessen hebben wij het- zelfde doel. Ons doel is om elke AH klant niet alleen met een brood de deur uit te laten lopen, maar ook met shampoo en tandpasta. AH wordt de winkel waar je je dagelijkse badkamerspullen koopt.' Wat maakt jullie een team? 'We maken slim gebruik van elkaars kwaliteiten. De een is wat meer van de hoofdlijnen, de ander wat meer van de details. Maar de rolverdeling ligt niet vast: bij ons mag een keeper ook scoren.' Hebben jullie een aanvalsplan? 'Ja, dat hebben we zeker. Wij willen de consument verrassen met aantrekkelijke aanbiedingen en het juiste assortiment. Zo zijn we hard aan de slag met het uit- breiden van het assortiment van baby- en het optimaliseren van de persoonlijke verzorgingsproducten.' Hoe raakt iedereen gemotiveerd? 'We hebben een gezamenlijke uitdaging, zeg maar de 'voordeeldrogist', dan weet iedereen wat we bedoelen. We houden ze natuurlijk goed in de gaten en daarom is Albert Heijn stukken voordeliger. De klant weet ons straatje steeds beter te vinden en dat zien we ook terug in de cijfers.' Hoe ziet jullie team eruit? 'Sinds januari hebben we vierteamlei- ders. We sturen de caissieres aan, letten erop dat de klanten goed behandeld worden en dat alles er netjes bijstaat. Zelf draai ik de zondag.' Heb je ook contact met de andere teamleiders? 'Vanzelfspre- kend. We moeten weten wat er gaande is en proberen zo veel mogelijk op een lijn te zitten. Vroeger deden we de overdracht voornamelijk via papier, nu spreken we elkaar om de drie weken.' Wat verloopt meer en minder soepel in de samenwerking? De communicatie gaat heel goed, want we kennen elkaar al heel lang. Een aandachtspunt is de mate waarin de collega's taken naar zich toetrekken; niet iedereen heeft dezelfde hoeveelheid ervaring, toch willen we allemaal zo veel mogelijk verantwoordelijkheid dragen.' Hoe is de steer op de dagen dat jij de scheidsrechter bent? Heel goed. Soms een beetje te goed, dan wordt er te veel gekletst waar de klant bij is. Dat kan echt niet. En omdat we met een jong team werken, zijn de meesten de avond ervoor uit geweest, dus moet ik ze soms wel even opporren.' Ben je een goede aanvoerder, die goed kan ingrijpen? (Lachend) 'Ik ben zelf ook heel erg jong, dus ik begrijp iedereen goed. Er is wel eens een keer een conflict geweest met een medewerker en toen hebben we met elkaar gepraat, waardoor we nu veel beter met elkaar omgaan.'

Personeelsbladen | 2008 | | pagina 20