at gebeurt er eigenlijk allemaal in de praktijk? Aha geeft inzicht in drie brandende Zoveel als nodig, zo weinig mogelijk Lokale betrokkenheid 9 Aha Bescherm het regenwoud Albert Heijn duurzaam zorgvuldig en zorgt voor strenge controle door de directe leveranciers, de schakel tussen telers en winkels. Het lastige is echter dat deze normen in Europa nog niet overai hetzelfde zijn. Albert Heijn is bezig om die controle naar het land van herkomst te verleggen, nog voor dat de producten de grens overgaan. Het beleid van Albert Heijn bij bestrijdingsmiddelen Gezondheid Duurzame handel Klimaat ste paarjaarenorm toegenomen door twee oorzaken. Zo bestond het idee dat de zoge- naamde biobrandstoffen (uito.a. soja, mai's, suikerriet en palmolie) beter voor het milieu zijn dan de traditionele brandstoffen benzine en diesel. Een inzicht dat sinds kort weer is achterhaald. Ook neemt wereldwijd het eten van vlees toe. Omdat soja een van de belang- rijkste bestanddelen van veevoer is, is het aantal sojaplantages ook gegroeid. Tropische regenwouden worden op grote schaal gekapt, met desastredze gevolgen voor het milieu. Het zijn krachten op wereldschaal die Ahold niet zomaar kan stoppen, wel kunnen we een Vier pijlers van duurzaamheid. steentje bijdragen. Al zijn het misschien drup- pels op een gloeiende plaat... Vele druppels kunnen uiteindelijktoch een positief effect hebben. Om een bijdrage te leveren aan een verant- woord gebruik en daardoor bescherming van de regenwouden, is Ahold als enige Nederlandse retailer lid van twee wereldwijde initiatieven: de Round Table on Responsible Soy en de Round Table on Sustainable palm- oil. Inzet van deze groepen is het maken van afspraken en ontwikkelen van criteria om de productie van soja en palmolie aan banden te leggen. Niet alleen afspraken over de omvang van de teelt, maar ook afspraken over het gebruik van water en bestrijdingsmiddelen en aandacht voor de leefomstandigheden van de lokale bevolking. Albert Heijn heefttweejaargeleden een door Greenpeace en McDonald's opgesteld mora torium - een tijdelijke opschorting van het kappen van regenwoud - mede ondertekend. is 'zoveel als nodig, maarzo weinig ais mogelijk'. Daarmee geven we aan oogte hebben voor het milieu en werken we actief mee aan een duurzame, schonere wereld. Sommige producten, zoals aard- beien, zijn extreem plaaggevoelig. Erzijn echter ook producten die geen bestrijdingsmiddelen nodig hebben, omdat dieren, insecten en schimmels er minder of geen belangstelling voor hebben. Zoals paddestoelen, bieslook en postelein.

Personeelsbladen | 2008 | | pagina 9