DE BES HI Pieken, uitblinken, presteren: woorden die je associeert met echte toppers. Veel collega's zien hun inzet als de gewoonste zaak van de wereld. In Elke dag de beste leren we hun persoonlijke drijfveren en ambities kennen. Ditmaal zijn dat die van (33), eigenaar van AH 8648 in Boxtel, de beste AH-franchisewinkel in 2007 en onlangs uitgeroepen tot Supermarkt van het Jaar 2008. 7 Aha r*j" Al vanaf je negentiende werk je samen met je vader Cor in het supermarkt- ezen. Is hi] een voorbeeld voor jou? 'Absoluut. Hij bruist altijd van energie, is doorlopend op zoek naar verbetering en weet als geen ander het gastheer- schap in de winkei vorm te geven. Ook ik probeer iedere dag manieren te ver- zinnen om het nog beter te doen zodat klanten zich welkom voelen. Dus dat er een warme, vriendelijke sfeer hangt bij ons in de winkei.' Wat is er zo aantrekkelijk aan ondernemer zijn 'Linksom of rechtsom, ik wil graag winnaar zijn. Zo zit ik in elkaar. Mijn vader en ik draaiden veertien jaar lang een Super de Boer in Gorinchem waarvan we elk voor 50 procent eigenaar waren. Albert Heijn was toen onze grootste concurrent. Tweejaar geleden hadden we voor ons gevoel een maximale omzet bereikt. We besloten de winkei te verkopen en een nieuwe uitdaging aan te gaan.' In november 2006 werd je franchisenemer van deze vestiging waarin toen nog een Konmar zat. Nooit spijt gehad van je overstap naar Albert Heijn? 'Jk geloof heilig in de strategie van het concern, ook al was het niet gemakkelijk in het begin. We namen een ziek bedrijf over en bij de zeventig medewerkers ondervonden we een hoop scepsis. Maarje moet inje succes geloven, gas geven enje medewerkers laten zien dat moeilijkheden erzijn om te overwin- nen. Problemen met het automatische bestelsysteem, nog onvoldoende historie om met de juiste prognoses te kunnen werken. Doorlopend verkeerde bestellingen, lege schappen, producten die over datum waren, klagende klan ten. Een aantal medewerkers raakte zo gedemotiveerd dat ze dreigden op te stappen. Maar ik beloofde dat hetgoed zou komen.' 'Nee, nooit. Tegenslag is er altijd. Dan kunje bij de pakken neergaan zit- ten of je kunt je schouders eronder zetten. Ik kies voor het laatste. Als kind wilde ik piloot worden, maar na het atheneum wilde ik liever bij mijn vader in de zaak. Ik sta nog steeds hon- derd procent achter die keuze. Albert Heijn past heel goed bij me. Ik zou er over drie jaar graag nog een paarwinkels bij willen hebben.' Wanneer kan jouw dag niet meer stuk? 'Als eropzaterdag nauweiijks nog een parkeerplaats te vinden is, er negen kas- sa's draaien en ereen levendige sfeer in de winkei hangt.' 'Het verbaast me eerlijk gezegd ook dat we het bedrijf zo snel op de rails hebben weten te krijgen. Nu komen er wekelijks 20.000 klan ten bij ons over de vloer, onze omzet is behoorlijk gestegen en van onze 198 medewerkers hebben we een "winning team" gemaakt. Fantastisch.' Wat haalt het bloed onder je nagels vandaan? lopen. Daar kan ik erg slecht tegen. Mensen die de kantjes eraf Bots je wel eens met je vader? 'Een verschil van inzicht kan, maar dat spreken wij altijd uit. Onze discussies voeren we op basis van argumenten. Ik hoef me tegenover mijn vader niette bewijzen. We hebben een gelijkwaardige relatie, vullen elkaar goed aan. Hij houdt zich voornamelijk bezig met het commerci- ele deel, ik richt me meer op P&O. Met z'n tweeen werken vind ik heerlijk. En ik ga met een gerust hart op vakantie omdat ik weet dat de zaak bij hem ingoede handen is.' Ikwilwinnen

Personeelsbladen | 2008 | | pagina 7