ONDERNEMINt RAAD Is de OR iets voor jou? OR Experience! Dirk Jan van Lienden (38) Voor de aankomende medezeggenschapsperiode is het een uitdaging om de juiste mensen op de juiste plek te krijgen. En om geinteresseerde medewerkers vooraf een goed beeld te geven van wat het OR-lidmaatschap inhoudt. Als eerste stap wordt daarom de OR Experience georganiseerd. Ervaren en testen OPGEVEN VOOR EEN OR EXPERIENCE? Aha 6 Teamleider in Nieuwegein Wat is er verbeterd sinds de invoering van Cels? Om het lomp te zeggen: het menselijke aandeel in het werk is ver- kleind. Dat betekent altijd: minder fouten. Want fouten zijn mensenwerk. Mocht ertoch een product verdwaien, dan hoef ik het alleen maar te scannen om te achterhalen wie het op welk tijdstip op die plaats heeft neergezet. Niet om diegene te veroordelen, maar wel om de tout te corrigeren en herhalingte voorkomen. Vroeger moest ik maar raden wie de tout gemaakt had, nu kan ik hun exacte prestaties zien, en ze erop aanspreken.' de informatie soms wel anderhalf uur oud zijn. Met de huidige verwerkingssnelheid is anderhalf uur echt veel te lang. We moeten nu kunnen zien hoe het er nu voorstaat.' Met Cels is het dus veel gemakkelijker om het overzicht te bewaren. Van der Kaaden: 'Vroeger moest een heftruckchauffeur met zijn eigen ogen vaststellen dat een bepaalde voorraad niet op peil was. Nu is dat niet meer nodig: Cels waarschuwt hem automatisch en geeft door waar hij moet zijn.' De goederencarrousel in Geldermalsen is een verhaal apart. Het bouwsel bestaat uit een netwerk van rails en liften, waarlangs colli voorbij schuiven. Medewerkers krijgen via een display te zien hoeveel producten ze van de ene collo in de andere moeten overplaatsen, waarna het kistje verder rolt. 'Het is een hele puzzel om de carrousel met Cels te laten communiceren. We nemen zes zondagen de tijd om hem te laten proefdraaien, want op het moment dat we overstappen mag er natuurlijk niks misgaan.' De OR Experience is een voorloper op de OR-verkiezingen die plaats- vinden in november 2008. Tijdens de OR Experience maakje via presentaties, games en andere activiteiten contact met collega's en kom je meerte weten overje wellicht toekomstige OR-werk. Door het te ervaren weetje meteen of de OR echt iets voor jou is en kom je erachter of jij de OR-factor hebt. De OR Experience is ontwikkeld zodat medewerkers een goed beeld kunnen krijgen over medezeggenschap en welke vaardigheden je voor het uitoefenen van medezeggenschap binnen ons bedrijf nodig hebt. Medewerkers kunnen dit nu eens vooraf ervaren en testen. Een voor- beeld is dat de medezeggenschap zich richt op de grote lijnen en niet doetaan individuele belangenbehartiging voor medewerkers. Komje met een verkeerd beeld in de medezeggenschap terecht dan kan je OR-periode uitlopen op een teleurstelling. Wees er snel bij! Op 2 juni vond de eerste OR Experience plaats. Op 19 en 25 juni gebeurt dit nogmaals in Amsterdam. Meer weten? Surf naar www.orexperience.nl en log in met: orexperience.

Personeelsbladen | 2008 | | pagina 6