'Albert Heijn is verbazingwekkend' Persoonlijke kennismaking in 8 vragen de raad van bestuur-leden Peter Wakkie en Kimberly Ross blikken terug op de afgelopen 5 jaar bij Ahold. Functie: executive vice president en chief financial officer Ahold sinds: September 2001 Bijzonder: op 23 april 2008 benoemd tot lid van de raad van bestuur door de aandeelhouders. 13 Aha IWat houdt uw functie in? 'Bij Finance zijn we verantwoordelijk voor het aanreiken van de middelen om de prestaties (perfor mance) van het bedrijf te kunnen plannen en financieren en er verslag over uit te kunnen brengen. Hierbij wordt gezorgd dat er vang- rails zijn om te garanderen dat er gezonde commerciele besluiten worden genomen en de resultaten nauwkeurig worden gerappor- teerd. Een aantal kerngebieden zijn: business planning en performance, kapitaalstructuur, relatie met financiele stakeholders, belastingen, accounting en treasury-zaken zoals liquiditeit en dividenden.' 2 Het verschil tussen Ahold nu en het moment dat u begon? Dat is niet te ver- gelijken - toen ik in 2001 bij Ahold in dienst kwam waren we actief op 4 continenten, onze inkomsten waren twee keer zo hoog en we waren minder winstgevend. Het management verloor aan geloofwaardigheid en de onder- neming werd overladen met schulden en worstelde met de uitdaging om een duurzame marge te leveren. Tegenwoordig hebben we de strategie dat we ons richten op supermarktac- tiviteiten op twee continenten waarbij we streven naar duurzame winstgevende groei. We zijn veel sterker vanuit financieel en bestuurlijk gezichtspunt, en onze aandeelhouders, klan- ten en zakelijke partners krijgen steeds meer vertrouwen in ons. En toen ik in dienst kwam waren er geen vrouwen in de raad van commis- sarissen of de raad van bestuur, terwijl nu vier van de tien leden vrouw zijn.' 3Spannendste moment? 'Degebeurtenis- sen in 2003 waren voor veel mensen heel boeiend, maar niet op een positieve manier. Het was heel spannend om de energie en toe- wijding te zien van onze partners die op alle niveaus hebben meegewerkt om van Ahold weer een doelgerichte, sterke onderneming te maken waarvan de medewerkers trots zijn dat ze er werken. Het komt niet vaak voor dat je de gelegenheid krijgt om met zulke toegewijde mensen te werken en deel te nemen aan zo'n grote omslag. Ik ben blij dat ik mee mocht wer ken aan het herstel van Ahold.' 4Leukste moment? In het werk waren dat er vele. Als ik moet kiezen dan is het wel de verrassing dat we 7,1 miljard realiseerden met de afstoting van US Foodservice en de dag waarop we onze investment grade rating (zie kader) terugkregen. Beide waren het gevolg van de ongelooflijke hoeveelheid werk die door iedereen was verzet in de vestigingen en het hoofdkantoor in de VS en Europa.' 5Uw kracht binnen het team? 'Ik ben ervan overtuigd dat diversiteit wat betreft gezichtspunt, nationaliteit, geslacht, ach- tergrond en ervaring in een team het beste resultaat oplevert. Ik heb in een aantal landen gewoond en gewerkt en daarom breng ik een ander perspectief in de groep. Ik ben er ook een voorstander van om de zaken eenvoudig te houden, zodat je het doel niet uit het oog verliest.' 6 Punt aan de horizon? 'Ik streef ernaar dat we ons onder de verschillende vaandels voortdurend verbeteren, met als resultaat een winstgevende groei en uiteindelijk een hogere prijs van de aandelen.' 7 Hoe ziet u Albert Heijn? 'Albert Heijn is verbazingwekkend. In 2003 had Albert Heijn een negatieve ID-verkoopgroei en tegenwoordig vragen de financieel analisten ons telkens weer hoe het toch mogelijk is dat de verkoopgroei van de onderneming zo ongelooflijk hoog blijft. Albert Heijn is doel- gericht en blijft met innovatieve ideeen komen om klanten naar de winkels te krijgen. De Smurfencampagne is een goed voorbeeld van de manier waarop AH creativiteit met strategie kan combineren en uiteindelijk een krachtig financieel resultaat kan bereiken.' 8 Even prive - gezin, kinderen, hobby's? 'Ik kom oorspronkelijk uit Clearwater in Florida. Ik ben getrouwd en ik heb een zoon en een dochter, die allebei studeren. We hebben ook een kat en een hond, die heel goede vrien- den en een echt onderdeel van ons gezin zijn. Ik ben zeilend grootgebracht en dat blijft mijn favoriete hobby, maar ik hou ook van vissen, kajakken, reizen en lezen.'

Personeelsbladen | 2008 | | pagina 13