HIER DAAR Muziek in het magazijn Bij Albert Heijn werken medewerkers uit meer dan 52 ver- schillende culturen, daar maken we graag eens kennis mee. 3 Aha e wilt je verdiepen in marketing en sales, finance en busi ness logistics omdatje in de toekomst een eigen bedrijf wilt beginnen, maar inje eigen land zijn daarvoorgeen mogelijk- heden. Wat doe je dan? Mayowa Popoola besloot drie jaar geleden zijn geboorteland Nigeria achter zich te laten en zich in Nederland te vestigen. Hier studeert hij nu International Business and Management Studies aan de Hogeschool in Utrecht, naast zijn baan bij Albert Heijn. Een bewuste keuze overigens, die baan, want 'het heeft deels te maken met mijn studie'. Mayowa is single en dat maakte de overstap naar Nederland wel wat makkelijker. Met zijn familie en vrienden in Nigeria heeft hij geregeld telefonisch contact, maar wat hij het meeste mist? 'Het eten. Het nationale eten hier is brood met kroket. Daar houd ik niet van. Geef mij maar rijst, en typisch Nigeriaans voedsel, zoals meloensoep.' Mayowa Popoola (32) HMagazijnmedewerker, DC Geldermalsen ^ln Nigeria hebje geen supermarkten zoals in Nederland, zo luxe. De supermarkten die er zijn, in de grote steden, zijn alleen voor de rijken. De meeste mensen kopen hun eten op straat, op de markt.' voor levensmiddelen zijn er in Nigeria niet. Ook niet in de supermarkten. Je onderhandelt over wat je koopt. En alsje wilt betalen, doeje dat contant. Pinnen kan niet.' J"|De afstand tot je leidinggevende in Nederland is klein. Hier mag je je baas gewoon bij de voornaam noe- men en een praatje met hem maken. Dat hoef je in Nigeria niet eens te proberen, dan kun je ontslagen worden. Daar mag jeje baas zelfs niet aankijken of een hand geven.' 'Ik hebveel con tact met collega's, allemaal in het Nederlands. Nederlanders zijn erg open en direct. In Nigeria is daar geen sprake van. Aan de andere kant: daar kun je zo bij je buurman binnenlopen, en dat is in Nederland weer anders.' 'Nederlanders houden zich aan tijd. In Nigeria is tijd niet belangrijk. Alsje zegt dat je om twee uur komt en je bent er pas om vier uur, dan is dat prima. Daar moest ik hier wel aan wennen. Ook wat werktijden betreft. En dan al die pauzes: koffiepauze, lunchpauze, thee- pauze... In Nigeria werkje aan een stuk door.' ft r-rrt t Wil jij ook je verhaal kwijt in Hier Daar? Mail aha-magazine(g)ah.nl

Personeelsbladen | 2008 | | pagina 3