HIER &DAAR Ferrari en fusilli Bij Albert Heijn werken medewerkers uit meer dan 52 ver- schillende culturen, daar maken we graag eens kennis mee. 3 Aha Antonio Savastano (26) rjPromotie-presentatie- medewerker, HKZaandam 'Mijn vadersfamilie woont vlakbij elkaar en iedereen loopt bij elkaar de deur plat. Heel anders dan in Nederland. Daar moest mijn vriendin in het begin wel even aan wennen.' E'In Italie is hetstan- daard om iedere zondag bij je ouders te eten. Niets smaakt ook zo lekker als mijn moeders eten. Alleen al over pizza praten kan lekker zijn.' ffl'Met feestdagen zitten we altijd met z'n dertigen uren- lang aan tafel en eten we heel veel. Panettone bijvoorbeeld; een grote cake zoals een tulband, met chocolade, vruchten, creme of ander lekkers. Die halen we speciaal uit Italie.' 'Daar kun je me altijd voorwakkermaken! Maardan wel zelfgemaakte, naarons geheime familierecept.' ^Nederlanders gooien zoveel door de pasta: champig nons, paprika, uien, tomaat, peper, kaas... Alles smaakt dan hetzelfde. In Italie houdje het simpe! met enkele ingredienten. lo kun je iedere dag varieren.' 'Ik heb een hele vitrine- kast vol Ferrari's. Toen ik uit huis ging, kon ik mijn collectie voetbalpetjes en vlaggen wel bij mijn ouders laten, maar die vitri- nekast moest mee.' ^In mijn vorige werk op de delikaas-afdeling kreeg ik regel- matigte horen dat ik meer aan- dacht aan de klanten besteedde dan aan het werk.' 'Napels heeft het oudste nog actieve operatheater van Europa. Ik luister liever naar Eros Ramazzotti of Marco Borsato.' De ouders van Antonio Savastano hadden op hun twaalfde al verkering. Toen Antonio's vader in zijn tiener- jaren naar Nederland verhuisde, volgde zijn moeder snel. In Nederland werd Antonio geboren, maar die voelt zich eigenlijk meer Italiaans. 'Ik ben dol op Italiaans eten en gek op sport, voet- bal natuurlijk. Nu met de EK-kwalificaties heb ik met mijn collega's al weddenschappen lopen dat Nederland eruit vliegt tegen Italie. Mijn collega's merken vooral aan mijn uitbundige handgebaren dat ik uit Italie kom. Als je mijn handen vast zou binden, zou ik gewoon ntetgoed kunnen communiceren. Met mijn ouders spreek ik Napolitaans-ltaliaans, een taal zoals het Fries in Nederland. Toch voel ik me in Zuid-ltalie juist weer meer Nederlander. Ik zou er niet kunnen werken. Doordeweeks heb je haast geen tijd voor hobby's; je werkt tot ongeveer 20.00 uur en hebt drie uur middag- pauze. Maar een tweede huisje in Italie lijkt me wel watl' Wil jij ook je verhaal kwijt in Hier& Daar? Mail aha-magazine aiah.nl

Personeelsbladen | 2008 | | pagina 3