'De onderlinge communicatie is verbeterd' Deli XL Fresh Fresh rondvraag 15 Verandercoaches aangesteld bij distributiecentra AH Communicatie Nieuwe aanpak communicatie AH Divers Ahold Flitsen september 2001 Om de organisatie van het werk bij de distributiecentra te verbeteren en onder andere de juiste normen en waarden terug te brengen op de werkvloer is in oktober vorig jaar het Project Organisatie Ontwikkeling Logistics (POOL) in het leven geroepen. Om dit project te helpen realiseren zijn er drie verandercoaches aangesteld. Eén van die coaches is Geor ges Reijntjens. 'Ik zit sinds 1 maart van dit jaar op deze plek', vertelt Ge orges. 'Mijn huidige taak is onder andere onze vijf kern- cultuurwaarden; respect, ver- Jacco Kat, supermarktmanager filiaal 1022 in Den Helder: 'Ik ben erg positief over het nieuwe com municatiebeleid van AH. Alledag heeft in deze regio een veel groter bereik dan de dagbladen waar voorheen de aanbiedingen in ston den. De instore-communicatie vind ik goed. Mooi, fleurig en opvallend. Het is natuurlijk wel zaak om de teksten van de productinformatie pakkend en actueel te houden. Zo blijft de klant geïnteresseerd. De reclame op tv is lekker opvallend en gedurfd.' Ellen Kamphuis, caissière AH 1141 in Epe: 'Wat toevallig, we hadden het er net over in de kanti ne! Jammer dat de krantenadver tenties verdwenen zijn, maar klan ten zullen de Alledag eerder doorkijken, denk ik. Die was vorige week in no time op, dus nieuwsgie rig zijn ze zeker. De thema's mogen wel wat nadrukkelijker in de winkel aanwezig zijn, door bijvoorbeeld ook de koppen in de actiestraat er op af te stemmen. De TV-spotjes? Humor natuurlijk, daardoor blijft het langer hangen. Al met al denk ik dat we met deze insteek ook nieuwe klanten over de drempel trekken.' Marriet de Kraker, MAS filiaal 1032 in Arnhem: 'Bij de tijd en dichter bij de klant, dat zijn onze nieuwe communicatiemiddelen, vind ik. Het 'staatsieportret' van de supermarktmanager maakt plaats voor een foto waarop hij of zij in de keuken staat. Veel leuker en per soonlijker. De extra productinfor matie speelt in op de behoefte van trouwen, betrokkenheid, doelgerichtheid en ontwikke lingsgerichtheid binnen de distributiecentra onder de aandacht te brengen. Deze de klant die nieuwsgieriger en kriti scher is geworden. Alledag is een prima vervanger van het bood schappenlijstje, steeds meer klan ten zie je ermee door de winkel lo pen. Geweldig vind ik de tv-reclame waarin een spraakma kende Nederlander de hoofdrol speelt. Zoiets blijft hangen bij de consument.' waarden geven mede richting aan de manier waarop we wil len samenwerken. Mijn rol is het om medewerkers en ma nagement hierin te coachen. Het gaat uiteraard niet alléén om het handelen vanuit deze kerncultuurwaarden. Ook het aanpassen van de organisatie structuur, het werken in teams, kan hierbij ondersteu nend zijn. Ik merk dat de kerncultuurwaarden de aan dacht krijgen van alle mede werkers en dat de wil er is om daar heel serieus mee om te gaan. Dit moet er uiteindelijk toe bijdragen dat medewer kers lekker in hun vel zitten en het fijn vinden om bij Al- bert Heijn te werken. De be doeling is dat ik tot volgend jaar juli deze functie be kleed.' Peter Baelemans is teamlei der Kruidenierswaren DCP en heeft geregeld contact met Georges. 'Een van de klachten vanaf de werkvloer was dat de teamleiders niet vaak ge noeg op de vloer aanwezig zouden zijn', zegt Peter. 'Die klacht was zeker niet onge grond, maar dat had alles te maken met het gebrek aan teamleiders. Georges speelt daar goed op in door snel nieuw personeel aan te trek ken. Daarnaast is communi catie ontzettend belangrijk. Communicatie is de sleutel tussen de werkvloer, de team leiders en het management- tam. Door de tussenkomst van onze verandercoach be ginnen de verbeteringen zichtbaar te worden. Om een voorbeeld te geven: Georges ziet snel de knelpunten in het veranderproces, neemt daar direct actie op en zorgt er voor dat de organisatieont wikkeling daar zo min moge lijk hinder van ondervindt.' Planner Vers Houdbaar DCP Herman van 't Net merkt ook dat er door de intrede van de verandercoaches pret tiger gewerkt wordt. 'De vijf kerncultuurwaarden staan standaard op de agenda van ieder werkoverleg', vertelt Herman. 'Daardoor is ieder een dagelijks met die waar den bezig. Zeggen en doen vinden elkaar hier. Dit komt de betrokkenheid bij het werk en de sfeer op de werk vloer ten goede.' Geen advertenties meer in de kranten, maar grappige TV-com- mericals waarin bekende Nederlanders optreden. Dat is on derdeel van het nieuwe communicatiebeleid waarmee Albert Heijn in augustus startte. Daarbij horen ook de banners en schapkaarten in de winkel, die klanten extra informatie ver schaffen over producten. En Alledag, dat de klant wekelijks op de hoogte houdt van actuele aanbiedingen. Nieuwsgierig naar jullie mening over deze veranderingen, maakten wij een rondje langs de filialen. Georges Reintjes, Peter Baelemans en Herman van't Net in gesprek met een DC-medewerker Deli XL Fresh Fresh heet het nieuwe assortiment koelvers broodbeleg van Deli XL, dat sinds week 38 is geïntrodu ceerd: een breed assortiment ambachtelijke vleeswaren, ve getarische soorten broodbe leg, gesneden kaasspecialitei ten en salades. Deli XL Fresh Fresh is bestemd voor be drijfsrestaurants, maar wordt bijvoorbeeld ook als broodbe leg geserveerd in ziekenhui zen. Met het nieuwe privat la bel brengt Deli XL voor het eerst haar naam onder de aandacht van de consument. Voor de vleeswaren en de ge sneden kaasspecialiteiten is er een basismodule met de populairste soorten broodbe leg. De veeleisende fijnproe ver heeft de keuze uit een aantal exclusievere belegsoor- ten zoals carpaccio, rosbief en gevulde kalfsborst. Verder is er een vegetarisch assorti ment (Mexican mix, Shii take filet en vegetarische ham), zijn er low-fat producten en is er zelfs cholesterol-vrij broodbeleg. Alle producten zijn vers en luchtdicht ver pakt en met de 'easy opening' makkelijk te openen. Jan Bos, verkoper 2, filiaal 1240 in Winterswijk: 'Artikelen waar kaartjes bijzitten, lopen opvallend goed. Van de nieuwe AH-mixen voor bijvoorbeeld nasi en bami moeten we steeds meer bestellen. Dan werkt het dus. In dit filiaal ko men veel oudere klanten. Die moe ten er wel even aan wennen, maar als je ze op weg helpt, raken ze er snel mee vertrouwd. De Alledag vind ik een goed blaadje dat veel directer een groter publiek dan voorheen bereikt.' Anke Westdijk, MAS 1183 in Naaldwijk: 'We hebben net een week kermis voor de deur gehad dus het is nog te vroeg om te zeg gen hoe onze vaste klanten op de nieuwe productinformatie in de winkel reageren. Zelf vind ik het er allemaal keurig en gezellig uitzien; we presenteren ons hiermee na drukkelijk als open tegenover de klant. Alledag is een leuk, informa tief en consumentvriendelijk blad. Het succes hangt natuurlijk wel af van een correcte bezorging, want als klanten het pas in de winkel in kijken, is het eigenlijk te laat. Een boodschappenlijst maak je meestal thuis en niet in de winkel.'

Personeelsbladen | 2001 | | pagina 15