Alliant Foodservice past perfect m Aftellen naar de €uro! Street sales Westwaarts Southern Belle; Bruno's Supermarkets Snel ter plekke DAGEN Coins for Care De XL tri sr'^öbatiken Gulden blijft Hij komt Alliant Foodservice is een vooraanstaande spe ler op de Amerikaanse foodservicemarkt. Die belangrijke groeimarkt wordt al bediend door Ahold via US Foodservi ce, dat vorig jaar werd overgenomen. Later in 2000 werd ook nog PYA/Monarch aange kocht. Nu verstevigt Ahold zijn posi tie in de voedingsdistributie aanmerkelijk met Alliant Foodservice. Een grote foods- ervice-onderneming met on geveer 125.000 klanten ver deeld over het geheel de VS. Alliant Foodservice is in de VS vooral bekend als leveran cier van voeding aan de ge zondheidszorg. Maar ook ho- recaketens rekent Alliant tot zijn klantenkring. Het hoofdkantoor van Alliant bevindt zich in Deerfïeld, in de staat Illinois. De onderne ming bestaat sinds 1976, er werken 12.000 mensen en de onderneming heeft 48 distri butiecentra. Daar vandaan worden de 200.000 locaties van de 125.000 klanten bele- verd. Die klanten hebben de keuze uit meer dan 135.000 artikelen; versproducten, vlees, diepvries en gekoeld. Vooral de huismerkproduc ten vallen bij de klanten in de smaak. Dat zijn zo'n 6.000 producten, maar die nemen een derde van de omzet van Alliant voor hun rekening. In 2000 bedroeg de totale omzet van het bedrijf ongeveer 6,6 miljard. De vertegenwoordi gers van Alliant zorgen door directe verkoop aan klanten voor een belangrijk deel van de omzet. In de VS noemen ze dat 'street sales'. Voor Ahold's Amerikaanse foodservice-activiteiten is de uitbreiding met Alliant Foodservice een belangrijke stap voorwaarts. Of beter westwaarts, want in het mid- westen en het westen van de VS heeft Alliant een goede marktpositie. Een goede fit met US Foodservice, dat ook heel de VS tot zijn werkge bied mag rekenen, maar meer aan de Oostkust actief is. Na afronding van de over name van Alliant kan Ahold in de foodservicemarkt 95% van de Amerikaanse bevol king van dienst zijn. Dat is niet de enige reden waarom Alliant goed bij Ahold past. Alliant en US Foodservice zul len veel met elkaar gaan sa menwerken in inkoop, mar keting, IT, logistiek en de ontwikkeling van huismer ken. koek en Albert Heijn. 'Hoe dieper je komt, hoe fijner de informatie wordt. Bij de ru briek assortiment van Onze producten vind je snel uitge breide achtergrondinforma tie over de verse producten van Albert Heijn. Maar ook gemak en service zijn nog eenvoudiger te vinden. We verwachten veel van de nieu we site', besluit Chantal Wou ters die www.ah.nl ziet als de ideale kookhulp, inspiratie bron en chef-kok tegelijk. De keuken dus centraal, ook op de site van AH. Vervolg van pagina 1 De belangrijkste vernieuwing vind je al meteen op de home page. 'We hebben daar nu een handige horizontale navigatie balk die er voor zorgt dat ver dwalen op www.ah.nl bijna onmogelijk is. Ook is het nu mogelijk om op ieder moment naar een andere rubriek te klikken.' De bezoeker kan zijn keuzes maken in de hori zontale balk met hoofdrubrie ken Onze producten, Online, diensten. Aanbiedingen, Klets- ln het diepe zuiden van de VS, in de staten Alabama, Florida, Mississippi en Georgia, zijn de supermarkten van Bruno's Supermarkets gevestigd. Daarvan gaan er 30 onder de naam Bruno's. Dat zijn superstores, grote supermarkten die vooral bekend staan om hun prima service. 120 winkels hebben de naam Food World en Food Max, die hun assortiment met scherpe prijzen aan de man brengen. En dan zijn er nog de 18 Food Fair-buurtwinkels. Eén ding hebben de drie for mules gemeen: er wordt zeer veel aandacht besteed aan het versassortiment en daarmee onderscheidt Bruno's zich van de lokale concurrenten. Naast de drie winkelformules heeft Bruno's nog twee benzi nestations, 13 slijterijen en een drogisterij/apotheek. Alles bij elkaar heeft Bruno's 184 winkels. Bruno's is een geves tigde naam in het zuiden van de VS. Al in 1932 werd de onderneming opgericht. Het hoofdkantoor staat in Birming ham in de staat Alabama. Tegenwoordig heeft Bruno's circa 14.000 medewerkers in dienst. De omzet bedroeg in 2000 1,65 miljard. Door de overname van Bruno's heeft Ahold zijn winkelactiviteiten in de VS uitgebreid naar het uiterste zuiden. Het werkge bied BI-LO, in 1977 Ahold's eerste buitenlandse overname, ligt precies ten noorden van dat van Bruno's. Daarmee liggen er natuurlijk legio mo gelijkheden voor het oprapen voor de beide ketens om elkaar waar mogelijk te versterken en van eikaars expertise en kennis gebruik te maken. Al in het eerste volledige jaar na de overname denkt Ahold 35 miljoen uit synergievoor- delen te behalen. Dus ook voor Bruno's geldt dat het uitstekend past in Ahold's groeistrategie. (Bruno's De dag waarop de klant met euro's gaat betalen nadert. Vanaf 28 januari 2002 mag er alleen nog met euro's worden betaald. 'Dat duurt nog even', zal menigeen zeggen, maar voor de detailhandel is de finale aangebroken. Kassa's aanpassen, producten omprijzen; het zijn maar een paar voorbeelden van aanpassingen die worden gedaan om de overgang van gulden naar euro soepel te laten ver lopen. Wat jij als Ahold-medewerker én als klant daarvan merkt, lees je in deze rubriek. Het aftellen is begonnen. Wie na het wisselen nog buitenlandse munten heeft, kan daar op een hele zinnige manier vanaf komen. Die kun je namelijk in iedere winkel deponeren in de grote collectebus van Coins for Care en Nationale Euro collecte. Het gedoneerde geld wordt gebruikt voor het steunen van meer dan 100 goede doelen. Hoeveel geld een goed doel krijgt, kunnen klanten voor een deel zelf bepalen. Op de website www.coinsforcare.nl kan ieder een op de goede doelen stemmen. De doelen met de meeste stemmen ontvangen het meeste geld. De zuilen van Coins for Care staan niet alleen bij Albert Heijn. Ook bij bijvoorbeeld C1000, Shell, GWK en Gamma kunnen klanten oude muntjes inleveren. Meer weten? Kijk dan op www.nederlandvoorhetgoededoel.nl of bel 0900-9594 In de horecavestigingen van Deli XL vinden dagelijks duizenden contante transacties plaats. De Euro-projectgroep van Deli XL is daarom hard bezig met de ontwikkeling van een opleidingsplan dat de medewerkers alles over de Euro leert In oktober en november zullen de medewerkers in de vestig ingen kort de schoolbanken ingaan om Euro-proof te worden. Ook komt er een emballagekaart, waarop alle oude, nieuwe en eventueel gewijzigde bedragen per emballagesoort vermeld staan. Daarnaast ontvangt iedere medewerker een 'eurorekenapparaat' zodat de klant en Deli XL er op kunnen vertrouwen dat het omrekenen correct gebeurt. Nederland neemt met de komst van de euro afscheid van de gulden. Wie straks heimwee heeft naar betalen met de gulden, zal naar onze (oud)- koloniën moeten. Want op de Nederlandse Antillen en in Suriname blijft de gulden als wettig betaalmiddel bestaan. Let op: het gaat hier wel om de Antilliaanse en de Surinaamse gulden. Vanaf maandag 3 september is Operatie Frontload in volle gang. De euro wordt gedistribueerd. Aan het eind van het jaar moeten banken en grootwinkelbedrijven voldoende euro's in huis hebben voor de introductie van de munt.

Personeelsbladen | 2001 | | pagina 14