AH start nieuwe wervingscampagne Marvelo produceert huismerk- koffïe Noorwegen en Zweden ^*#Cora zegt: 11 Later is allang begonnen Ahold Flitsen september 2001 Het verhaal is bekend, het vinden van medewerkers op de huidige arbeidsmarkt is niet makkelijk. In week 36 startte Albert Heijn met een gloednieuwe wervingscam pagne voor winkel- en DC- medewerkers. Via de mo dernste communicatie kanalen en een doelgroepge richte campagne wordt wer ken bij Albert Heijn de ko mende weken onder de aandacht gebracht. 'Een doelgroep gerichte bena dering wordt steeds belangrij ker', zegt arbeidsmarktma nager Erik de Wit. 'Bij het werven van nieuwe medewer kers moetje de juiste men sen, op de juiste manier, op het juiste moment en via het juiste medium aanspreken. Een teamleider voelt zich op een andere manier uitge daagd dan een verkoopspecia list of caissière. Datzelfde geldt voor een scholier of her- intreedster. Met een nieuwe doelgroepgerichte campagne die in week 36 landelijk van start ging denken we effectie ver te kunnen werven. Daar naast is het bij dit soort acties steeds belangrijker je met je merk of product te profileren naar je doelgroep.' De nieuwe campagne is de opvolger van de smulpapen- en lelckerbek- kencampagne. Kletskoppen en toetjes Wat de verschillende winkel advertenties met elkaar ge meen hebben is de passie voor eten en drinken. 'Op ver schillende manieren leggen we de link tussen de functie/baan en onze produc ten', verduidelijk Erik. 'We vinden het belangrijk dat AH- medewerkers passie hebben voor eten en drinken. Dat ma ken we in tekst en beeld dui delijk. Zo zoeken we manage- ment-assistenten die van kletskoppen houden en ver koopmanagers die van nieu we toetjes houden. Scholie ren, herintreed sters of studenten, iedereen wordt op een directe manier aange sproken.' In de winkels en DC's hangen de posters en lig gen de folders al sinds week 34. Ook op het gebied van in ternet is er nieuws te melden. De site waar je alles te weten komt over vacatures en een toekomst bij Albert-Heijn heet geen www.ah.carriere.nl meer, maar www.ah.nl/werk. Onlangs was er in de koffiebranderij van Marvelo in Zaandam een feestelijke bijeenkomst. Reden daarvan was het in productienemen van diverse nieuwe huismer ken koffie, zoals de 'Rimi Kaffe' voor Noorwegen en ICA Kaffe voor Zweden. Deze bedrijven zijn onderdeel van ICAAHOLD AB. Rimi Kaffe is zeer licht ge brand en heeft een grove ma ling. De smaak is zeer zorg vuldig afgestemd op de specifieke koffiesmaak waar Noren van houden. De koffie wordt verpakt in een zoge naamde quatrosealverpak- king. Dit is een zachte verpak king doordat in plaats van de koffie vacuüm te zuigen, de zuurstof is verwijderd. Dat gebeurt door er stikstof in te spuiten. De verpakking heeft hierdoor een luxere uitstra ling dan de hardvacuümver- palddng. Deze manier van verpakken is voor Scandinavi sche begrippen uniek. In Ne derland wordt het quatroseal verpakken al langer toege past. De verwachting is dat er op jaarbasis zo'n 2.8 miljoen pakken Rimi Kaffe zullen worden verkocht. 4.4 miljoen pakken koffie Voor ICA in Zweden worden de volgende blends gebrand: Mellanrost, Colombia, Mork- trost, Skanerost en EuroShop- per. Van Mellanrost worden er drie varianten gemaakt: Brygg, Elbrygg en Kok, respec tievelijk snelfilter, middel grof en grof gemalen koffie. De EuroShopper is verkrijg baar in Brygg en Kok maling. 'In tegenstelling tot de Noren die van lichtgebrande koffie houden, drinken de Zweden koffie die veel lijkt op de on ze', zegt Ward de Groote, Pro duct Groep Manager Koffie Marvelo. 'Die koffie wordt dan ook op ongeveer dezelfde manier gebrand zoals we dat over het algemeen met Ne derlandse koffie doen. We verwachten dat de Zweden per jaar zo'n 4.4 miljoen pak ken koffie zullen afnemen.' Polen Marvelo concentreert zich overigens niet alleen op het verkopen van koffie binnen Europa. De Groote: 'We leve ren inmiddels zeer veel Priva te Labels aan diverse Ahold werkmaatschappijen. Naast de retailers in Scandinavië en Nederland worden ook de supermarktketens in de USA voorzien van dezelfde koffie. Het branden en verpakken wordt echter in de USA uit besteed.' Marvelo verwacht dat er ook in Spanje, Tsjechië en Polen een samenwerking voor Private Label koffie tot stand zal komen. Onder dat motto bespreekt Cora Hakemulder de komende vier nummers van Flitsen de vele mogelijkheden die het Ahold Pensioenfonds biedt. Want een pensioen krijgen we allemaal. Maar wat als je eerder wilt stoppen, langer door wilt gaan, plotseling overlijdt of gewoon iets extra's wilt hebben als je 65 bent. Nu nadenken over je pensioen, is straks leuke dingen doen. Je wilt er natuurlijk niet over nadenken, maar doe het nu toch maar even. Stel je overlijdt voor je gepensioneerd bent. Je partner blijft achter zonder jouw inkomen en je opgebouwde pensioen vervalt. Pensioenfonds Ahold biedt drie mogelijkheden om je voor zo'n geval te verzekeren. Ik neem ze even met je door. Partners van Ahold-medewerkers die getrouwd zijn of die via de burgelijke stand als samenlevend geregistreerd zijn, krijgen via het partnerpensioen na overlijden van de Ahold-medewerker levenslang een pensioen uit gekeerd. Dat gaat automatisch. Samenwonenden met een bij en door de notaris getekend samenlevingscontract, komen hier ook voor in aan merking, maar je moet dat wel opgeven bij het Pensioenfonds. Doe dat! En heb je geen officieel samenlevingscontract, maar speel je wel met de gedachte, dan is dit een extra reden om het af te sluiten. Er is nog meer. Want het partnerpensioen bedraagt maximaal de helft van het huidige salaris. Dat betekent datje achterblijvende partner toch fors terugvalt in inkomen. Vroeger werd het partnerpensioen aangevuld met een uitkering van de overheid. Maar sinds 1996 is dit veranderd. Alleen als de achterblijvende partner geboren is vóór 1950, of als er kinderen zijn onder de 18 jaar, geeft de overheid nog een uitkering. Die uitkering is echter tijdelijk. Daar komt bij dat de overheid ook kijkt naar de eigen inkomsten van de partner. En wat is dan de praktijk? Precies, veel partners komen niet in aanmerking voor een uitkering. Daan/oor heeft ons Pensioenfonds de ANW (Algemene Nabestaandenwet)-verzekering. Een relatief goedkope verzekering waarmee je je tot maximaal 24.000 gulden bruto per jaar kunt bijverzekeren. Tot slot is er de kapitaalverzekering. Ook die kun je via ons afsluiten. Daarmee regel je dat wanneer je overlijdt er eenmalig een fors bedrag (minimaal 50.000 gulden) wordt uitgekeerd. Dat kan aan je partner zijn, maar ook aan je broer, je kind of een goede vriend. Dat bepaal je zelf. De verzekering kan bijvoorbeeld gekoppeld worden aan een hypotheek. Zo zie je, mogelijkheden genoeg om een ellendige situatie niet nog ellen diger te laten zijn. Cora Veel gestelde vragen over de drie regelingen: Mijn partner en ik zijn ongehuwd, staan niet als samenlevend ge registreerd bij de burgelijke stand, maar hebben wel een testa ment. Is dit voldoende om een partnerpensioen te regelen? Nee, er moet sprake zijn van een bij en door de notaris getekend samenlevingscontract. Volgend jaar gaan mijn partner en ik trouwen, heeft het zin om voor die periode nog een samenlevingscontract op te laten stellen voor het partnerpensioen? Jazeker, tussen nu en de bruiloft kan je overlijden. Aan jouw partner wordt dan niets uitgekeerd! Mijn vrouw werkt niet, en we hebben kinderen onder de 18 jaar, dan krijgt zij toch een uitkering van de overheid en hoef ik geen ANW-verzekering af te sluiten? De ANW-verzekering wordt wel aangeraden, de overheidsuitkering stopt namelijk als het jongste kind 18 jaar wordt Kan mijn partner ook de ANW-verzekering en de kapitaalverzekering bij overlijden afsluiten? Als je partner niet bij Ahold werkt, kan dat niet. Pensioenfonds Ahold mag alleen verzekeringen op het leven van een Ahold-medewerker accepteren. Moet ik voor de drie regelingen een gezondheidsverklaring invullen? Voor het partnerpensioen niet, voorde kapitaalverzekering wel. Bij het afsluiten van de ANW-verzekering binnen 2 maanden na in dienst treden, trouwen, tekenen van een samenlevingscontract of aangaan geregistreerd partnerschap niet, in alle andere situaties wel. Wat gebeurt er met de 3 regelingen als ik uit dienst ga? Een deel van het partnerpensioen blijft verzekerd, de ANW-verzekering stopt op de datum van uit dienst gaan, de kapitaalverzekering bij overlijden kan je voortzetten. Heb je nog vragen, neem dan contact met mij op. Van maandag tot en met vrijdag, van 9.00 uur tot 17.00 uur kun je me bereiken op telefoonnummer 075-6592707.

Personeelsbladen | 2001 | | pagina 11