€tos 7 Hooggeëerd publiek! Verantwoor delijk onder nemerschap De krachten bundelen dan de winkeldeur De winkel is meer dan een plek om de boodschappentas te vullen en klantvriendelijkheid reikt verder dan de winkeldeur. Vanuit dat idee maken Ahold-winkels zich sterk voor initiatieven die een sociaal doel dienen, voor mensen die wel wat steun kunnen gebruiken. Het gaat daarbij vaak om kleine, lokale ondersteuning. De winke lier weet immers wat er leeft in de wijk. Een beeld van de manieren waarop de werkmaatschappijen van Ahold hun betrokkenheid tonen. Wijn van dt maand onze krachten hebben kunnen bundelen.' Marja Molenaar, pro jectcoördinator van het zorgpro- ject, is zeer blij met de steun van Jamin en Ben&Jerry's. 'Het pro ject heeft veel publiciteit gekre gen waardoor we met mensen in contact zijn gekomen waaraan de organisatie behoefte heeft. De accommodatie ziet er enorm goed uit, maar de kinderen zou den ook graag buiten-speelmate rialen zoals een wip en schom mel hebben. Met jamin en Ben&Jerry's kijken we op welke manier dat geregeld kan wor den.' Sport en alcohol gaan niet samen vindt Gall Gall. Een advertentie van deze slijterij in het blad van de lokale voet balclub zul je daarom tever geefs zoeken. Ook maakt zij geen reclame die het gebruik van alcohol op het werk en in het verkeer stimuleert. Dit alles staat in de code van de slijterbranche waaraan na tuurlijk ook Gall Gall zich houdt. Verantwoordelijk on dernemerschap als slijter betekent verder dat alcohol houdende drank enkel wordt verkocht aan mensen van 16 jaar en ouder. Sterke drank is zelfs alleen te koop voor mensen die de 18 jaar gepas seerd zijn. Dit staat in de Nederlandse wet en Gall Gall doet er alles aan deze na te leven. Kortom, verantwoor delijk ondernemersschap in de markt voor alcoholhoudende dranken zit 'm dus juist in het nalaten van bepaalde zaken. Vorig jaar oktober opende de Zonne Zorg Hoeve in Zeewolde haar deuren. Een bijzonder mo ment voor Jamin en roomijsfa brikant Ben&Jerry's: dankzij hun inspanningen kon dit jeugdzorg project van start gaan. Op boer derij Zonnehoeve wonen maxi maal tien kinderen in een pleeggezin. Allen komen uit moeilijke gezinssituaties en krij gen op de boerderij de kans om op adem te komen, te genieten en te leren van dingen die het le ven waardevol maken. Ze verzor gen de boerderijdieren, helpen op het land of in de ambachtelij ke bakkerij. 'Bij Jamin, zijn we ons ervan bewust dat plezier vaak in kleine dingen zit', ver klaart Mark Koster general ma nager van Jamin de betrokken heid bij het project. 'De Zonne Zorg Hoeve wilden we dus graag helpen opbouwen. Samen met Ben&Jerry's, het ijs dat wij verko pen. Onze visie is: het bieden van kleine momenten van ple zier, verassing en lekker genie ten. Bij Ben&Jerry's gaat een per centage van de winst naar een goed doel; het is mooi dat we Toen theater Isala twee jaar gele den in Capelle aan den IJssel haar deuren opende, bleek het niet gemakkelijk te zijn de zaal vol te krijgen. Vandaar dat Albert Heijn-filiaal 1411 in winkelcentrum de Koperwiek in Capelle aan den IJssel bijsprong door enkele kaartjes op te kopen, die zij dan aan de klanten aanbood bij be paalde bestedingen. Zowel het theater als de klanten waren bijzonder enthousiast over deze actie. Soms bedankten klanten spontaan supermarktmanager Ton Vervat voor de leuke avond die zij in het theater beleefden. Geïnspireerd door het succes van de actie kocht dit filiaal in 2000 alle 550 plaatsbewijzen voor de voor stelling van Urbanus. Elke dag werden er twee kaartjes uitgereikt aan klanten die een slagzin het origineelst afmaakten. Het AH- filiaal is vast van plan eind dit jaar weer zo'n actie op poten te zetten.

Personeelsbladen | 2001 | | pagina 7