6 Voedertijd I 'Lekker verwennen' Aansluiten bij wat er leeft Etos steekt jeugdelftal in nieuw jasje Kinderboerderij de Werf kan op de vaste steun van het filiaal 1006 in de Amsterdamse Watergraafs meer rekenen. René Beuken boom en zijn collega's komen regelmatig langs met groente en fruit voor de geiten, konijnen, de pony en de ezel. De kinderboer derij is volledig afhankelijk van donaties van leden en winkeliers uit de omgeving. Kleine dingen kunnen het le ven prettiger maken. Vandaar dat De Tuinen de producten van haar eigen merk aroma therapie-lijn, badolie en mas sageolie gratis ter beschik king stelde aan het verpleegtehuis de Stichtse hof in Laren. 'We vinden het leuk om de bewoners van het tehuis eens lekker te verwen nen', vertelt Nancy van der Lubbe, communicatiemede werker bij De Tuinen. 'Ook vinden we het plezierig voor het verplegend personeel dat zij soms wat extra's voor de bewoners kunnen doen. Bij De Tuinen is het sponsoren van projecten geen vast beleids onderdeel en we hebben hier dan ook geen budget voor. Toch proberen we af en toe wat te betekenen voor mensen die het niet zo gemakkelijk hebben. Onze producten zijn immers bedoeld om mensen zich beter te laten voelen.' AH 1181 in Putten ondersteunt de inzamelacties van de kerken in het dorp. Klanten kregen bij voorbeeld de mogelijkheid hun statiegeld te geven aan een goed doel van de kerk. Verder stuurde het filiaal goederen zoals meel en melkpoeder naar kindertehui zen in de Oekraïne. Bovendien gaat de winkel vroeg dicht tij dens de oktoberherdenking. 'Dit doe je gewoon uit respect voor de inwoners van Putten', aldus supermarktmanager Dennet Veenendaal. 'In oktober 1944 heeft het Nederlandse verzet een aanslag gepleegd. Hierna zijn enkele honderden Puttena- ren afgevoerd naar concentratie kampen.' Verder vindt AH in Putten het belangrijk dat kinde ren zich bewust zijn van hun na tuurlijke omgeving. Om deze re den sponsort zij het Educatief Centrum Stichting Schovenhorst dat basisscholieren informeert over de natuur om hen heen. Tijdens informatiemiddagen krij gen de kinderen lekkere biologi sche speculaas en limonade van De franchisewinkel van Etos 6040 in Den Haag sponsort de jeugdelftallen van korfbal vereniging ALO. De jeugdige sporters van de Haagse ver eniging hebben een trainings pak, een T-shirt en een sport tas waarop het nieuwe logo van Etos prijkt. 'De jeugd is ontzettend trots op hun te nue', vertelt winkelmanager Wim Schmale. 'Ons fil iaal draagt ook bij aan de kosten voor een trainingscoördinator. Ik vind het heel goed om het korfbal te sponsoren, want het is een sociale sport waar bij jongens en meisjes samen spelen. Tijdens wedstrijden gaat het er fanatiek, maar altijd sportief aan toe. De elftallen spelen competitie in heel Zuid Holland. Hierdoor worden veel mensen geconfronteerd met het nieuwe logo van Etos. En dat is natuurlijk mooi mee genomen.' diksap. AH is immers niet voor niets landelijk marktleider in biologische producten. 'Je bent meer dan een winkel alleen', zegt Dennet Veenendaal. 'We willen dan ook aansluiten bij wat er leeft in de Puttense gemeen schap.'

Personeelsbladen | 2001 | | pagina 6