SmartMouth voor gezonde Stop Shop-klanten Giant-Landover 'gaat vers' K55SEE3m El Salvador: La Fragua-winkels getroffen door aardbeving Gratis studeren onder de rook van Lady Liberty ml 8 6 Ahold Flitsen februari 2001 5 Log on. Eat right 1st: froj) smartmouth Warm en handen uit de mouwen AROUND THE WORLD Het ei van Columbus, maar wel een heel gezond eitje. Ahold-supermarktketen Stop Shop heeft samen met in- ternetmarketingbureau SmartMouth Technologies een nieuwe internetservice geopend voor Stop Shop-klanten, die een gratis advies over gezonde voeding willen hebben. In de VS is gezonde voeding natuurlijk net zo belangrijk als hier in Nederland. Maar hoe zorg je ervoor dat je je klanten een advies op maat kan geven voor hun voeding? Dan neem je de Stop Shop Card, vergelijkbaar met de AH Bonuskaart, die heel veel klanten hebben en je houdt voor de klant bij wat hij of zij de laatste tijd gekocht heeft en dus ook heeft gegeten en gedronken. Dan ben je er na tuurlijk nog niet, wantje moet wel weten wat alle in grediënten zijn van de ge kochte boodschappen. Daar om heeft Stop Shop de hulp in geroepen van SmartMouth en is er een database ge bouwd, waarin alle ingrediën ten zijn opgeslagen van alle producten die bij Stop Shop te koop zijn. Dat valt toch nog best tegen als je weet dat een 'gemiddelde' Stop Shop meer dan 30.000 verschillen de producten verkoopt. Daar naast moetje ook weten hoe hoe om te gaan met verschil lende diëten, zoals zoutloos en voor mensen met diabetes. Als je als klant wilt weten of je gezonder zou kunnen eten, dan surf je naar www.smart- mouth.com. kan niet. Log on. Eat right. Eitje toch? Met deze service is Stop Shop de eerste Ameri kaanse supermarktketen die de klant kan voorzien van een gezond voedingsadvies op maat. Je vult je Stop Shop Card-num- mer in, dan je password en je kunt al le voedmgs- adviezen krij gen die je maar wilt op basis van je aankopen Eenvoudiger Freshgo is de nieuwe winkelformule van de Amerikaanse Ahold-keten Giant-Landover. Misschien is het woord winkelformule wel niet hele maal op zijn plaats, want de nieuwe Freshgo-formule is niet alleen een winkel, het is voor een deel een af- haalrestaurant, voor een deel restau rant en voor een deel café. Er is van alles te koop: van de meest verse bagels, via vlees- en visschotels op restaurantniveau tot en met a la car te diners, die je als klant binnen en kele minuten kunt samenstellen. Samenwerking met U.S. Foodservice De maaltijden die je bij de nieuwe Freshgo in de staat Maryland kunt kopen lopen uiteen van Zwitserse ra clette tot kreeft op gegrilde groenter- avioli met zongedroogde tomaatjes met pesto. In de nieuwe Freshgo worden ook producten van Ahold's Amerikaanse DeliXL U.S. Foodservice aangeboden. Voor Ahold van belang, om zoveel mogelijk synergie te berei ken tussen retail en foodservice. Als Ahold-medewerker heb je deze maand twee kansen om op kosten van de onderneming te gaan studeren in de Verenigde Staten. De Stichting Gert Jan Heijn Fellowship betaalt eens per jaar de kosten voor een stu die van vier maanden in de VS voor een kind, echtge noot (v/m) of partner van een Ahold-medewerker. Dus je kunt in dit geval niet zélf naar de VS, maar je kunt wél je eventuele kind, echt genoot (v/m) of partner er een groot plezier meedoen. Ook de vliegreis en huisves ting worden betaald. De stu die vindt dit najaar plaats op de Cornell University in New York. Er zijn wel enke le spelregels. Bel of mail daarvoor met Ahold PR (075) 659 57 22 ofcorp.com- munications @ahold.com.) Inschrijven voor de Fellow ship kan tot en met 16 april 2001. Ben je zélf student aan een HBO of universiteit, dan kun je meedingen naar de jaarlijkse Ahold Award, een prijs van fl 10.000.- voor de beste scriptie over detail handel. Om hieraan mee te doen hoefje geen medewer ker te zijn, maar we hebben duizenden medewerkers, die (ook) student zijn en voor hen is de Ahold Award zeker óók bedoeld. Naast de hoofdprijs van fl. 10.000 ne men de vijf beste inzenders gratis een kijkje in onze Amerikaanse winkels. Ook hier zijn enkele spelregels, waardoor je kunt bellen of mailen met Aliold PR (075) 659 57 22 of corp.communi- cations@ahold.com. De in schrijving voor de Ahold Award van dit jaar sluit op 1 april 2001. Helaas moet de Flitsen-redac- tie op deze pagina wel eens aandacht besteden aan na tuurgeweld dat onze mede werkers en ketens in de we reld raakt. Zo ook nu. In januari werd El Salavador op geschrikt door een aardbe ving met een kracht van 7,6 op de schaal van Richter. Vooral het oosten van El Sal vador werd getroffen en daar vielen 600 slachtoffers. Gelukkig niet onder de mede werkers van La Fragua, Ahold's partner in Midden- Amerika. Maar een aantal van hen heeft wel slachtoffers in de familie. La Fragua heeft een fonds opgericht om de medewerkers bij te staan. De winkels liepen ook schade op. Aan de gebouwen viel de schade mee, maar wel zijn er veel producten verloren ge gaan. Om dit soort rampen het hoofd te kunnen bieden heeft La Fragua een zeer strict noodplan, dat direct in werking werd gesteld. Alle winkels zijn inmiddels weer open, mede door de hulp van 100 La Fragua-medewerkers uit Guatemala. Marcel Tillemans ('Hou mijn leeftijd maar op boven de 50') is sinds een paar maanden aan de slag bij Ahold's Thaise supermarktketen TOPS. Niet zijn eerste buitenlandse post voor Ahold, want de Albert Heijn-supermarktmanager heeft zijn steentje bijgedragen aan Ahold's Tsjechische ketens. Met zijn schat aan supermarktkennis en zijn nuchtere Hollandse, 'doenerige' instelling staat hij de Thaise collega's bij met het op worp zetten van de artikelen. A JTl| y V- - .Oft 'Warm hier, heel warm. Ik zou wel eens een lekkere koude Ne derlandse winterdag mee willen maken. Ik zal er even aan moe ten wennen. Maar dat moeten de TOPS-collega's ook wel. Het zijn stuk voor stuk professionals hier, maar het was even raar op kijken toen ik een aantal ma nagers vertelde dat we in win kelmedewerker-outfit zelf de worpen en de schappen zouden gaan indelen. Niks van daar hebben we toch vulploegen voor, eerst zelf de handen uit de mou wen voor je het aan de mede werkers gaat uitleggen.' Gebitjes 'Bij het inrichten van je winkel- schappen moet je wel terdege rekening houden met het koop gedrag van de Thaise klant. Als voorbeeldje: je komt hier niet weg met maar 20 verschillende soorten tandpasta. Daar kun je gerust een paar meter voor uit trekken. Kun je ook goed zien aan de gebitjes hier. Als tandarts word je hier niet rijk. Hetzelfde geldt voor shampoo. Ze zijn hier helemaal gek van verzorgingspro ducten. Aan de andere kant heeft het weer geen zin om meters chips op je schappen te hebben, want vooral aan de grens met Maleisië kopen ze die wel op de traditio nele 'wet market', de markt In de open lucht.' 'Naar mijn werk gaan is hier een verhaal apart. Ik vind dat ik pri ma woon in het centrum van Bangkok, maar vooral de Neder landse collega's hier zeggen dat mijn huis verkeerd staat. Ik doe er gemiddeld een uur over om de twaalf kilometer van huis naar het werk te overbruggen. Bang kok is gewoon een vreselijk druk ke stad. Volgende keer meer nieuws uit Bangkok!'

Personeelsbladen | 2001 | | pagina 5