medewerkers Flink voordeel voor Theo de Raad in Ahold-top Albert Heijn koopt het voor je Ahold Flitsen februari 2001 Het geheime spaarpotje van moeder Volwaardige spaarrekening Eigentijds Ik herinner me goed dat mijn moeder vroeger gek was op 'geheime' potjes. De rest van het gezin wist daar natuurlijk niets van en zij kon er af en toe wat extra leuke dingen van doen. Heel belangrijk waren in dat verband de kas sabonnen van De Gruyter: 10 procent en betere waar. Als je 100 gulden aan bonnen had, kreeg je 10 gulden terug. Dus zorgde je ervoor dat de in te leveren bonnen bijna precies op die 100 gulden uitkwamen. Anders gaf je teveel weg. Het werkje om exact op 100 gulden uit te komen delegeerde ze aan mij. Het gespaarde pakje bon nen verdween daarna weer in haar geheime bergplaats. Voor later. Voor iets leuks. Deze beelden zijn de laatste tijd vaak bij me naar boven gekomen, wanneer ik werd geïn formeerd over de voort- I gang van het nieuwe product dat Albert Heijn en AEGON nu op de markt hebben gebracht. De Albert Heijn Spaar rekening mag "absoluut innovatief' en "van wereldklasse" zijn, zoals collega Cees van der Hoeven van Ahold vorige maand bij de introduc tie in de Jaarbeurs terecht zei, maar voor mij is het ook jeugdsentiment. Het geheime spaarpotje van moeder. Zo'n soort spaarpotje hebben we nu eigenlijk ook gemaakt. Door de combinatie van financiële ken nis van AEGON en de consumentenkennis van Albert Heijn is een uniek concept ontstaan, dat we elders in de wereld niet kennen. Ongemerkt en gemakkelijk kunnen de klanten van Albert Heijn een leuk bedrag tegen een aantrekkelijke rente bij elkaar sparen. In de aanloop naar deze nieuwe vorm van finan ciële dienstverlening is me nogal eens gevraagd: kan dat wel, een spaarproduct van AEGON tus sen de spruiten en de chocolademelk? Ja, dat kan dus. Onderweg moesten allerlei technische hob bels worden overwonnen, maar het is inderdaad mogelijk gebleken spruiten, chocolademelk en bankproducten bij elkaar te brengen. Het unieke is dat we 3,7 miljoen Bonuskaarthou ders van Albert Heijn de kans geven op een sim pele manier te sparen. Veel andere financiële dienstverleners ontmoedigen het sparen van klei ne bedragen, bij ons is de klant daarmee van harte welkom. Albert Heijn en AEGON zijn beiden top-A merken die de klant ontzettend hoog in het vaandel heb ben staan. Maar ze vinden ook continuïteit zeer belangrijk. Ik ben ervan overtuigd dat we beide doelen op deze manier dienen. We hebben samen een schitterend product ont wikkeld, waar we heel veel klanten een bijzonder groot plezier mee gaan doen en dat tevens voor onze winstgevendheid van groot belang is. We boren hiermee nieuwe markten en andere distri butiekanalen aan. En dat zorgt voor continuïteit die we permanent nastreven. Kees Storm, voorzitter Raad van Bestuur AEGON NV Vervolg van pagina 1 De AH Spaarrekening is een echte spaarrekening. Van an dere rekeningen kan er geld worden bijgeschreven en er kunnen bedragen worden af geschreven. Heb je een be drag tot f 990,- op je AH Spaarrekening, dan krijg je 2% rente. Daarboven krijg je 4,25%, maar dan wel over het hele bedrag. Als je deze rente percentages vergelijkt met de grote banken, dan springt Albert Heijn er goed uit. 'De mogelijkheden van het initiatief zijn groot', zegt Wouter Meijerink. 'Maar eerst gaan we de AH Spaar rekening goed in de markt zetten. Hier kan elke mede werker zijn steentje aan bij dragen. Over een tijdje is het de normaalste zaak van de wereld om na het boodschap pen doen even je spaartegoed te checken.' Met de introductie van de nieuwe per soneelsregeling is 2001 goed begon nen. Iedere medewerker van Ahold in Nederland krijgt maar liefst 5% korting op zijn aankopen bij Albert Heijn. Jaar lijks kan maximaal f 600,- verdiend worden op de boodschappen. Medewerkers die willen pro fiteren van de nieuwe kor tingsregeling gebruiken de AH Bonuskaart wanneer zij boodschappen doen. Daar naast openen zij een AH- Spaarrekening. AH stort f 25,- op deze rekening en telt dit bedrag aan het eind van het jaar op bij de korting. In 2001 kan dus maximaal f575,- ge spaard worden. Elk kwartaal wordt de korting op de spaar rekening gestort. Om in aan merking te komen voor de personeelskorting hoefje al leen maar de antwoordkaart in te sturen, die je kunt vin den in de brochure over de nieuwe personeelskortingsre- geling. De brochure is verzon den bij je salarisspecifïcatie in mers voor de hand dat mede werkers zich het best in de klant kunnen verplaatsen wanneer ze zelf klant bij AH zijn. Ongeveer 40% van de mede werkers profiteerde van de Unit B-regeling. Naar verwach ting maakt een hoger percen tage gebruik van de kersverse kortingsregeling, die zonder meer een verrijking is van het arbeidsvoorwaardenpakket. In de loop van dit jaar kunnen ook de medewerkers van de AH franchisenemers van de korting profiteren. Iedereen kan een AH Spaarre kening openen, ongeacht deelname aan de Unit B-rege ling, want alleen als je de ant woordkaart invult doe je mee met de personeelskortingsre- geling via AH Geldzaken. Sparen zonder de personeels- kortingsregeling via AH Geld zaken kan dus altijd. Je hebt dan wel een geregistreerde AH Bonuskaart nodig. week 3. Wel insturen vóór 1 april als je die eerste 25 piek op je AH Spaarrekening wilt hebben ge stort! Het personeel kan dit jaar voor het laatst gebruik maken van de be staande Unit B-re geling. Bovendien is het spa ren en plakken van zegels niet meer helemaal van deze tijd. En het is belangrijk dat de me dewerkers kennis hebben van nieuwe zaken zoals de AH Spaarrekening. Het ligt im- Allan Noddle met pensioen De Raad van Bestuur van Ahold heeft er een nieuw ge zicht bij. Per 1 januari is Theo de Raad (55) lid van de RvB. Na een inwerkperiode zal De Raad vanaf dit najaar zitting nemen in de besturen van de diverse Ahold joint ventures in Azië en Latijns-Amerika. Begin 2002 neemt hij de ver antwoordelijkheid voor deze marktgebieden over van Al lan Noddle die dan met pen sioen gaat. De keuze voor Theo de Raad was een duide lijke. Hij heeft een schat aan internationale (detail)han- delservaring (o.a. Makro Thai land en Indonesië, Metro AG Duitsland) en is zoals Ahold- president Cees van der Hoe ven het uitdrukte 'gewoon een fantastische vent'. De Raad zelfheeft zin in de uit daging. 'Ahold is een retailon- dememing naar mijn hart. De beste en meest dynami sche die ik ken', aldus het kersverse RvB-lid. Non-food buitenkansjes voor Ahold-medewerkers Naast de personeelskortingsregeling op je boodschappen, gaat Albert Heijn iedere Ahold-medewerker in Nederland tegen zeer gunstige prijzen non-food artikelen aanbieden, leder kwartaal wordt er bij je salarisspe cificatie een kortingsbon bijgesloten die je recht geeft op een aantrek kelijke korting. Denk dan aan CD's en dergelijke. In week 7 start Albert Heijn in samenwerking met Dutchtone de verkoop van de Nokia 3310 met een Dutchtone pre-paypakket. Deze bijzonder trendy telefoon, met 75 belminuten en een headset ter waarde van f 69,95 wordt je als me dewerker aangeboden voor f 199,-. Jouw korting is daarmee f 100,- Dat is het leuke van werken bij Ahold; daar werken ook de beste inko pers en daar kun jij dus van profiteren. V.l.n.r. Debbie Roozen (Etos 7326, Amsterdam), Erik Koopman (Gall Gall 7071. Amsterdam) en David Hoogeboom (AH 1080, Amsterdam) ipaarreKein»ö geregistreerde

Personeelsbladen | 2001 | | pagina 3