'Waar groot wordt Ugt onze rondvraag Eigen benen Van kruidenier tot banlöer Hollandweek 2001 voor Ahold-manage- ment trainees uit Polen, Tsjechië, Zweden, Noorwegen en Nederland. Deli XL-dochter Bert Muller levert keuken voor VN In Bosnië Superkeuken insturen. 'Dergelijke projec ten zijn natuurlijk alleen maar mogelijk door goede af spraken met de fabrieken waar wij zaken mee doen', zegt Van de Kaa. 'De meeste werken volgens de specifica ties van Bert Muller. Zij ma ken wat onze klanten willen.' Bert Muller staat al ruim hon derd jaar stevig op eigen be nen. De samenwerking met Deli XL is dan ook geen nood zaak, maar een bewuste keuze waar beide partijen voordeel van hebben. 'We pro fiteren van eikaars kennis en kunde, maar laten elkaar ook vrij', legt Van de Kaa uit. 'Stel, er wordt een nieuw kantoren complex gebouwd en Bert Muller wordt gevraagd om het restaurant te ontwerpen. Dan komen wij eerst als Bert Mul ler en pas als er 'proefgekookt' gaat worden, schuiven we Deli XL naar voren. Wil de klant toch in zee met een andere foodleverancier, dan is dat jammer, maar het mag eigen lijk geen probleem zijn. Omgekeerd hebben wij na tuurlijk veel profijt van de marktpositie en uitstraling van Deli XL en Aliold. Het zijn grote, bekende namen, bedrij ven met enorm veel klanten in Nederland. Als de gelegen heid zich voordoet, gaat de voordeur van hun klanten ook wagenwijd open voor ons.' Bedrijf: Bert Muller, grootkeuken-assortiment Opgericht: 12 september 1898 door B. Muller Bij Gastronoom gevoegd op: 1 juni 1989 Aantal medewerkers: 35 Vestiging: Almere Vanaf 5 februari kun je met je Bonuskaart een AH Spaarrekening openen. Op die rekening kun je de bonus- korting, het statiegeld, en geld van zegelboekjes storten. Wat vinden de medewerkers ervan dat Albert Heijn nu niet alleen kruidenier maar ook bankier is? Een week van hard werken, grondig kennis maken met de Ahold-organisatie en de Nederlandse werkmaatschappijen. En daarbij hoort natuurlijk een letterlijk kijkje in de Albert Heijn-keuken in de AllerHande Kookschool in filiaal AH 1516 in Purmerend. Daar konden de nieuwbakken trainees laten zien hoeveel verstand ze hebben van levensmiddelen en hoe die te bereiden. En dat is goed gelukt: er is een prima internationale maaltijd op tafel ge komen. Hans Muscus, supermarktma nager AH 1295 in Zwolle: 'Neder landers zijn gek op spa ren. Ik denk dan ook dat de AH Spaar rekening een enorme klan tenbinder zal zijn. Veel mensen sparen hun emballage op en ik denk dat zij dit geld graag door schuiven naar een bankrekening. De spaarrekening betekent ook voor de medewerkers extra binding. De 5% personeelskorting moet im mers doorgesluisd worden naar de ze rekening. Of ik zelf ga meedoen? Natuurlijk. Ik heb pas een dochter tje gekregen. Wanneer ik onge merkt f 600,- per jaar spaar en dit achttien jaar vol houd, kan mijn dochter daarvan studeren.' A. Punte, franchisenemer AH 8764 in Lelystad: 'De AH Bonus kaart hebben we metz'n allen tot een succes gemaakt en ik denk dat we dit met de AH Spaarrekening ook voor elkaar krijgen. Ik verwacht dat de rekening voor een flinke om zetstijging gaat zorgen, want veel klanten vragen ernaar. Ze hebben echt zin om te gaan sparen. Wij zijn een franchisevestiging en kunnen nog geen gebruik maken van de kortingsregeling voor de medewer kers. Maar ik ga wel een AH Spaar rekening openen hoor. Sparen op deze rekening is namelijk heel sim pel. Je hoeft niet bij een bank in de rij te staan en je spaart zoveel je zelf wilt.' Monique Heering, caissière bij AH 1174 in Breda: 'In de Dagbe richten heb ik gelezen over de in voering van de AH Spaarrekening. Voor de caissières komt hier be hoorlijk wat bij kijken. Klanten kun nen namelijk niet alleen hun kor ting op de spaarrekening zetten, maar ook geld storten. Ik verwacht dat er in het begin nog wel eens wachtrijen zullen ontstaan bij de kassa, doordat mensen extra infor matie over de spaarrekening willen. Zowel de klan ten als wijzelf moeten er ge woon even aan wennen. Maar ja, het verzilveren van Airmiles bleek in de praktijk ook erg mee te vallen.' Aafke Godfriet, medewerkster bij Etos 7358 In Hoorn: 'Het handige van de AH Spaarrekening is dat je ongemerkt een leuk bedrag kunt sparen. Een nadeel kan zijn dat de caissière allerlei extra handelingen moet verrichten, waardoor klanten langer moeten wachten bij de kas sa. De praktijk zal uitwijzen hoe het verloopt. Ik maak al vijf jaar ge bruik van de oude regeling en dat blijf ik dit jaar ook doen.' Ahold Flitsen februari 2001 'Neem zo'n geval als van het Ministerie van Defensie', ver volgt hij. 'Binnen 13 weken wilden ze een compleet inge richte 'veldkeuken' voor de militairen die aan de VN-Vre- desmissie in Bosnië deelna- 'Een mobiele keuken voor de VN-militairen in Bosnië waarin binnen twee uur 750 diepgevroren componenten in smake lijke warme maaltijden veranderen'. Dat was de wens waar mee het Ministerie van Defensie niet lang geleden bij Deli XL-dochter Bert Muller aanklopte. 'Een kolfje naar on ze hand', lacht Willem van de Kaa, general manager van de keukenspecialist. 'Standaardoplossingen zijn er namelijk niet. De situatie ter plaatse is té extreem, de eisen die aan het materiaal worden gesteld zijn té hoog. Bij Bert Muller zijn we dol op dergelijke uitdagingen.' Bert Muller is leverancier van grootkeukeninrichtingen. 'Iedereen die zich professio neel met voedingsbereiding bezighoudt, kunnen we bedie nen', zegt Van de Kaa. 'Ziekenhuizen, onderwijsin stellingen, bedrijven, restau rants; waar groot wordt ge kookt, ligt onze afzetmarkt'. Het bedrijf levert complete keukens, counters, servies goed, bestek en kleding. Maat werk en kwaliteit zijn de pij lers van de bedrijfsfilosofie. 'Wij hoeven niet zo nodig de grootste te zijn, maar wel de beste', aldus Van de Kaa. men. De keuken moest bin nen 4 x 24 uur afgebroken en opgezet kunnen worden en onder extreme kou en hitte probleemloos blijven werken. En hij moest voldoen aan ei sen op het gebied van arbeids omstandigheden (ARBO) en hygiëne (HACCP). Ga er maar aan staan!' Het resultaat mag er zijn. Een hightech superkeuken waarin geen enkel schroef] e stan daard is. De belangrijkste apparatuur is computerge stuurd en dus op afstand af te stellen en te repareren. Je kunt immers niet zomaar een monteur een oorlogsgebied

Personeelsbladen | 2001 | | pagina 11