Nieuws van de OR-en Wat gebe 10 Ahold Flitsen februari 2001 OR-en De Tuinen en tos samen verde Ook winstdeling bij De Tuinenr Etos; betere winst delingsregeling OR-Gall Gall nieuwe look nieuws brief nieuwsbrief nieuwe stijl 2001 laatste kans extraatje AH Yaste Klantenfonds OR-ter Huurne onderhandelt over sociaal plan AH-medewerkers vertellen hun me ning aan MT en OR OR-Marvelo: Ideale koper Marvelo blijft in Zaandam Accounting Plaza straks op eigen be- nen NIEUWS ErwiH Suvaal2001 Vanaf 1 januari zijn de ÖR-en van De Tuinen en Etos samengevoegd. "We hebben daartoe besloten omdat we veel overlappende belangen hebben," zegt Martin Dijkman van De Tuinen. "We delen het hoofdkantoor en distribu tiecentrum, hebben dezelfde algemeen directeur (John van der Ent), en wer ken onder meer met hetzelfde computersysteem." De eerste klus voor de gezamenlijke OR was de toetreding van de Boots-medewerkers in de Etos Groep. Een tweede gemeenschappelijke activiteit is het sturen van vragen lijsten naar vertrekkende medewerkers. "We zijn benieuwd waarom mensen een andere baan zoeken. Ons doel: kennis van zaken over het binnenhou den van medewerkers, voor onze besprekingen met de bestuurder." Eind januari werden bestuurder en OR-leden van Etos het eens over de nieuwe winstdelingsregeling. "De OR is er tevreden over, om twee redenen," zegt OR-voorzitter Ed Südmeier van Etos. "De basis van de uitkering is 100 (=85 van het bruto maandsalaris). Dat was al zo. Bovendien is de regeling gekoppeld aan een winstdoelstelling voor 2001, die wij reëel vinden. Maar de verwachting is dat wij in 2001 net over de gestelde winst doelstelling heen gaan, waardoor er over dat bedrag nog eens 15 wordt bijgeteld. Als het resultaat 15 hoger uitvalt dan gepland, dan bedraagt de uitkering 150 van 85 van het periodesalaris." groeien in onze rol van strategische OR en denken samen met de bestuur der na over de toekomst van Gall Gall. Ook gaan we ervoor zorgen dat de overdracht bij de verkiezingen in 2002 zonder verlies van kennis gaat verlo pen." Als OR-activiteit voor 2001 noemt Frank "onderzoek naar een mogelij ke invoering van een winstdelingsuitkering bij Gall Gall." De nieuwsbrief van OR-Gall Gall krijgt een nieuwe 'look'. "De lay-out wordt professioneler," zegt Frank. "En de lezer krijgt meer zicht op lopende onderwerpen. We plaatsen namelijk de agenda's van OR-vergaderingen en van vergaderingen met de bestuurder." Ook over datgene wat besp?oken is wordt de lezer straks geïnformeerd. "We publiceren voortaan de belangrijk ste resultaten." De nieuwsbrief van Gall Gall verschijnt tien maal per jaar. In maart kun de medewerkers het eerste vernieuwde nummer verwachten. Medewerkers die beleggen in het AH Vaste Klanten Fonds komen nog één jaar - 2001 - in aanmerking voor extra B-units. Eigenlijk wilden Ahold en Albert Heijn al dit jaar volledig overschakelen naar de nieuwe personeels- kortingsregeling. Dat werd duidelijk in november 2000. Via je Bonuskaart krijg je dan 5% korting op je boodschappen bij AH. Ook lang niet slecht, maar de COR en OR-AH vonden dat het nieuws wat laat kwam: veel Ahold- medewerkers hadden hun zegelboekjes van AH al klaarliggen voor omruil in units! Nu krijg je de keus: nog één jaar meedoen met de B-unitregeling (vooral interessant als je fulltime werkt) of in 2001 al overstappen naar de nieuwe personeelskortingsregeling. Vanaf 2002 is de B-unitregeling verle den tijd. Dat heeft te maken met de nieuwe belastingregels. Na Europatuin Haaksbergen (1 januari 2001), sluit op 1 juli een tweede ves tiging van ter Huurne. Het gaat om een Venioose grenswinkel met vierentwin tig medewerkers. "We hadden het nieuws wel verwacht," zegt OR-lid Paul Berden. "Deze vestiging zit te dicht op onze andere Ahold-grenswinkel (Lud- wig aus Venlo), die overigens wel open blijft. Een aantal medewerkers krijgt hier een nieuwe baan." Aangezien de winkel nauwelijks vakbondsleden telt, voerde de OR de besprekingen met de bestuurder over het sociaal plan. "We zijn voor een werkgarantie bij Ahold gegaan," aldus Paul. "Wie buiten Ahold solliciteert, krijgt daarbij een goede begeleiding." Het sociaal plan lag begin januari bij de vakbonden. Een akkoord wordt deze maand verwacht. Op 1 november 2000 kwamen uit alle zeventien AH-clusters twee winkel medewerkers naar Zaandam om te praten over AH-zaken. Onderwerpen wa ren onder meer werkdruk, veiligheid, opleidingen en een verjongingskuur voor de Beste Winkelwedstrijd. OR-lid Ted Kleijn: "Deze dag bleek voor de OR, maar ook voor het AH-management een fantastisch klankbord." Ook de AH-medewerkers waren enthousiast. De groep produceerde gelijk een lange lijst met onderwerpen voor een volgende keer. Ted: "Die gaat er in 2001 zeker komen." Houd de poster 'kORt' in de gaten. Hierop plaatst de OR bin nenkort een oproep. Op 9 februari rondden de OR en de bestuurder de besprekingen af over de winstdelingsregeling van 2001. Deze is vanaf dit jaar een regelrechte af spiegeling van het resultaat van je eigen bedrijf. En dus: van je eigen inzet. In de afgelopen maanden zocht OR-Marvelo naar geschikte overnamekandi daten voor de bedrijfsonderdelen die te koop staan. Dat zijn de Wijn-afde ling, de Noten-afdeling, de Pindakaas-afdeling, de Hagel-afdeling en de Thee-afdeling. "We hebben 'onze' kandidaten voorgedragen aan het ver koopteam," aldus OR-secretaris André Hazen. "Bedrijven die bereid zouden zijn om de productie in Zaandam voort te zetten, hebben bij ons een streep je voor. We hebben daarbij de werkgelegenheid van de huidige medewer kers in gedachten." Op 22 januari ontving de COR een adviesaanvraag voor de verzelfstandiging van Accounting Plaza (AcPI), het nieuwe administratieve kenniscentrum van Ahold in Wormer met 270 medewerkers. De adviesaanvraag gaat ervan uit dat AcPI vanaf 1 januari 2002 op eigen benen komt te staan. Wel houdt Ahold een minderheidsbelang. "De COR werkt bij de behandeling van de aanvraag nauw samen met de OR van Accounting Plaza," aldus OR-lid Gerard Boucherie. "Ook de vakbonden geven hun mening." De OR kijkt met name naar de toekomstmogelijkheden en continuïteit van de onderneming, de relatie met Ahold als klant en het perspectief voor de medewerkers. "De verzelfstandiging betekent ook dat er een nieuw pakket arbeidsvoorwaarden gaat komen," zegt Gerard. "Daarover starten we binnenkort het overleg met de bestuurder en de vakbonden." ONDER VERANTWOORDELIJKHEID VAN DE CENTRALE ONDERNEMINGSRAAD AHOLD De Tuinen en Etos-specialisten behartigen zaken die specifiek zijn voor één werkmaatschappij. "Bij De Tuinen staat de invoering van de winstdelingsre geling op de rol," zegt Martin. "Een drie-koppige groep met een parttimer, een filiaalmanager en een OR-lid heeft meegedacht over het plan dat er nu ligt. Het sluit aan bij onze eigen arbeidsvoorwaarden. De eerste uitkering is waarschijnlijk al eind dit jaar."

Personeelsbladen | 2001 | | pagina 10