Marije Burbach, consultant designbureau: Loe Limpens, designmanager: duidelijk zichtbaar moest blijven. Dat was de klant gewend en die mag je niet afschrikken met te grote veran deringen. We hebben de kwaliteit van het product weten weer te geven door een gouden balk die op alle Delicata-producten terugkomt. In het schap krijg je daardoor een herken baar blok Delicata. Daarnaast heeft elk product een foto of een venster waardoor duidelijk zichtbaar is wat er binnenin de verpakking zit. Dat is wat de consument van nu wil: die wil het product op een smaakvolle, maar natuurlijke manier zien. Zodat hij precies weet wat hij koopt.' - selecteert ontwerper - bespreekt de opdracht met projectmanager en ontwerper - bepaalt op welke manier de opdracht uitgevoerd gaat worden 'In april kregen we van Albert Heijn de opdracht voor de nieuwe verpak kingen van Delicata. Nu zijn we bezig met de laatste loodjes. In eerste in stantie bedenken we verschillende concepten die we aan de klant (AH) presenteren. Daar blijven er dan een of twee van over die we verder uit werken. In dit geval is dat gedaan door Robert Stakenburg, een van on ze ontwerpers. Het was onze op dracht om het 'chocolade-gevoel' van Delicata op een eigentijdse ma nier weer te geven. Een chocolade verpakking moet verwennerij uitstra len, maar voor Delicata mag de verpakking ook weer niet al te chique zijn. De klant moet door de nieuwe verpakking zichzelf of een ander niet minder vaak gaan verwennen omdat de uitstraling te duur wordt, bijvoor beeld. Bovendien bleek uit consu mentenonderzoek dat de naam Deli cata gewaardeerd wordt en ook En verder, de packaging manager roept de leveran cier, de drukker, de lithograaf en het ontwerpbureau samen om de praktische haalbaarheid van de con cepten te beoordelen en afspraken te maken over reproductie. Vervolgens worden proeven gemaakt en op fouten gecontroleerd. Dan gaat de verpakking in productie. AH krijgt van alle verpakkingen monsters die dan weer worden vergeleken met de goedgekeur de proeven - is verantwoordelijk voor de AH identiteit van alle PL verpakkingen - coördineert het proces van briefing tot definitief concept - selecteert designbureaus van Delicata moest in elk geval het vignet in zegelvorm met het AH-merk afgebeeld worden. Daar zijn hele duidelijke richtlijnen voor. Daarnaast hanteer ik de vuistregel die ik van mijn voorganger heb geleerd: als je het zegel afdekt, moet de rest van de verpakking nog steeds Albert Heijn uitademen. Verpakkingen moeten een bepaald gevoel oproepen, zeker chocola. Per verpakking zoek je een designbureau waarvan je denkt dat het die gevoelens het best weet weer te geven. Er zijn zes bureaus waar mee we samenwerken. Ik selecteer per project een bureau. Hierbij speelt een rol dat de kwaliteit van onze bu reaus dusdanig hoog is dat zij ook door de concurrerende A-merken worden uitgekozen om aan projecten te werken. Wij willen natuurlijk niet dat de ontwerper van Delicata na deze opdracht aan Verkade gaat werken dus op onze beurt moeten ook wij hier rekening mee houden. Als het bureau een ontwerp klaar heeft waar we tevreden over zijn, la ten we dummy's maken om te zien hoe de verpakking in het schap over komt. In het geval van Delicata is er zelfs een consumententest uitge voerd. Op papier kan het mooi zijn, maar het gaat er altijd om hoe het er in de winkel uitziet.' 'Er is een enorme diversiteit aan AH- eigen merk producten: van babylui- ers en rookworsten tot shampoo en pizza's. Voor de kracht van het AH- merk is het van groot belang dat de vormgeving en uitstraling van al die verschillende verpakkingen consis tent is. Dat de klant onmiddellijk her kent dat het om een AH-product gaat. Met zo'n 30 categoiy managers die allemaal hun eigen ideeën in brengen, is het van belang dat de designmanager overzicht heeft over het totaal aan AH producten. De een vindt rood mooi en de ander is weer weg van geel, om het overdreven te zeggen. Bij de nieuwe verpakking

Personeelsbladen | 2000 | | pagina 7