loopbaanmogelijkheden Veel interesse voor Accounting Plaza verhuisd Bereikbaarheid Vormbehoud Drie keer Grootste V.l.n.r Johan Goossens, Bert Tomasini, Tiny van Zoest, Kees Walter en Rens Leegwater pakken uit in Wormer Druk was het begin oktober in het Albert Heijn-hoofdkantoor in Zaan dam. Zeker 135 studerende parttimers en stagiaires kwamen vaak van heinde en verre om zich te oriënteren op een loopbaan 'ergens' binnen Ahold. Voor de gelegenheid was het grote atrium van het Albert Heijn- kantoor door de verschillende Nederlandse Ahold-onderdelen volledig verbouwd tot banen- en loopbaaninformatiemarkt. Naast de stands van de werkmaat schappijen en bedrijfsonderdelen, kon je je licht opsteken bij work shops als je echt het naadje van de kous wilde weten over je kansen binnen Ahold. Voor het eerst kon den ook parttimers van het MBO zich inschrijven voor de Ahold-loop- baandag. De volgende Ahold-loop- baandagzal worden gehouden op 29 maart 2001. Als je als parttimer binnen Ahold werkzaam bent en een studie doet aan MBO, HBO of WO en je ziet een carrière bij Ahold wel zitten, hou dan de mededelingbor den in de gaten. Daar zal de nieuwe loopbaandag worden aangekon digd. Ahold Flitsen november 2000 2700 Medewerkers van de beste AH-winkels (4 fran- chise-vestigingen en 17 filialen) werden op zaterdag 4 november beloond voor hun inspanningen van het afgelopen jaar. Op het jaarlijkse feest in Rosma len werden de winnaars bekend gemaakt van de Beste Winkel Wedstrijd. Bij de filialen ging de hoofd prijs naar een debutant in de finaleronde. Supermarktma nager Ed Vrijenhoek van AH1042 Zoetermeer: 'Het af gelopen jaar heeft het hele team een enorme krachtsin spanning geleverd. Toen be kend werd dat we gewonnen hadden, was het hele team dan ook uitzinnig van blijd schap!' Zijn winkel heeft de prijs onder andere te danken aan visual merchandising en teamspirit. 'Begin dit jaar heeft het VIM-team de winkel onder handen genomen. Een grote klus, maar nog be langrijker is of je die verbete ringen elke dag weer kunt waarmaken. Vanwege de on dertitel van de BWW: "wat moet en wat hoort", heb ik daar extra op gehamerd. Hoe wel dat na elke jury-ronde minder noodzakelijk werd. Als je goed scoort, komt de motivatie vanzelf.' De personeelspot in Zoeter meer is door de overwinning gespekt met 30.000 gulden. 'Na de feestdagen kijken we wat we daarmee doen.' Vol gend jaar blijft de druk op zijn medewerkers groot, denkt Ed. 'Maar daar heb ik, gezien het vormbehoud van het afgelopen halfjaar, het volste vertrouwen in. We zul len veel collega's op bezoek krijgen. En ze zijn van harte welkom.' Begin dit jaar vond vesti gingsmanager Kees Kerver dat zijn winkel na twee keer winst niet meer mee moest doen. Zijn personeel dacht De afdelingen Administratie van Albert Heijn, Gall Gall, Etos, en De Tuinen zijn eerder dit jaar samengebracht in één bedrijf, dat de opvallende naam Accounting Plaza meekreeg, in Wormer verrees een kantoorpand en in het eerste weekend van november verhuisden zo'n 275 mensen naar hun nieuwe werkplek. Accounting Plaza is een zelf standig bedrijf, gespeciali seerd in het voeren van groot schalige administraties. 'Van de goederenadministratie tot de loonadministratie, we ad ministreren de hele keten', zegt commercieel manager Jeroen Huisman. 'Van het mo ment dat een product het DC binnenkomt totdat het ver kocht is.' Ahold besteedt z'n administratie voortaan dus uit. Waarom? 'Om zich volle dig te kunnen richten op het aanbieden van voeding en aanverwante artikelen via winkels en foodservice', aldus Huisman. Voor Accounting Plaza, dat met 275 medewerkers in één klap het grootste bedrijf van Wormer is, betekent de ver zelfstandiging ook dat er zelf klanten kunnen worden bin nengehaald. 'De eerste suc cesvolle stappen op het acqui sitiepad zijn al gezet', zegt Huisman. 'We hebben een aantal franchisers als klant kunnen verwelkomen en er zijn verregaande contacten met anderen. Maar we wer ken daar nog niet bewust aan. Onze eerste prioriteit is inhoud geven aan de nieuwe relatie met onze bestaande lclanten.' Het pand in Wormer ligt vlak achter het markante gebouw van Lassi. De administrateurs pakten er begin november hun spullen uit. Op 24 no vember is de spectaculaire, officiële opening. Wist u dat de vrachtwagens van Albert Heijn jaarlijks zo'n 350.000 keer met meer dan 380 mil joen colli naar de winkels rijden? En dan heb ik het nog niet eens over alle beleveringen die de an dere werkmaatschappijen van Ahold in Neder land dagelijks doen. Logistiek is niet voor niets de ruggengraat van onze onderneming. Echter, zowel op de grote weg als in de stad staan we steeds vaker stil en wordt het ook steeds moeilijker voor ons om bij de achterdeur te ko men. Reden genoeg om de minister van Ver keer en Waterstaat, mevrouw Tineke Nete lenbos uit te nodigen voor een kijkje in onze logistieke keuken. Tij dens een bezoek aan ons distributiecentrum in Pijnacker en het Albert Heijn-filiaal in Leidschendam hebben we over be reikbaarheid gesproken, en met haar onze visie op de toekomst van onze winkels gedeeld. Daar naast gaven wij een toelichting op het logistieke concept van Albert Heijn, Vandaag Voor Morgen Hiermee verminderden wij het totale aantal vrachtwagens aan de achterdeur van de winkels met een factor vier en halveerden wij het totaal aantal gereden kilometers. Met name het feit dat we door gemeenten steeds meer worden gecon fronteerd met uiteenlopende niet op elkaar afge stemde maatregelen waardoor we de stad niet in mogen, is voor ons een grote zorg. Als we met kleinere, en dus met meer, vrachtwagens moeten gaan rijden heeft dat niet alleen consequenties voor kosten, maar ook voor milieu, de kwaliteit van onze producten, files en veiligheid in de stad. En dat terwijl we juist met elkaar groot be lang hechten aan een leefbare binnenstad. Hier besteden wij als bedrijf dan ook veel aandacht aan - zelf én via onze branche-organisaties. Te meer hebben wij het gewaardeerd dat de minis ter hierover met ons van gedachten heeft gewis seld, en ons in het filiaal zeer enthousiast heeft geholpen bij het snel lossen van onze roll on-roll off oplegger. Deze oplegger hebben wij speciaal ontwikkeld om snel filialen in de binnensteden te kunnen bevoorraden. Wij hopen dat dit enthou siasme ons ook weer wat verder helpt bij het ver beteren van de bereikbaarheid van binnensteden. Henk Sterk, Directeur Logistiek Albert Heijn daar anders over en kreeg ge lijk. Voor het derde opeenvol gende jaar werd AH 8501 in Den Dolder winnaar onder de franchisers. 'Juist omdat we al twee jaar de beste zijn, is het in de winkel twee keer zo druk geworden. Toch hebben we de norm over eind weten te houden', zegt Kees met schor re stem, overge houden aanhet feest. 'Na drie keer word je routenier in feesten. Het was dus al snel gezellig.' Voor degenen die dat nog niet wisten, waren er als al tijd spetterende muzikale op tredens. Dit jaar van 'Tae Bo' Tatjana en Trijntje Ooster huis. Na de prijsuitreiking hielden de Venga Boys het pu bliek nog lang op de dans vloer. De Venga Boys hielden 2700 AH'ers lang op de dansvloer

Personeelsbladen | 2000 | | pagina 3