Nieuwe AH-buurtwinkel valt in de smaak Ahold scoort boven verwachting van Etos Qcu ftOAT Pn Deze maand Nakomertje Resultaten goed ontvangen Ahold maakte begin juni de resultaten over het eerste kwartaal bekend. Het gaat goed met de onderneming. De winst over de eerste 16 weken van het jaar steeg met 31,5% tot Euro 230,2 miljoen. Dat is een aanzien lijke stijging, zeker als je die afzet tegen de omzet, die in dezelfde periode 18% steeg tot Euro 11,0 miljard. De, in vergelijking met vorig jaar, hogere dollarkoers zorgde ook voor een prettige bries in de rug. De Nederlandse werkmaatschap pijen zorgden voor een omzetstij ging van 8,8% en het bedrijfsre sultaat (winst voordat de belasting is betaald) steeg met 8,5%. In de VS steeg het bedrijfsresultaat be langrijk. Alle Ahold-supermarktke- tens hebben daaraan bijgedragen, vooral Giant-Landover en Stop Shop. De grootste stijging werd gemaakt in Latijns-Amerika. Daar deden Bomprego uit Brazilië en Disco in Argentinië het erg goed. Boven dien telde dit kwartaal voor het eerst La Fragua in Guatemala, El Salvador en Honduras mee in de resultaten. De omzet steeg 44.7% (Euro 1,1 miljard) en het bedrijfs resultaat met 47,8% en kwam uit op Euro 28,7 miljoen. De beleggers en de financiële analisten waren tevreden over de eerste kwartaalresultaten van Ahold. De cijfers waren beter dan zij verwacht hadden. Ook de voor beleggers belangrijke winst per aandeel steeg sterk met 30,8%. Over heel 2000 verwacht de Raad van Bestuur dat de winst per aan deel -exclusief de invloed van valutakoersen- zal stijgen met 17 tot 20%. 57e jaargang Etos Groep settelt zich in Beverwijk pag.3 AH HK'ers helpen DC-collega's pag.3 nummer 6 juni/juli 2000 Nieuw: Accounting Plaza pag.4 'Thai zijn ijdeltuiten' pag.5 Etos wint Franchise trofee pag.9 Winstdeling vanaf 2001 OR-pag. 10 AH schenkt gratis koffie pag. 11 Gemengd huwelijk pag. 12 pag. 6 en 7 NIEUWSBLAD VOOR MEDEWERKERS VAN KONINKLIJKE AHOLD NV Zin om een kijkje te nemen in Ahoid's winkels in Praag? Flaneren op historische bruggen en dineren in een Tsjechisch toprestaurant? Kijk dan snel op pagina 5, vul de ban in en stuur 'm op. Voor je het weet, maak jij een droomreis naar deze droomstad. Nieuw winkelbeeld Gall Gall. Eind dit jaar moeten alle 500 Gall Gall-winkels voldoen aan een splinternieuw winkelbeeld dat beter aansluit bij het merk Gall Gall. Het nieuwe concept is inmiddels te bewonderen op het Amsterdamse Gelderlandplein. Zie verder pag. 9. 0p 7 juni opende in het Haagse Zeeheldenkwar tier een geheel nieuwe buurtwinkel op feestelij ke wijze haar deuren. Wie in AH 1048 rond loopt valt direct de rui me en overzichtelijke in richting op. Je kunt van uit elke hoek van de win kel de overkant zien. De bekende winkelpaden zijn verdwenen en ver vangen door een drietal eilanden. Zo is er een groente-, een brood- en een wijneiland. 'De nadruk in deze winkel ligt op vers', zegt supermarkt manager Nunzio Calla een week na de opening. 'Met een assortiment dat zo'n 5.000 ar tikelen omvat, kun je voor de komende 48 uur hier terecht. Dat betelcent dat we minder houdbaar hebben en relatief veel vers, vooral gericht op gemak. Dus bijvoorbeeld voorgesneden.' Het buurtwin- kelconcept is gebaseerd op drie gebruiksmomenten Calla: 'Bij binnenkomst tref je eerst alle verse en houdbare producten voor het ontbijt en de lunch. Loop je verder dan kom je automatisch langs het ruime en verse maaltijden assortiment. Als laatste is er voor een ieder wel wat lek kers in de borrel- en snaclc- hoelc.' Het is Albert Heijn's beleid om vooral tussen haar klanten te zitten. Een buurt winkel - de naam zegt het al - hoort in de buurt. Op de avond voor de opening was de hele buurt dan ook uitge nodigd voor een originele openingsreceptie. 'De mensen vonden het heel leuk om met een lekker glas wijn en een hapje hun nieuwe winkel te leren kennen. Vooral de ruim telij lcheid en overzichtelijk heid vielen in de smaak,' reageert Nunzio 'Sinds die receptie is het hier niet meer rustig geweest. Een teken dat dit concept werkt.' Velen zullen niet-begrijpend hebben opgekeken toen vorige maand Flitsen in de bus viel. Op de wikkel met de aanbieding voor Flitsen- lezers van Etos Mijn Baby en Voor Mamma veizorgingsproducten stond een grote lege ruimte waar een foto van een mooie baby had moeten staan. Door een fout in het productieproces is dat tot onze spijt niet gebeurd. Zonder die foto was de tekst 'Waar haalt deze kleine de energie vandaan?' niet helemaal te begrijpen. Omdat we je deze kleine niet willen onthouden, drukken we hem hier alsnog af.

Personeelsbladen | 2000 | | pagina 1