Eerste paal d Gall Gall opent webwinkel AH start proef met verkoop cd's en video's lilSlllllllllll Deze maand Nieuw onderkomen Etos, De Tuinen en PragmaCare Profiteren Algemeen publiek Spectaculaire website gaat extra omzet brengen SAH002000651 Flitsen Landelijk oktober 1999 56e jaargang nummer 9 oktober 1999 Energie: Ahold- bedrijven willen 32% minder energie gebruiken, pag.3 Interview: De toekomst van e-commerce, pag.4 Around the world: Hypernova 3 open in Tsjechië, pag.5 Prijs: Etos wint retail jaarprijs, pag.9 World Champions: foto's van een wereldactie, pag.9 Koers: raad de eindkoers van het AH Vaste Klanten Fonds en win 5 units, pag. 11 The making of... Hittepit, een wonder der natuur, pag. 12 van het gaat de wereld pagina 6 en 7 NIEUWSBLAD VOOR MEDEWERKERS VAN KONINKLIJKE AHOLD NV Wethouder Bakker van Beverwijk (1) en Etos-directeur John van der Ent Vrijdag 24 september werd op het Beverwijkse bedrijventerrein Wijkermeer de eerste paal geslagen voor de bouw van het nieuwe kantoor en distribu tiecentrum van de Etos-groep. Het distributiecentrum van waaruit naast Etos ook De Tuinen en PragmaCare (farmaceutische groothandel) bevoor raad zullen worden, moet in maart 2000 gereed zijn. Het kantorencomplex zal in mei in gebruik worden genomen. 'In Beverwijk zullen we sa men met De Tuinen volop ruimte hebben om onze groeiplannen te realiseren. Door vanuit hetzelfde onder komen te werken kunnen we optimaal profiteren van el- kaars kennis en kunde', aldus Naast wethouder Bakker van Beverwijk en tal van genodig den waren er opvallend veel Etos-medewerkers aanwezig op deze historische dag. Etos- directeur John van der Ent noemde het slaan van de eer ste paal een 'mijlpaal in het bestaan'. Van der Ent. De gemeente Beverwijk is ook blij met de komst van de Etos-groep. Vol gens wethouder Bakker geeft het de gemeente extra uit straling en is het een impuls voor de werkgelegenheid. Na de succesvolle start met de verkoop van boeken gaat Albert Heijn vanaf week 46 ook cd's verkopen. 'Dit is een lo gische uitbreiding van ons Home Entertainment-assortiment,' zegt Esther Koetsier, verantwoordelijk voor de snelgroeiende category bij Albert Heijn. Naast de verkoop van cd's zal het videoassortiment fors worden uitgebreid. 'Deze uitbreiding is een extra stuk je service aan onze klanten. Die zijn er al enige tijd aan gewend om naast een goede fles wijn en een lekkere maaltijd ook een leuk boek of spannende videofilm in de supermarkt te vinden. De stap naar de verkoop van cd's is dus helemaal niet vreemd.' Vanaf week 46 zal er in een be perkt aantal supermarkten een actuele top 20 in de schappen liggen. 'Je moet dan denken aan de toppers van dit moment, zoals bijvoorbeeld Mariah Carey.' Naast cd's zal er ook vaste schapruimte worden ingeruimd voor een uitge breid video-assortiment. 'We ver kopen al bijna een jaar actiematig nieuwe titels zoals Titanic en Mu- lan.' In de proef is er plek voor een actuele top met wisselende titels, van zowel speelfilms als kinderfilms. Cd's en video's zullen in de buurt van de boeken te vin den zijn. Bij de start van de boekverkoop was er nogal wat kritiek vanuit de boekenbranche. 'Klopt, zegt Koet sier, 'maar die is vrij snel weer gaan liggen. Ons assortiment is ook niet te vergelijken met dat van de speciaalzaak. Dat geldt ook voor cd's en video's. Wij rich ten ons meer op impulsaankopen en een algemener publiek.' Gall Gall lanceert als eerste slijterijketen in Neder land e-commerce. Consumenten met een internet aansluiting hebben vanaf begin november toegang tot een gigantische wereld van wijn, whisky en an dere dranken. Via www.gall.nl kunnen ze niet al leen virtueel webwinkelen, maar ook vragen stellen aan experts, een eigen wijnkeldermanagementsys teem aanleggen en een bod uitbrengen tijdens een digitale veiling. dere dranken en combinaties van wijn en spijzen.' Gall Gall bedient met de website niet alleen bestaande klan ten, maar boort bovendien een hele nieuwe groep klan ten aan. Zie verder op pagina 3 Volgens projectmedewerker Udo Göebel biedt de site een aantal belangrijke voordelen voor de consument. 'Op de si te wordt een breder en exclu siever assortiment aangebo den dan in de winkels. Dat zijn nu nog zo'n 400 artike len, maar binnen enkele maanden zijn dat er meer dan 1000. De klant kan al de ze producten bestellen en heeft ze binnen vijf dagen in huis. Bovendien kunnen be zoekers 24 uur per dag infor matie opvragen over wijn, an-

Personeelsbladen | 1999 | | pagina 1