JAAKVERSLAGEDITIE Personeelsblad Ahold nv 43e jaargang no. 4 -april 1986 Omzet en bedrijfs resultaat van Ahold in 1985 gestegen 19 8 5 OOK IN 1985 INGRIJPENDE VERANDERINGEN Miro, Leifo, CadaDia, Kok-Ede, Instel, James Jaarverslag editie Flitsen Flitsen SAH002000488 Flitsen Landelijk april 1986 Was er op algemeen sociaal gebied (CAO-onder- handelingen, arbeidsduurverkorting e.d.) vorig jaar min of meer sprake van een adempauze, in een aantal andere opzichten werd 1985 - evenals 1984 - gekenmerkt door ingrijpende veranderin gen. De herstructureringen bij een aantal werk maatschappijen bijvoorbeeld. De reeds in 1984 ingezette herstructurering bij Miro werd in 1985 voortgezet met een enorme inzet van vele men sen binnen en buiten deze werkmaatschappij. Dit leidde onder meer tot maar liefst zes adviesaan vragen bij de ondernemingsraad van Miro. Onvermijdelijk In zijn Sociaal Jaarverslag 1985 schrijft de Raad van Be stuur hierover onder meer: „Tussentijds is veelvuldig overleg gepleegd met een platform van vertegenwoor digers van de betrokken on dernemingsraden en de COR. Deze geconstrueerde overlegvorm heeft positief gewerkt en heeft de zorgvul digheid en de acceptatie ver hoogd. Centraal in dit over leg stond het niet afgeven van een verklaring dat geen gedwongen ontslagen zou den plaatsvinden. Deze on zekerheid was onvermijde lijk. Een schijnbare zeker heid had mogelijk een ireëel verwachtingspatroon opge roepen dat bedreigend had kunnen werken. Door de nieuwe overlegstructuur is voor deze aanpak acceptatie gevonden." De Raad van Bestuur zegt, dat de eerste fase van deze herstructurering (het afsto ten van de non-food activi teiten) naar tevredenheid is voltooid. Van de oorspron kelijk 921 mensen die hier mee gemoeid waren, zijn 861 intern of extern her plaatst, 28 medewerkers hebben gebruik gemaakt van de 571/2 jarigen-regeling, 3 mensen zijn nog niet her plaatst. „Uiteindelijk moest helaas voor 29 mensen een ontslagvergunning worden aangevraagd." Leifo Een andere ingrijpende ver andering in 1985 was de offi ciële invoering van het Leifo- organisatiemodel in alle filia len van Albert Heijn. „In de komende jaren zullen de no dige inspanningen geleverd moeten worden om het werken volgens de Leifo- doelstellingen concreet in houd te geven. Deze inspan ningen zullen met name op het opleidingsvlak liggen. Ook de herplaatsingen in het kader van de afbouw van de De totale omzet van de gezamenlijke Ahold- bedrijven in Europa en de Verenigde Staten is in 1985 gestegen met 8,9% tot 12,1 mil jard. Het jaar daarvoor werd een omzet be haald van 11,1 miljard. Zowel in Nederland als in Amerika moest keer op keer een gede gen antwoord worden gevonden op de on verminderde concurrentie. Door een slagvaardige opstelling, een concurrerend prijsbeleid en de gunstige ligging van de fi lialen is het mogelijk geweest een verdere omzetgroei tot stand te brengen. Zodoende kon ook het bedrijfsresultaat (omzet min kosten) verder stijgen. De totale omzet van de Ahold-bedrijven in Neder land kwam in 1985 uit op ƒ6.875 miljoen (1984: 6.500 miljoen). Het be drijfsresultaat in ons land on derging in de verslagperiode een lichte stijging. De Raad van Bestuur schrijft daar in het jaarverslag over, dat te genover de tegenvallende resultaten bij Miro en de kosten die gepaard gingen met de overschakeling op de nieuwe formule, een hoger resultaat bij Albert Heijn stond. Het bedrijfsresultaat afdeling Dataroom verlopen volgens plan. Afstotingen en uitbreidingen Er waren nog meer verande ringen. Zo werd de Spaanse supermarktketen CadaDia overgedragen aan een Engel se detailhandelsorganisatie. Daarentegen werden de Ahold-activiteiten uitgebreid door de verwerving van Kok-Ede en Instel, die met hun 441 medewerkers beide onder eigen naam blijven werken, en door de overna me van de telefoon-super- markt James Telesuper met 52 medewerkers. In overleg met de betrokken vakbon den en de ondernemingsra den is afgesproken dat het arbeidsvoorwaardenpakket van deze ondernemingen de eerste jaren niet veranderd zal worden. Het aantal Albert Heijn-filialen daalde met 2 tot 426, maar het aantal fran- chise-winkels (kruideniers die de naam Albert Heijn mogen voeren) nam met 5 toe tot 51. Er kwamen 9 Etos-drogisterijen bij (102 in totaal nu) en het aantal Al- berto-slijterijén steeg met 9 tot 85. De overige werk maatschappijen bleven in omvang nagenoeg gelijk. In 1986 zullen de centrale sla gerijen te Maarssen en Rijs wijk worden samengevoegd in een nieuwe vestiging in Zoetermeer. in Nederland bedroeg 90 miljoen (1984 86 mil joen). De omzet van de be drijven in de Verenigde Sta ten, gebundeld binnen Ahold Internationaal, steeg van US 1.440 miljoen naar US S 1.568 miljoen. Ook het Amerikaanse bedrijfsresul taat was opnieuw hoger en kwam uit op US S 32 miljoen (1984: US S 31 miljoen). De ze positieve ontwikkelingen zijn te danken aan Giant Food Stores. BI-LO boekte namelijk een iets lager resul taat in het verslagjaar. Het April 1986 Oplage: 41.000 Redactiesecretariaat: Ankersmidplein 2 Kamer 1703 1506 CK Zaandam telefoon 075-592519 Hoofdredacteur: mevrouw T. Plooijer Plv. hoofdredacteur: E. Muller Redactie en produktie: PR Bureau van Hulzen gecombineerde bedrijfsre sultaat van Ahold nam met 8,5% toe tot 197,4 mil joen. In 1984 was dat ƒ181,8 miljoen. De Raad van Bestuur noemt een aan tal andere bijzondere facto ren dat met name de omzet ontwikkeling heeft beïn vloed. De detailhandelsacti viteiten in Spanje, gebundeld onder de naam CadaDia, Vervolg op pagina 4 Hieronder een overzicht van enkele belangrijke gegevens van de Nederlandse Ahold-bedrijven. Van personeel ten minste V3 van de normale arbeidstijd werkzaam 'Excl. CadaDia, onderlinge leveringen

Personeelsbladen | 1986 | | pagina 1