Nieuw beeldmerk voor AC Restaurants SNEEK OP DE EERSTE RANG Cijfers 1985 en yj ensendieck-therapeuten dividendvoor- Verkeerde houding stel Ahold oorzaak veel klachten Verder in Flitsen Oplage: 38.000 Personeelsblad Ahold nv 43e jaargang no. 3-maart 1986 JAARVERSLAG EDITIE FLITSEN SAH002000487 Flitsen Landelijk i AC Restaurants is inmiddels al weer zo'n twee jaar hard bezig met het verbeteren van haar kwaliteits imago. Het is de bedoeling, dat AC steeds meer gezien gaat worden als restaurant langs de weg in plaats van wegrestaurant. Allerlei veranderingen zijn inmiddels in gang gezet om in te spelen op de nieuwe wensen van de consument. Zoals bekend, is in een aantal vestigingen bijvoorbeeld al de be kende zelfbedieningslijn verwijderd en vervangen door de 'eilanden' of buffetten, waarop gerechten en dranken worden aangeboden. In het kader van deze kwaliteitsactie past uiteraard een nieuw beeldmerk. Het bekende AC-bord, vork, mesje en kopje zal worden vervangen door een logo met drie koks op een bor deauxrode achtergrond. Marketing-manager Frits Vis ser zegt over het nieuwe beeldmerk: ..Het oude logo beeldde precies uit, wat we waren: een wegrestaurant. Langs de snelwegen staan nog altijd borden met een vork en een mes, die aange ven dat er een wegrestaurant in de buurt is. Wij willen van de wegrestaurant-imago af. dat het nieuwe beeldmerk volledig past bij onze nieu we positie en dat onze gas ten dat ook zo ervaren. Wij gaan ons ook meer richten op de uit-eten-gaan-markt en met de vernieuwde opzet zal dat zeker lukken." De nieuwe huisstijl zal overi gens heel geleidelijk worden ingevoerd. Allereerst zal be gonnen worden met de lichtreclames op de daken. Het nieuwe beeldmerk Vandaar dat wij ons beeld merk hebben gewijzigd. De drie koks moeten aangeven, dat je bij AC Restaurants niet even snel iets krijgt voorge schoteld en binnen tien mi nuten de deur weer uit moet. AC Restaurants, daar is het goed en lekker eten voor een redelijke prijs met volop service. Uit een vorig jaar gehouden marktonderzoek is gebleken Evenals voorgaande ja- slageditie van Flitsen, ren verschijnt er in die geheel gewijd zal april geen gewone Flit- zijn aan het jaarverslag sen. In plaats daarvan 1985, dat op 9 april a.s. ontvangt u de Jaarver- verschijnt. De medewerkers van AI I-fi liaal Sneek zaten tijdens de 14e Elfstedentocht op de eer ste rang. Vanuit de kantine genoten zij een vrij uitzicht op de vaart, waarover 's mor gens in alle vroegte de wed strijdrijders, en later op de dag de toerrijders, langs kwamen. Tussen de vele dui zenden recreatieve schaat sers, waaronder naar ver wachting nog veel meer Ahold'e)-s, ontwaarden zij ook twee collega's: Marco Si- monsma en Werner Harms- ma. Beiden volbrachten de tocht. Marco, die zijn tweede kruisje behaalde, deed er der tien uur over Wemer had iets langer nodig dertien uur en 45 minuten. 26 Februari was overigens een stille dag in filiaal Sneek, en waar schijnlijk niet alleen daar. Ondanks twee in het filiaal geplaatste televisies, bleven de klanten weg om thuis of er gens langs de route het ver loop van de tocht te volgen. Een verschijnsel waar al een beetje rekening mee was ge houden, want de helft van de medewerkers bad vrij-af. ALBERTO MAAKT CADEAUBON NEN VOOR PASEN 10% MEER WAARD Met Pasen kopen veel consumenten weer eens een extra lekker drankje. Of drinken een wat betere wijn. Voor alle Ahold'ers maakt Alberto het ex tra aantrekkelijk hun cadeaubon te beste den: de waarde wordt met 10% verhoogd. De cadeaubon moet overigens vóór Pasen worden besteed en uit eraard volledig wor den gebruikt. Natuurlijk kan Alberto geen gewoonte gaan maken van dit aanbod. Naar verwachting zal rond Pasen het 50ste Alberto-filiaal zijn om gebouwd in de nieuwe huisstijl. Een plezieri ge aanleiding om even op te toasten. De gecombineerde omzet van Ahold was 12,1 miljard in 1985, vergeleken met 11,1 miljard in 1984, een stijging van 8,9%. De omzet nam met 1,7% toe als gevolg van wisselkoersveranderin gen ten opzichte van de gulden. De geconsoli deerde omzet van Ahold nv nam met 5,8% toe tot 6,9 miljard, terwijl de Stichting Ahold Interna tionaal een omzetstijging liet zien van 8,9% tot US dollar 1,6 miljard. Het gecombineerde resul taat na belastingen van Ahold nam in 1985 toe met 12,8% tot 122,5 miljoen, vergeleken met 108,6 mil joen in 1984. De invloed van de wisselkoersveranderin gen van de dollar t.o.v. de gulden op het resultaat over 1985 was te verwaarlozen. De winst per aandeel en de daarmee verbonden partici patie in de Stichting Ahold Internationaal kwam in 1985 uit op 7,38(1984: 6,63). De nettowinst in procenten van het eigen vermogen be droeg 15,1 vergeleken met 12,9 in 1984. Deze toename is naast stijging van de netto winst het gevolg van een da ling van het eigen vermogen tot 812 miljoen eind 1985 (1984: 840 miljoen). On danks toevoeging van de in gehouden winst daalde het eigen vermogen voorname lijk als gevolg van verwer king van wisselkoersver schillen. Het gecombineerde bedrijfs resultaat is met 8,5% toege nomen van 181,8 miljoen in 1984 tot 197,4 miljoen in 1985. In het verslagjaar werd door Ahold nv een be drijfsresultaat behaald van 89,8 miljoen (1984: 85,8 miljoen), terwijl door de Stichting Ahold Internatio naal een bedrijfsresultaat van US dollar 32,2 miljoen (1984: US dollar 29,9 mil joen) werd gerealiseerd. In Nederland behaalde Al- bert Heijn een hoger resul taat, evenals de meeste ande re detailhandelsactiviteiten. Belangrijkste uitzondering De helft van de beroepsbevolking heeft (al of niet ernstige) klachten over allerlei lichamelijke on gemakken. Pijnlijke voeten, een zeurderig gevoel in de nek, een slechte spijsvertering, hoofdpijn- Ons lichaam signaleert het zonder mankeren als er iets fout gaat. Pijn wil immers niets anders aan geven dan: opgepast, niet verder gaan. Veel kwa len doen we onszelf aan door tegen de natuur in te gaan. Verkeerd eten, veel roken en drinken, maar ook door bijvoorbeeld het dragen van ver keerd schoeisel (zie Flitsen van november). In dat rijtje hoort ook het - meestal onbewust - aanne men van een verkeerde lichaamshouding. hierop was Miro, die in 1985 een groter verlies incasseer de. De overname van Kok- Ede in 1985 had een positief effect op de resultaten. In de Verenigde Staten zag BI-LO haar resultaat enigszins afne men, terwijl Giant Food Stores een verbetering liet zien. Voorgesteld wordt over 1985 een dividend uit te ke ren door Ahold nv van 1,35 per gewoon aandeel (1984: 1,25); hiervan werd reeds 0,50 als interimdivi dend betaalbaar gesteld. Daarenboven heeft de Stich ting Ahold Internationaal be sloten per participatie US dollar 0.15 uit te keren (1984: US dollar 0,1125); hiervan werd reeds eerder US dollar 0,05 uitgekeerd. Onvoorziene omstandighe den voorbehouden, wordt in 1986 zowel in Nederland als in de Verenigde Staten een hogere omzet en een hoger resultaten na belastingen verwacht. De omrekening van de US dollarresultaten zal, naar het zich laat aan zien, echter tegen aanzien lijk lagere omrekeningskoer sen plaatsvinden dan waar van in 1985 sprake was. Met Ahold-bedrijfsarts T. Kwant sprak Flitsen over houdingscorrec tie en maakte vervol gens kennis met de Mensendieck-methode. „De grootste fout die de mens ooit heeft ge maakt is, dat hij op twee benen is gaan lo pen. Als hij gewoon, Vervolg op pagina 2. Interview met Vietna mese DC-Zwolle mede werker Pagina 2. Staatssecretaris be zoekt Miro. Pagina 3- Etos in zee met kap persketen. Pagina 4. Franchise-ervaringen in Mijdrecht. Pagina 5. 65+ interview. Pagina 9. Vraag naar kleinver- pakking neemt toe. Pagina 10. Zo maar... AH-filiaal 1125. Pagina 12

Personeelsbladen | 1986 | | pagina 1