Omzet Ahold naar 12,1 miljard gulden Stagelopers zijn geen meelopers Verder in Flitsen «ffipmw AC „Brohltal Ost scoort hoog Oplage: 38.000 Personeelsblad Ahold nv 43e jaargang no. 1 - januari 1986 Oud-medewerkers Miro goed opgevangen in nieuwe baan fffflffÜS $§881 ffigflfe RllS8n Land0l'jk januari 1986 63 Flitsen LAGE WEID! Volgens de heer Heijn blijft het rendement echter onder druk staan. Een scherp prijs beleid met lage prijzen blijft immers, zowel in Nederland als de Verenigde Staten, noodzakelijk. Daarbij komt dat de kosten in 1985 hoog waren. Gezien de begrotin gen zal dat in 1986 niet an ders zijn. In verband daarmee riep de heer Heijn op tot een groot kostenbewustzijn, volledige inzet en betrokkenheid. Gezamenlijke gemotiveerd heid is nu eenmaal onont beerlijk voor het bereiken van onze doelstellingen. Overigens is het onderwerp motivatie en betrokkenheid een onderwerp dat, ook in 1986, sterk de aandacht heeft van de Centrale Onder- Verrassende wijnen Het Genootschap voor de Vrienden van de Goede Wijn bestaat al meer dan 27 jaar. Traditiegetrouw opent het ook ditmaal het jaar met een zogenaamde „Wie Durft-aanbieding" met verrassende wijnen. Zie pagina 5. ■HMBHHBHHSII nemingsraad. Vooral een goede teamgeest en de be langrijke kleine dingen die het 'm doen zijn onontbeer lijk voor het bereiken van de doelstellingen. Een positieve sfeer straalt door naar de klant. Klantgerichtheid in al het denken en doen bepaalt het succes van Ahold. Vanuit die gedachte sprak de heer Heijn vertrouwen uit in de toekomst van het bedrijf. In zijn toespraak tot de Zaan- se Ahold-medewerkers ging hij ook nog even in op enige werkgelegenheidsaspecten. Het aantal medewerkers groeide in 1985 met ca. 1.500. Omgerekend naar volledige arbeidsplaatsen be tekent dat een toename met ongeveer 900. Hierbij is de overname van Kok-Ede en Instel in 1985 buiten be schouwing gelaten. Ahold heeft momenteel bij na 50.000 medewerkers; 35.500 daarvan zijn in Ne derland werkzaam. Tijdens de nieuwjaarsbijeen komst maakte de heer Heijn de benoeming bekend van drs. C.H. van der Hoeven. Deze is met ingang van 1 ja nuari 1986 lid van de Raad van Bestuur waarbinnen hij zich vooral zal toeleggen op de financiële gang van zaken. Het Duitse tijdschrift „Au to Reise" heeft AC Res taurant „Brohltal Ost" bij de top-vier geplaatst van de 170 Duitse wegrestau rants. Weinigen zullen Op 20 oktober jl. onstoncl er eett fikse brand in AC Restau rant Lage Weide. Twee maanden lag bet bedrijf stil. De activiteiten werden echter weer gestart op 13 december en wel in dezelfde tent die af gelopen jaar onderdak bood aan AC Restaurant Sevenum. De gasten van AC Lage Weide reageren zeer positief op de nieuwe accommodatie waarin plaats wordt gebo den aan 295 personen. In het zelfbedieningsgedeeltè zijn 180 plaatsen; bet bedie ningsrestaurant kan 115 personen herbergen. Tijdens de, voor AC Restau rants succesvol verlopen, kerstdagen ivas ook AC Lage Weide volgeboekt. Kerst 1985 ligt al weer enkele weken achter ons. Opstoppin gen in gangpaderi, overvolle winkelwagentjes en bood schappenlijstjes op Ad-for maat zijn vergeten maar ivij willeii toch nog even stil staan bij die duizenden me dewerkers die zich in de drukke decembermaand heb ben ingespanneri om alles vlot en regelmatig te laten verlopen. Daarom bezocht Flitsen Albert Heijnfiliaal 1155. Een verslag op pagina 11. bemerkt hebben dat het om een Nederlandse on derneming gaat. Flitsen ging in Duitsland een kijkje nemen. Zie pagina 10. Zo lang er beroepson derwijs bestaat, bestaan er stages. Elk jaar over spoelen honderden scholieren en studen ten het bedrijfsleven om praktische ervaring op te doen of, zoals de dikke Van Dale meldt, „de praktijk te leren bij een oudere ambtge noot". Het vinden van een stageplaats is te genwoordig niet meer zo eenvoudig. Ook op de stagemarkt is de rek er inmiddels uit. De vraag staat in geen en- ■in kele verhouding meer tot het aanbod. Leerlin gen mogen blij zijn als ze ergens geplaatst kunnen worden. Als ze daarbij ook nog werk krijgen waar ze in het kader van hun studie iets aan heb ben, dan mogen ze hun han den dichtknijpen. Ook Ahold krijgt elk jaar een stroom aanvragen om stageplaatsen. Hoewel de werkmaatschap pijen en -diensten hun best doen om zoveel mogelijk stagiairs te plaatsen, kunnen lang niet alle verzoeken ge honoreerd worden. Flitsen sprak met twee stu denten die wel geplaatst konden worden. Ze werken beiden op het Directoraat P O van Centrale Diensten in het hoofdkantoor in Zaan dam. HBHH Mariëtte Oosterhuis (27) uit Leiden studeert arbeids- en organisatiepsychologie aan de Rijksuniversiteit in haar woonplaats. (Vervolg op pagina 2) Nu de reorganisatie van Miro een feit is willen we toch graag weten hoe het met onze ex-collega's gaat bij hun nieuwe werkge vers. Flitsen zocht ze op en noteerde een paar er varingen. Meer op pagina 4. Personeelscontract Au toverzekering Ahold nv, pag. 2 Nieuwe kleding voor medewerkers AC Res taurants, pag. 5. CORRelatie, pag. 6 en 7. Personalia, pag- 8. E. Gijtenbeek: „Ik droom nog vaak van Ahold", pag. 9- Toko gaat weer volop meedoen, pag. 10. Kerstdrukte in de fi lialen, pag. 11. Zo maar... Miro Leeu warden, pag. 12. Ahold heeft in 1985 een omzet behaald van onge veer 12,1 miljard gulden. Ten opzichte van het jaar daarvoor betekent dit een stijging van ca. 9%. Dit maakte de heer A. Heijn op 6 januari jl. be kend in zijn nieuwjaarstoespraak voor de mede werkers van het hoofdkantoor te Zaandam. In zijn toespraak herhaalde hij dat, zoals reeds eerder stond aangegeven in het tussentijds be richt, een hoger resultaat voor 1985 wordt voor zien dan dat in 1984.

Personeelsbladen | 1986 | | pagina 1