Belangstelling voor AH- concerten groeit nog steeds Eerste inlading DC Zwolle Verder in Flitsen „Vers"nog dezelfde dag in Oldenzaal Frans Wester naar Amerika Dividendvoorstel Ahold onveranderd ■■BBBIillllBlEU Oplage: 33.000 Personeelsblad Ahold nv41e jaargang no. 3-maart 1984 Jaar verslag Editie Flitsen Dit jaar voor de twintigste keer Lentebeeld van Cover Girl heet „Fashion Fiesta" Eerste uitkering Stichting Ahold Internationaal SAH002000465 Flitsen Landelijk maart 1984 kj iriitsen Evenals vorig jaar ver schijnt er volgende maand geen gewone Flit sen. In plaats daarvan ont vangt u een Jaarverslag Editie Flitsen die geheel gewijd zal zijn aan het Jaarverslag 1983 dat op 10 april a.s. verschijnt. Rentetoeslag Spaar fonds (pag. 2); „Wennen aan scannen" (pag. 5); Gastgericht bezig zijn bij AC Restaurants (pag. 4); Automatisering en het abacadabra van de twintigste eeuw (pag. 7); CORRELATIE (pag. 6); Personalia (pag. 8); Rob Schreuder, nieuwe manager area 8820 (pag. 9); Nieuws van de Werk maatschappijen (pag. 10 en 11); Zo maar (pag. 12). Op 21 februari jl. raak te een vrachtwagen ge laden met AH-produk- ten op de E8 ter hoogte van Apeldoorn in de slip en belandde ver volgens in het talud. De oplegger scheurde open zodat de goede ren in de berm terecht kwamen. De chauffeur kwam met de schrik vrij. Er deden zich ver der geen persoonlijke ongelukken voor. On middellijk nam DC Til burg, van waar de vrachtwagen afkomstig was, maatregelen om het filiaal in Olden zaal, waarvoor de goe deren bestemd waren, nog dezelfde dag te be voorraden. Men bleek echter alleen om „vers" verlegen te zit ten en dat werd keurig op de dag des onheils afgeleverd. Hieruit moge blijken dat de DC's ook bij calamitei ten hun afspraken met de te beleveren filialen nakomen. „Ik heb een klein klantje met een distributiepro bleem. Jullie kunnen hem daarbij helpen." Die opmerking van Prad-directeur M. Aronson aan het adres van de Albert Heijn-directie betekende de inzet van een muzikaal avontuur waarin Albert Heijn nu alweer 20 jaar - en con amore - is verwik keld. Met plezier, want de abonnementsconcer ten staan nog altijd volop in de belangstelling en vormen een gewaardeerd onderdeel in het con cert-assortiment. Twintig jaar, waarin het aantal concerten is gegroeid van drie tot 24 concerten per jaar. Flitsen sprak met de heren C. Govers en D. Jonker. Eerst genoemde was als toenmalig directeur van Albert Heijn nauw betrokken bij de opzet en verdere uitwerldng van de plannen. Sedert meer dan tien jaar is hij bestuurslid Zie verder pagina 2. Dirigent Alston Kersjes (rechts op de foto), die in 1967 be gon met een mondelinge toe lichting op de concerten, wordt hartelijk toegesproken door oud-burgemeester van Amsterdam, W. Polak, tijdens zijn afscheidsconcert in 1983 Zittend, in het midden, de heer C. Govers Links de heer JW. Loos, directeur van het APhO. Na drie jaar directeur te zijn geweest van Etos, ver trok Frans Wester op 15 februari jl. naar het land van Uncle Sam waar hij per die datum is be noemd tot Marketing Di rector van BI-LO. Op pagi na 4 kijkt hij terug op zijn tijd bij Etos en werpt een blik op de toekomst van de discount-drogisterij. Ook gaat hij in op wat de „landverhuizing" voor hem betekent. Dagen lang slecht weer maakten op 9 februari jl. plaats voor een strakblau we hemel met een stra lende zon. Beter weer is bijna niet denkbaar in de bouw. Toch werden de bouw- en inrichtings werkzaamheden aan het nieuwe Albert Heijn Dis tributiecentrum (DCO) in de Zwolse Marslanden die dag vroeger dan gebrui kelijk beëindigd. Rond de klok van drie dromden de bij de bouw en installatie betrokken medewerkers van de aannemer en de installatiebedrijven sa men op het uitgifteplat form. Inmiddels is die ruimte dagelijks in beslag genomen door uitgaande goederen. Toen stond het daar nog vol met inne mende mannen, want in een der hoeken was een buffet opgesteld, van waaruit drankjes e.d. wer den uitgereikt. Een feest je? Inderdaad. Een klein feestje. Aanleiding voor de onge bruikelijke samenscholing op het platform was het feit dat die middag de eerste vrachtwagencombinatie met goederen voor het distribu tiecentrum was gearriveerd. Daarmee was opnieuw een mijlpaal bereikt in de tot standkoming van dit voor AH zo belangrijke DC. Met de komst van deze eerste la ding was het DC niet alleen meer het werkterrein van de aannemer en zijn partners en de mensen van Ahold's Dienst Technische Projecten (DTP). Vanaf dat moment was het ook het echte werk- Zie verder pagina 2. Nagels, lippen, wangen en ogen mogen van Cover Girl, een make-up-lijn die in Nederland uitsluitend verkrijgbaar is bij de gro tere AH-fïlialen, fel con trasteren met de natuur lijke aardkleuren van de lente of juist ingetogen in hetzelfde gamma passen. Over de komende voor jaarsmode en de len tekleurtjes van Cover Girl die onder de naam „Fas hion Fiesta" het licht mochten zien, een artikel op pag. 5. De Raad van Bestuur zal aan de algemene vergade ring van aandeelhouders van Ahold nv (deze wordt 26 april a.s. gehouden) voorstellen het dividend, evenals vorig jaar vast te stellen op 5,00 in con tanten per gewoon aan deel. Het aantal van deze aandelen is inmiddels met 25% uitge breid. Naast dit dividend- voorstel geldt het besluit van de -Stichting Ahold Interna tionaal, waarin de Ameri kaanse belangen BI-LO en Giant Food Stores zijn on dergebracht, om aan de aan deelhouders van Ahold (die tegelijkertijd participanten in de genoemde Stichting zijn) US 0,10 per participa tie uit te keren. Deze uitke ring geschiedt voor de eer ste keer en hangt samen met de voortgezette positieve ontwikkeling van de rentabi liteit. Met name is de uitke ring ook mogelijk door de verbeterde solvabiliteit (mo gelijkheid om te kunnen be talen, ook bij financiële te genvallers). Deze verbete ring is mede gevolg van de gecombineerde emissie van aandelen/participaties in fe bruari 1983, waardoor het eigen vermogen werd ver sterkt. De bekendmaking van het dividendvoorstel van de Raad van Bestuur en het be sluit van de Stichting Ahold Internationaal gingen 7 maart jl. gepaard met publi- katie van omzet- en winstcij fers over 1983- De omzet van Ahold in 1983 bedroeg 9,8 miljard gulden tegen 8,7 miljard in 1982, een stijging van 12,4%. Van deze toena me is ongeveer 3,3% het ge- Se verder pagina 2.

Personeelsbladen | 1984 | | pagina 1