BS DBS 0183* Unieke themareclame voor eigen bier99 Houdbaar waar nog heel veel mogelijk is BOEKJE OVER WINST Meer mankracht VERKOOPLEIDER D. ONRUST: Verkoopleider R. P. Hagenaars en assistent E. H. Hemmes: V'*' pagina 6 FLITSEN De verkoopgroep kruide nierswaren houdbaar bjj AHSM heeft sinds 1 januari jl. enkele wijzigingen ondergaan, zowel wat betreft de mankracht als de ver deling van de werkzaamheden. De "kruidenier van AH" werd enkele jaren verpersoonlijkt door één verkoopleider, die werd bijge staan door twee assistenten. In de tegenwoordige opzet zijn er twee verkoopleiders, terwijl er sprake is van drie nieuwe gezichten op deze afdeling van het HK in Zaandam. Even voorstellen: de heer R.P. Hagenaars [verkoopleider], af komstig van vers vlees en gevogel te, wordt geassisteerd door de heer E.H. Hemmes, die nieuw is by het bedrijf; de heer D. Onrust [verkoopleider], afkomstig van inkoop kruidenierswaren houd baar, die zich verzekerd weet van de assistentie van de enig overge bleven "oudgediende" van deze afdeling, de heer H. Gelauff. Per twee man, in de volgorde waarin ze zojuist zijn genoemd, wordt nu een gedeelte van het pakket be heerd. Die splitsing is gemaakt, omdat het totale pakket te groot is geworden om door drie man te worden behandeld. In bygaand artikel geven beide verkoopleiders een indruk van de nieuwe aanpak, waarbij men te vens een idee krijgt van de verkoopplannen per produkt- groep zoals die voor de rest van dit jaar zijn uitgestippeld. In de meer gedetailleerde produktaanpak bruist ook het assor timent, dat het pakket van verkoopleider D. Onrust omvat, van activiteit. Van de wijnen, frisdranken, bieren, sauzen, zoetwaren, koekjes, noten en snacks die er onder andere deel van uitmaken. Rond Pasen geschiedde de introductie van zelf geïmporteerde Belgische bonbons en eind april een verfrissend weerzien met AH's vruchtesappen. Midden mei had de heer Onrust de mond vol van Brouwers Bier, met de verwachting dat dat de komende zomer in brede kring over de tong zal gaan. Ook in deze produktgroep dus primaire aandacht voor de eigen merken. De heer Onrust: "Het bierverhaal trach ten wij - over de winkelende huisvrouw heen - primair aan de man te slijten, onder andere door goed ogende adver tenties in bladen die hij leest. Dat betekent sinds het begin van de actie elke week thema-reclame in kleur in verschillende bladen. Het mag trouwens uniek heten dat een detaillist als wij deze vorm van reclame bedrijft voor een van zijn eigen merken". herkenbaarheid Wat bescheidener dan Lei bieravontuur was de presentatie van de voorafgaande herintroductie van de eigen vruchtesap pen. Het kwam neer op een betere en herkenbaarder uitmonstering: appelsap, sinaasappelsap, grapefruitsap en toma tensap in een uniforme vierkante glazen pot, per soort smaakvol geëtiketteerd. Het verschil met vroeger uit zich ook in het feit dat niet meer zoals voorgaande jaren één aparte drankenweek wordt gehouden. Nu was er dus voor het eerst een louter bierweek met een duidelijke uitloop in de zomercampagne, waarbij ook frisdranken, bronwater, en limona des zware accenten krijgen. ambiance Zo zullen zoetwaren aan bod komen rond Sint en Kerst en in oktober - de wijnmaand - zal uiteraard alle aandacht uitgaan naar wijn van diverse goede huizen, smaken en jaren. Als belangrijk ste groep van de dranken vindt men het waard om ook de ambiance in de winkel overeenkomstig aan te passen. Ook op dit verkoopfront een kwestie van aanvoelen. Met een natte vinger. WETTIG («F DEPOIN F'hHD HANDEI.nMKHK aanpak gaat bewust verder dan dit of dat artikel deze week in de reclame. actueel Bovendien speelt men in op de actualiteit van alledag. Of het nu feestdagen betreft, met vakantie gaan, van vakantie terugkeren of gewoonweg Werelddierendag; er is altijd wel een aanleiding. De trends van zelf bakken, zelf soep maken. Denk ook aan het gemakkelijk eten, maar eveneens aan het bewuster en gezonder eten. De heer Hagenaars vindt het boeien de van dit alles, dat er direct resultaten zijn: "Je kunt vandaag iets doorvoeren in het filiaal en morgen is het effect al merkbaar". filiaalrol Hij benadrukt in dit verband, dat de wijze waarop het filiaal de boodschap oppikt en uitdraagt van doorslagge vend belang is. De medewerkers van de afdeling kruidenierswaren houd baar, maar ook de kassagroep, b.v. voor tabak, spelen de hoofdrol in de boodschap naar onze klanten. In lichtingen uit de filialen acht hij daarnaast eveneens waardevol. "Laat de mensen hun bevindingen maar doorspelen, bijvoorbeeld via het evaluatieformulier bij het weke lijkse verkoopplan, maar een tele foontje naar Zaandam is ook goed". Na de koffie-, thee- en rijstactie staat straks broodbeleg centraal. Zo wordt successievelijk het hele assortiment doorlopen. De heer Hagenaars heeft alle vertrouwen in het welslagen van de voornamelijk klant-gerichte aan pak. "Gezien de reacties tot nog toe van medewerkers en consumenten, slaat de geactiveerde verkooppolitiek goed aan. Geloof van huis uit in AH als toonaangevende kruidenier staat daarbij voorop. Foto links: Rijst - niet zomaar een pak, maar in maar liefst zes soorten met een toelichting voor de klant, wat hij er alle maal mee kan doen. Het verbond van Nederlandse onder nemingen (V.N.O.) heeft onlangs een brochure gepubliceerd onder de titel "Een boekje over Winst". Het boekje gaat over de vraag: Winst, wat is dat nu precies? In het algemeen gesteld kan men zeggen, dat winst het verschil tussen in- en verkoop. Zo simpel is dat. Het begrip "winst" kan echter een stuk ingewikkelder worden als het om een onderneming gaat, die een bepaald produkt fabriceert; en ver volgens dat produkt gaat verkopen. Dan gaan andere factoren een rol spelen. Dit boekje geeft daarover meer informatie. Winst is een begrip, waar veel verschil van oordeel over bestaat. Winst verdwijnt allemaal in de zak ken van groot-kapitalisten, zegt de één. Winst is nodig voor behoud van de werkgelegenheid, vindt de ander. Het boekje probeert een aantal zaken zo reëel mogelijk te benaderen en te behandelen. Misschien is dat wel de grootste winst. Boekje over Winst is verkrijgbaar bij het V.N.O.Antwoordnummer 751, 2500 XM DEN HAAG Koffie, thee, grutterswaren, zuren, vruchten- en groenten conserven, dieetvoeding, gourmet-artikelen, soepen, dierenvoeding, specerijen, tabak, - broodbeleg, suiker en zout. Dat zijn zo wat artikelen uit het droge kruidenierswaren houdbaar- assortiment, waarvoor de heer R.P. Hagenaars als verkoopleider bij AHSM een zo groot mogelijk afzet- bied moet zien te vinden. Hij zegt: "Kijkend naar het assortiment, zyn we van plan dit jaar o.a. veel aandacht te geven aan de eigen merken. Met koffie en thee heeft die aanpak al succes geoogst; medio mei werden de zes rijstsoorten van AH in het zonnetje gezet en zo zijn we van plan steeds een ander eigen produkt groep de revue te laten passeren". De heer Hagenaars wijst erop, dat een eigen merk méér is dan een artikel met een eigen etiketje en een prijs. "Eigen merken zijn vaak on derscheidend in assortiment en kwa liteit ten opzichte van de concurren tie. Daardoor kan een eigen klanten kring worden opgebouwd die, in combinatie met een doordachte prijs politiek, zorgt voor een goede klan tenbinding, En dat laatste is uiter aard ons enige oogmerk. Het AH koffie- en thee-assortiment is b.v. voor eigen merk uniek in Nederland. Bovendien kent AH de versheidscode op koffie. Over kwaliteit gesproken!" actie Kosten noch moeite worden ge spaard om het gestelde doel per artikelgroep te bereiken of althans het vertrouwen van de klant ervoor te wekken. In de winkel, per adverten tie en in folders wordt het bewuste artikel tijdens een gerichte actiepe riode volop in de schijnwerper gezet, zodat men er eigenlijk niet omheen kan. De heer Hagenaars: "Verder willen wij duidelijk maken dat, wat veranderingen en commerciële moge lijkheden betreft, houdbaar niet on der doet voor de vers-groepen. Bij voorbeeld bij de vaak als ouderwets en traditioneel versleten groep grut terswaren voltrekt zich een enorme verandering. Kijk maar naar de trend van zelf bakken en de vraag naar gezonde voeding. En niet te vergeten de mogelijkheden van rijst. Daarop haken wij in; het consump tiepatroon verandert en wij verande ren mee. Houdbare kruidenierswa ren moeten als assortiment worden herondekt". Een nieuw aspect bij de introductie of presentatie van bepaalde artikelen is ook het verschaffen van een stuk achtergrondinformatie, in de stijl van - wat is zo'n produkt eigenlijk en wat kan men er mee doen. Zo'n

Personeelsbladen | 1979 | | pagina 6