'Zo 'n prins moet de show mak DISTRIBUTIE CARNAVAL 1979 Prinses Ine zorgde toch voor koffie Jaarlijkse verbroedering tussen Noord en Zuid De Carnavalsorde voor 30 kinderen BART DEN URSTE, STADSPRINS VAN HET LAPPEG AT: 99 In het uiterste zuiden van ons land brandde op zaterdagochtend 24 februari om 10 uur een groots carnavalsgebeuren los. Het AH-filiaal in Kerkade - het hart van het carnavalsgebeuren - organiseerde traditiegetrouw ook dit jaar weer een kindercarnaval. Om 11 uur was de winkel veran derd in een echte "carnavals tent". Ruim 100 kinderen dan sten, sprongen, trokken polonai se en genoten van gratis frisdrank en koek. Discjockey's Wini Göbbels en Jos Wiertz overtroffen zichzelf en wisten de jeugd tot grote uitbun digheid op te zwepen. Van de 100 kinderen werden er 30, die op originele wyze verkleed waren, gedecoreerd met de Car navalsorde van Albert Heyn, waar ze een blyvende herinnering aan dit carnavalsfeest aan over hielden. Al met al was het een zeer geslaagde carnavalsmorgen die in 1980 beslist herhaald zal worden. FLITSEN Eind februari berustten de stadssleutels van het Brabantse Gel drop vier dagen lang bij ene Prins Bart den Urste. In die pe riode heet Geldrop trouwens het Lappegat. En dan weet zelfs de meest geïsoleerde noorderling wel dat we het over de cama- valstijd hebben. Bart den Urste kreeg de Geldropse sleutels op zaterdag 24 februari uit handen van burgemeester Van Erp, en daarna had hij het vier dagen zo druk, dat de afdeling aardappelen, groente en fruit in het Eindhovense AHSM-filiaal aan het Franz Léharplein het met een man minder moest doen. Want Bert van der Weerden, 30 jaar oud, die daar normaal gesproken rond loopt, is dezelfde als Bart den Urste, de door de Broakese Kamavalszotten naar voren geschoven stadsprins van Gel drop. Bart is Eindhovenaar, en maakte tot voor drie jaar ook deel uit van een carnavalsvereniging in Eindhoven, het Lampegat geheten als carnaval in 't geding is. Maar die vereniging floreerde op een gegeven moment niet meer zo, en Bert meldde zich aan bij de Broakese Zotten in Geldrop, een vereniging waar hij al diverse keren contact mee had gehad. Het is één van de vier carnavals verenigingen in Geldrop. representatie Elk jaar levert één van die vier vereni gingen de stadsprins. Verder hebben ze wel elk hun eigen prins. Op 27 januari werd Bert als zodanig gekozen door het bestuur en de Raad van Elf van de Broakese Zotten. En daarmee had Bert iets bereikt dat al een tijd op z'n verlanglijstje stond. "Zo'n prins moet de show maken." legt hij uit. "dat is de man op wie alle ogen gericht zijn. Ik had daar wel zin in." Het prins zijn brengt ook een aantal verplichtingen met zich mee, omdat carnavals-adel nou eenmaal verplicht. Er moet het nodige gedaan worden aan representatie. En omdat iedereen op je let, moet je je ook wat meer ingetogen gedragen dan de gemiddelde carnaval- Ier. "Je kunt niet als een zatte Maleier rondlopen," beschrijft Bert dat toepas selijk. Hij heeft het er graag voor over. Het is overigens niet zo dat met het teruggeven van de stadssleutels op dins dag 27 februari de aktiviteiten van de Broakese Zotten voor een jaar stil liggen. De vereniging vervult binnen Geldrop ook duidelijk een sociale functie. Het hele jaar door houdt men zich bezig met zaken als kienavonden, sjachermarkten e.d. Carnavalsvertier verzorgt men ook voor bejaarden, zieken en gehandicap ten. "We zijn er een heel jaar mee be zig," zegt Bert. En als we hem vragen wat carnaval nu eigenlijk is, wat er zo leuk aan is, beperkt hij zich tot: "het is allemaal zotheid." Bert is in deze meer een man van de praktijk. Dit zijn Prins John I en Prinses Ine van de carnavalsvereniging "De Reube" uit Obbicht. Ine werkt als kantine medewerkster in het AHSM- filiaal 1132 te Sittard. Ondanks de vele feesten, recepties en drank was de prinses iedere ochtend present met een verse kop AH-koffie voor de medewerkers/sters van het Jiliaal aan het Tempelplein te Sittard. pagina 9 Ook in 1979 is het distributie-carnaval weer uitbundig gevierd. Zo'n 800 distri butiemedewerkers hebben hun aanwe zigheid in Oisterwijk danig laten mer ken. Onder aanvoering van prins Carnaval en de Raad van Elf van de carnavalsvereni ging "De Vattebieren" vond de jaarlijk se verbroedering tussen noord en zuid plaats. De stemming zat er al vrij snel in, vooral ook door toedoen van de charmante dansmariekes, de blaaskapel en het onvermoeibare dansorkest. Ook nu weer waren er, behalve de bekende blauwe boerenkielen, een groot aantal kleurige costuums te bewonderen in het hossend gewoel. Ook aan dit feest kwam helaas een einde. Echter niet dan nadat een inmid dels jarig geworden medewerker van de afdeling logistiek door Prins Carnaval onder grote bijval tot ridder was gesla gen. Het was reeds laat toen de deelne mers weer door bussen naar hun woon plaatsen werden teruggebracht. Onder deze deelnemers waren bijna 200 Noord hollanders. De overigen kwamen uit Tilburg en omgeving. Nu reeds zijn afspraken gemaakt voor het distributie-carnaval 1980. Vele oude bekenden zullen elkaar daar opnieuw ontmoeten. Eerst echter veel dank aan de enthousiaste organisatoren van het feest van 1979. Alaafü! Hier ontvangt burgemeester v.Erp de prinselijke onderscheiding. Na het o verhandigen van de sleutel z waait Bart I vier dagen de scepter o ver de stad Geldrop.

Personeelsbladen | 1979 | | pagina 9