^S|f| AH; Grootverbruik groeit uit zijn jas Nieuw wapen tegen tandbederf „j^ödiUQ! \ÖY C pagina 6 FLITSEN Albert Heijn Grootverbruik groeit, en dat in meer dan één opzicht. Kon in het vorige nummer van Flitsen een forse uitbreiding van het klan tenbestand worden gemeld (de or ganisatie van Prot. Christelijke Zie kenhuizen met 130 instellingen), nu vraagt een vergroting van het assor timent en een daarmee samenhan gende uitbreiding van de ruimte de aandacht. Binnen amper 4 weken is het assorti ment van 'Grootverbruik' met 500 arti kelen gestegen tot 4.000. Een operatie, die volgens commercieel directeur E.P. Balledux en Grootverbruik food inko per J. Goeman, volledig naar wens is verlopen en die een duidelijke stap is op weg naar het gewenste brede leverings pakket. dieet-assortiment Van bijzonder belang is de uitbreiding van de lijn natrium-(zout) arme groen- ten-conserven. De heer Balledux: "Ons dieetassortiment is thans zó aangepast, dat we volledig kunnen voldoen aan de wensen van ziekenhuizen en instellin gen. Hier gaat de rol van de diëtist(e) steeds belangrijker worden en de vraag naar dieetvoeding stijgt sterk. Algemeen wordt verwacht, dat in de nabije toe komst rond 70% van de maaltijden in ziekenhuizen via dieetvoorschriften tot stand komt. In instellingen als bejaar dencentra ligt dit ook al tussen 20 en Andere forse uitbreidingen kwamen in de grondstoffen voor grootkeukens zoals smaak- en kleurstoffen, sorbetsauzen en vruchtenpasta's. Deze laatste twee 100% natuurprodukten zonder enige chemische toevoeging. Voorts nam de keuzemogelijkheid in groentenconser- ven, frisdranken en vruchtensappen aanzienlijk toe. Extra element: 'Groot verbruik' levert nu ook frisdranken in tanks om aan te sluiten op bar-appara- tuur. In soepen en sauzen nam het aantal artikelen met ruim 10% toe. diepvries-service En in februari kreeg 'Grootverbruik' er in één klap nog 700 artikelen bij. Dat gebeurde door het van start gaan van een diepvriesservice met een eigen, rechtstreekse marktbenadering. De eer ste prijscourant hiervoor is inmiddels de deur uit. Tot het assortiment behoren o.a. ijs, snacks, gebak, groente en geportioneerd vlees. Voor deze nieuwe activiteit wordt samengewerkt met Smeets Diepvries bv te Beek (L.), van wier gespecialiseerde opslag- en tran sportmogelijkheden o.a. gebruik wordt gemaakt. De heren Balledux en Goeman verwach ten nog dit jaar op een totaal artikelen bestand van ruim 5.000 te zullen uitko men. Hiertoe behoren zéker een in maart op te nemen wijnassortiment (ca: 100 soorten voor horeca en recreatiesec tor) en een complete serie gedistilleerd. Om te komen tot een zo breed mogelijke sortering tegen een scherpe prijs wordt bij de inkoop samengewerkt met Albert Heijn Supermart en Alberto. ruimte Een groei van het assortiment brengt uiteraard behoefte aan ruimte met zich. De beschikbare 3500 m2 was veel te gering en daarom is inmiddels dankbaar gebruik gemaakt van de mogelijkheid bij 'buurman' DC Zaandam nog eens 1500 m2 te betrekken. "Maar het is- gezien de groei die we doormaken - nauwelijks aan te nemen dat dit vol doende zal zijn. We groeien uit ons jasje en alleen een veel groter pand (met uitgroei tot ca. 10.000 m2) kan ons voldoende armslag bieden," meent di recteur Balledux. Televisiekijkers, die zondagavond 11 februari hun toestel op de TROS hadden ingeschakeld, werden in de loop van de avond met hun neus op de ontwikkeling van een nieuwe tandpasta - als een nóg beter wapen in de stryd tegen tandbederf - gedrukt. Vanzelfsprekend kon de naam van het bedrijf waar dit nieuwe artikel - in de handel gebracht onder I de naam Zendium - wordt verkocht, niet worden genoemd. Maar het Nederlandse publiek was er wel nieuwsgierig naar. De TROS werd j overstroomd met telefoontjes: "Waar I kunnen we Zendium kopen?" I Inmiddels is dat voor niemand een I vraag meer: bij de winkels van I Ahold, dus zowel bij Albert Heijn I Supermart als bij Miro, Simon en I Etos. Voor de tijd van een half jaar I heeft Ahold voor Zendium het "al- I leenvertoningsrecht" in de Ievens- I middelenbranche. I Albert Heijn Supermart was in de I gelegenheid Zendium te presenteren op de halfjaarlijkse bijeenkomsten I met sectorchefs, die op 5, 6 en 7 februari werden gehouden te Zaan dam (2), Zwolle, Eindhoven en Rot- I terdam-Hoogvliet. AHSM heeft 205 I filialen met een afd. Beauty en Body I en deze waren stuk voor stuk (soms I met meer dan één afgevaardigde) op I deze presentatiedagen vertegen- I woordigd. I speurwerk Dit keer was de introductie van Zendium een belangrijk onderdeel. De heer Van Holst, verkoopleider van Redipro bv te Veenendaal, was daar namens de fabrikant Recter bv - onderdeel van AKZO - aanwezig om het "verhaal" te vertellen. Inkoper J.C. Serierse van AHSM droeg ook het zijne er toe bij om Zendium bij de mensen uit de filialen bekendheid te geven. Zendium 'is ontwikkeld op basis van "speurwerk" van dr. ir. H. Hoogen- doorn van AKZO. Hij was er meer dan acht jaar mee bezig. Tandbederf oftewel cariës wordt in belangrijke mate veroorzaakt door bacteriën, die het tandglazuur aan tasten. Door onze veranderde voe dingsgewoonten vormt het speeksel onvoldoende "enzymen" om deze bacteriën af te breken. Dr. ir. Hoogendoorn ontdekte een stof, die deze taak van het speeksel kan overnemen, waardoor die voor het tandglazuur zo schadelijke bacteriën weinig of geen kans meer krijgen. Finland In Finland werd Zendium voor het eerst via winkels verkocht en dat is een succes geworden. Op het pro- dukt is in 19 landen octrooi aange vraagd. Nu is Nederland aan de beurt om er kennis mee te maken. De heren J.B.J.M. Hunfeld en G. Eijkelkamp, resp. verkoop- en as sistent-verkoopleider drogmetica AHSM, verwachten veel van Zen dium. Dit vooral, omdat de fabri kant het produkt vooral van de wetenschappelijke kant benadert. Er is zelfs een boekje over geschreven. Overigens is het wellicht goed er op te wijzen, dat in Zendium ook fluoride voorkomt (zoals in 70% van de in Nederland verkochte tandpas ta). Dit is gewenst, daar fluoride een andere taak heeft (verharding tand glazuur) dan de enzymen waar het in Zendium om gaat. werking In het kort kan deze werking als volgt worden omschreven: door kort stondig het speeksel meer remstof te laten vormen, kan de toegang van suiker tot de bacteriecel weer ge blokkeerd worden. Hierdoor raakt de bacterie, waarvoor juist de suiker de voornaamste voedingsbron is, weer in een hongertoestand en her neemt het speeksel de kontrole over de bacterie. Zendium zorgt daarbij voor de noodzakelijke aanvulling van watei stofperoxide De langdurige onderzoekingen van AKZO hebben uitgewezen, dat Zen dium bijdraagt tot: minder zuurvor- ming (gemeten op de tanden), min der plaque-vorming en minder tand vleesontsteking; in een dierproef waarbij ratten drie maal per week met Zendium werden gepoetst (hun tanden dan!) bleek in vergelijking met twee controle-tandpasta's de cariësontwikkeling met meer dan 80% te zijn verminderd. informatie De Wereldgezondheidsorganisatie heeft inmiddels ook haar goedkeu ring aan het nieuwe produkt ge hecht. "Op de presentatiedagen was men erg enthousiast," aldus de heer Hunfeld, "Men zag het meteen wel zitten met Zendium. Dat bleek wel uit de eerste bestellingen bij de vertegenwoordiger, toen deze langs kwam". In week 7 is de verkoop gestart met direct al uitstekende resultaten. De verkoop is door de fabrikant onder steund door o.m. uitvoerige infor matie aan tandartsen en mondhy giënistes, door wetenschappelijke publikaties enz. Hunfeld: "Voor ons kwam het goed uit, dat we Zendium op de presentatiedagen, die wij erg belangrijk vinden voor een stuk informatie-overdracht tussen ons en de mensen in de filialen, naar voren konden brengen." v M HEIÏ I lil 1J\

Personeelsbladen | 1979 | | pagina 6